НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

23.04.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. Трагедія українського народу, що нині розігрується на очах у всього світу, не може не викликати співчуття та підвищення інтересу до нашої героїчної нації, до її ментальності, до її історії та культури, в тому числі музичної. В Україні та різних країнах світу проходять концерти на підтримку Збройних сил України, в яких »»»22.04.2022

ПАМ"ЯТАЄМО... Вже два місяці, як російські окупанти нахабно вдерлися на нашу землю, і почалася злочинна, варварська, підступна війна Росії з Україною. Два місяці героїчного подвигу Збройних сил України та всього українського народу, що встали на захист Батьківщини. А ще - два місяці горя і скорботи, нелюдських знущань, втрати близьких людей »»»05.12.2021

У славному місті Коломия за багаторічною традицією 26-28 листопада проходив ХХХУ музичний фестиваль імені А.Кос-Анатольського. Програма нинішнього фестивалю була відзначена особливим розмаїттям. Це і концерти класичної та сучасної музики, і велика імпреза »»»29.10.2021

Зважаючи на різке загострення епідеміологічної ситуації у Києві та областях України, стрімке збільшення захворювань серед делегатів, відсутність у багатьох сертифікатів про Covid-вакцинацію, Секретаріат Правління НСКУ »»»08.10.2021

29 ЖОВТНЯ 2021 р. В КИЄВІ ВІДБУДЕТЬСЯ ХУІ З"ЇЗД НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ. Він проходитиме протягом одного дня з дотриманням вимог карантинних обмежень у м.Київ, які визначені для громадських зібрань (масковий режим, безпечна дистанція та інш.). На з"їзд НСКУ обрано 93 делегати, що представлятимуть 13 регіональних, »»»Всі новини »

А Н О Н С И

Музичні анонси січня 2022Добра традиція НСКУ – вечори пам’яті композиторів з нагоди знаменних дат. В січні ми згадуємо композитора Юрія Шамо (Україна – Німечина), якому мало виповнитися 75 років.

Вечір «Грають юні музиканти» (пам’яті Юрія Шамо – композитора і піаніста) відбудеться 19 січня о 18.00 в Музичній вітальні Національної Спілки композиторів України.

В ньому візьмуть участь учні музичних шкіл та студенти музичних навчальних закладів Києва, що виконуватимуть фортепіанну музику Ю.Шамо, популярність якої не минає, а лише збільшується з часом.

Прозвучать прелюдії, сонати, програмні сюїти, Карпатська фантазія, джазові композиції – твори, чий широкий образний світ приваблює вже не одне покоління виконавців і слухачів.  


В січні чекаємо на прибуття нашого колеги з Канади – композитора Олександра Левковича. Його авторський концерт відбудеться 24 січня о 19.00  у Національній філармонії України за участі Національного ансамблю солістів «Київська камерата» (художній керівник і головний диригент – Валерій Матюхін).


Олександр Левкович 1952 р. нар. отримав вищу композиторську освіту у Львові у класі видатного педагога В.В.Флиса. Член Національної спілки композиторів України, з 1990 р. жив в Ізраїлі, з 1994 р. постійно проживає у Канаді (Торонто), член Ліги канадських композиторів.

Найбільші творчі досягнення О.Левковича пов’язані з камерною музикою в усьому її розмаїтті. Невипадково цей ювілейний концерт з нагоди 70-річчя композитора включає його найяскравіші камерні композиції – від Камерної кантати №7 на вірші Ліни Костенко до багатої палітри різноманітних камерних концертів (для скрипки, для альта, для кларнета, віолончелі, фортепіано з оркестром та ін.).

В концерті виступить блискучий парад солістів – Богдана Півненко, Оксана Нікітюк, Андрій Тучапець, Назарій Стець, Дмитро Таванець та ін.


На 29 січня в Концертній залі Київської організації Національної Спілки композиторів України планується концерт київських авторів  - лауреатів Премії імені М.В.Лисенка різних років.


Музичні анонси грудня 2021 року


В останній місяць року Національна Спілка композиторів України разом з усією музичною громадськістю відзначатиме ювілейні та пам’ятні дати, пов’язані з іменами визначних українських композиторів
Віталія Годзяцького
, Віктора Степурка, Віталія Кирейка.
10 грудня о 19.00 у Концертному залі НСКУ
(вул. Пушкінська,32)


відбудеться концерт під назвою
"З плеяди шестидесятників: композитор Віталій Годзяцький"
(до 85-річчя від дня народження). 
У програмі  - камерні цикли та п’єси у виконанні піаніста Євгена Громова,  камерного дуету Олександра Алтухова (скрипка) – Ольга Ващук (фортепіано). Прозвучить музика для оркестру – прем’єра Камерної симфонії №3 (Пам’яті батьків) та сюїта «Веселі витівки, або Диваки на природі» у виконанні Національного ансамбля солістів «Київська камерата».

Художній керівник та головний диригент Валерій Матюхін.16 грудня 0 19.00 у Великій концертній студії
Будинку звукозапису Українського радіо

(вул.Леоніда Первомайського, 5в)проходитиме Ювілейний концерт з нагоди 70-річчя Віктора Степурка
«Сни, навіяні Ангелом».
Прозвучать хорові твори композитора - на канонічні тексти, на вірші Тараса Шевченка, містерії на вірші Олександри Черненко, Олекси Трохименка та ін. Більшість виконуваних творів – це прем’єри, на які з нетерпінням чекають шанувальники музики композитора.

Виконавці – найталановитіші інтерпретатори творів Віктора Степурка
Муніципальний камерний хор «Київ».
Художній керівник і диригент – Микола Гобдич.
23 грудня  о 19.00 у Концертному залі НСКУ


відбудеться Камерний вечір пам’яті народного артиста України Віталія Дмитровича Кирейка
(до 95-річчя від дня народження).
Програма включатиме камерно-інструментальні та камерно-вокальні твори композитора у виконанні педагогів та студентів Національної музичної академії України імені П.Чайковського. Модератор концерту – невтомна популяризаторка творчості композитора піаністка Ірина Шестеренко.


Запрошуємо всіх на наші концерти. Вхід вільний.

(з дотриманням вимог карантинних обмежень у м.Київ,
які визначені для громадських зібрань (масковий режим, безпечна дистанція та інш.).


Зважаючи на різке загострення епідеміологічної ситуації у Києві та областях України, стрімке збільшення захворювань серед делегатів, відсутність у багатьох сертифікатів про Covid-вакцинацію,
Секретаріат Правління НСКУ екстренно ухвалив
рішення про відтермінування проведення ХУІ з"їзду НСКУ
до поліпшення епідеміологічної ситуаціїї в Україні.


29 ЖОВТНЯ 2021 р.


В КИЄВІ ВІДБУДЕТЬСЯ


ХVІ З"ЇЗД


НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ


Він проходитиме  протягом одного дня з дотриманням вимог карантинних обмежень у м.Київ,
які визначені для громадських зібрань (масковий режим, безпечна дистанція та інш.).


На з"їзд НСКУ обрано 93 делегати,
що представлятимуть 13 регіональних,обласних, міських організацій та осередків з усієї України.


З матеріалами до ХУІ з"їзду НСКУ (Список делегатів, Основні творчі заходи НСКУ за період між З"їздами, Звіти організацій та осередків, Список членів НСКУ, що прийняті до Спілки у 2016-2021 рр. та інш.) пропонуємо ознайомитись Opens internal link in current windowТУТ.