НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

11.03.2024

ПРИВІТАННЯ КАРМЕЛЛІ ЦЕПКОЛЕНКО. Сердечно вітаємо нашу дорогу колегу, видатну українську композиторку, заслуженого діяча мистецтв України, професорку Кармеллу Цепколенко з визначною подією –  »»»



07.03.2024

Незважаючи на всі складнощі воєнного часу, до Правління НСКУ постійно продовжують надходити заяви від композиторів та музикознавців з проханням прийняти до лав Національної Спілки композиторів України. Нас радує ентузіазм молодих фахівців, які  »»»



03.03.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (лютий 2024). Українська сучасна музика різних жанрів у важкий військовий час продовжує виконувати свою патріотичну місію, залучаючи до скарбів національного мистецтва все ширші верстви слухачів як в Україні, так і за її межами. Вона звучить у багатьох концертних програмах на рівні з світовою класикою, що лише підкреслює її художню досконалість.  »»»



04.02.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2024 року). Розпочався Новий 2024 рік, в січні якого ми перетнули трагічний рубіж – 700-ий день підступного нападу російських загарбників на Україну. Однак не можна зламати дух свободи, який живе в кожному українці. Незалежно від того, воює він на передовій чи займається мирними професіями. Все одно ми всі на фронті, кожний на своєму, боремося за вільну Україну. Українське сучасне музичне мистецтво продовжує завойовувати  »»»



03.02.2024

Національна Спілка композиторів України, як і вся наша країна, понесла великі і важкі втрати під час підступної війни, розв’язаної російськими агресорами. На цьому тлі нині особливо зростає важливість поповнення Спілки новими силами – молодими талановитими композиторами та музикознавцями, готовими до боротьби на культурному  »»»



Всі новини »

ПОСТАВНА АРІАДНА КОСТЯНТИНІВНА

Музикознавець

(1932 - 2008)

Народилась 10.12.1932 в м. Дніпропетровську. В 1956 закінчила історико-теоретичний факультет, в 1971 - аспірантуру Київської державної консерваторії ім.. П.Чайковського ( клас професора Єфремової Л.П. ).
З 1956 - викладач, з 1958 - завідуюча відділом "Теорія музики" Дніпропетровського державного музичного училища ім. М.Глінки.

 З 2004 - викладач музично - теоретичних дисциплін музичного факультету Харківського державного університету ім. І.Котляревського.
Серед її учнів - нині відомі вчені, музиканти - виконавці. Автор і ведуча музичних програм Дніпропетровської обласної телерадіокомпанії (1970 - 1999). Ведуча вистав Дніпропетровського театру опери та балету (1975 - 1983), концертів. Як лектор виступала в містах України, Росії, Молдови.

З 1993 року постійна ведуча Дніпропетровського камерного оркестру ім. Г.Логвіна "Пори року", гастролювала з оркестром у Києві, Харкові, Запоріжжі, Алчевську, Сумах, Кривому Розі, Марганці, Нікополі. Разом з оркестром проводить цикл лекцій - концертів "Музичний круїз" у Національній металургійній академії для професорсько - викладацького складу і студентів вузів Дніпропетровська, цикл "У світі прекрасного" в гімназії № 136 Самарського району. Автор і художній керівник проектів "Вітальня дніпропетровських композиторів і музикознавців" (2000 - 20001), "Обласний фестиваль учнів дитячих музичних шкіл "Дніпрова пісня" (з 1996).

Член Національної Спілки композиторів України з 1975 року, член Національної Всеукраїнської музичної Спілки з 1999 року. Голова правління Дніпропетровської регіональної організації Національної Спілки композиторів України, секретар правління НСКУ (з 2002). 1999-2005 - голова ревізійної комісії Національної Спілки композиторів України. Голова регіонального методоб'єднання викладачів теорії музики ДМШ (з1960).

Кандидат мистецтвознавства (1975). Заслужений працівник культури України (1989). Нагороджена медалями, відзнакою Міністерства культури та мистецтв України (2002), почесними грамотами Міністерства культури України, СРСР, обласних і міських керівних органів. Занесена до біографічного енциклопедичного словника "Жінки України" (2001).

В січні 2008 року А.К.Поставна раптово пішла з життя.

 

 

Музикознавчі праці

 

  • Кандидатська дисертація "Становлення творчого методу Л.М.Ревуцького в 20-ті роки" (1979). Монографія "Становлення творчого методу Л.Ревуцького" К., 1978,"Музична Україна"
  • Методичний посібник "Методика викладання музичної літератури в школах естетичного виховання". Дніпропетровськ, 2005, вид. "Нова ідеологія"

    Статті в наукових збірках:

    Обробки народних пісень Л.Ревуцького - етапи на його шляху до II симфонії // Українське музикознавство, вип..7. К., 1972. "Музична Україна"
    II симфонія Л.Ревуцького (до питання становлення творчого методу // Українське музикознавство, вип..8. К., 1973, "Музична Україна"
    Нова опера // Українське музикознавство. вип.8. К.. 1980, " Музична Україна"
    Використання відеоряду як новий творчий метод навчального процесу // Мистецька освіта. Луганськ, 2001, вид. " Глобус"
    Хорова творчість дніпропетровських композиторів 80-х років // "Музикознавство Дніпропетровщини", вип.. 1. Дніпропетровськ, 2002, вид. "ЮрІй Сердюк"
    Еволюція творчості лауреата Державної премії імені М.Лисенка В.Мужчиля // "Музикознавство Дніпропетровщини", вип.. 1. Дніпропетровськ, 2002, вид. "ЮрІй Сердюк"
    Досвід культосвітньої роботи у вищих та середніх учбових закладах // Вища школа. Дніпропетровськ, 2002, вид. "Наука і освіта"
    Хорова творчість дніпропетровських композиторів на зламі тисячоліть //Музикознавство Дніпропетровщини, вип. 2. Дніпропетровськ, 2002, вид. "Юрій Сердюк"
    Дніпропетровська організація Національної Спілки композиторів України на початку III тисячоліття // "Музикознавство Дніпропетровщини" вип..3. Дніпропетровськ, 2003, вид. "Нова ідеологія"
    Дніпропетровська композиторська школа на початку XXI століття // Динаміка наукових досліджень. Дніпропетровськ, 2004, вид. "Наука і освіта"
    Сучасні проблеми викладання світової музичної літератури для виконавців // Сучасні проблеми музично-теоретичної педагогіки. Дніпропетровськ, 2004, вид. "Юрій Сердюк"
    Деякі проблеми викладання світової музичної літератури в контексті сучасного соціуму // В.С.Косенко і культурно-мистецькі традиції Волині - Житомирщини. Житомир, 2005, вид. Марини Косенко
    Пошуки нової методології викладання музично-історичних дисциплін // Мистецька освіта. Луганськ, 2005, вид. "Шико"
    Образно-стильові парадигми хорової творчості дніпропетровських композиторів // Музикознавча думка Дніпропетровщини.Дніпропетровськ, 2005, вид. "Юрій Сердюк"