НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



16.04.2024

ОБ"ЄДНАННЯ КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ (ОКУ) "ОБЕРІГ" ЗАПРОШУЄ композиторів до співпраці з охорони авторських прав. »»»



03.04.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (березень 2024). Разом з усією нашою країною в складних умовах воєнного часу українські композитори невтомно продовжують свій шлях до перемоги. Шлях цей складний, сповнений важких втрат, про які ми завжди пам’ятаємо, але й не здаємося, завойовуючи все нові рубежі на мистецькому фронті. В березневі дні вся музична громадськість України згадувала  »»»



11.03.2024

ПРИВІТАННЯ КАРМЕЛЛІ ЦЕПКОЛЕНКО. Сердечно вітаємо нашу дорогу колегу, видатну українську композиторку, заслуженого діяча мистецтв України, професорку Кармеллу Цепколенко з визначною подією –  »»»



07.03.2024

Незважаючи на всі складнощі воєнного часу, до Правління НСКУ постійно продовжують надходити заяви від композиторів та музикознавців з проханням прийняти до лав Національної Спілки композиторів України. Нас радує ентузіазм молодих фахівців, які  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

24.02.2010



У Національній філармонії України 22 лютого 2010 р. відбулася концертна презентація творчого проекту Олександра Щетинського під назвою “МІЖ РАЄМ І ПЕКЛОМ”. Виконавці - Національний академічний духовий оркестр України, дириґент Петро Товстуха.

Твори сучасних композиторів, що представлені у цій програмі - це погляд митців на сучасний світ, сповнений контрастів, проблем, розчарувань і сподівань. П'ять прем'єр - це п'ять відбитків сьогодення, втілених сучасною музичною мовою і пропущених крізь призму потужних композиторських особистостей. 

Програма склалася як цілісний проект, в якому кожний твір виконує певну драматургічну роль. За багатьма ознаками даний проект є унікальним. 

Вперше в Україні прозвучав твір, що вважається наріжним каменем концертного репертуару духового оркестру - Симфонія in B класика ХХ сторіччя П. Гіндеміта.
Відомий американський композитор і дириґент українського походження Вірко Балей був представлений своїм новим твором Agnus Dei, присвяченим пам'яті Дмитра Бортнянського. 
Вперше в Україні і країнах СНД було виконано композицію "Світ геть здурів" Володимира Тарнопольського - видатного сучасного російського композитора, гідного продовжувача справи Шостаковича, Шнітке і Дєнісова. 
Відбулися також світові прем'єри двох камерних творів Олександра Щетинського – “Напередодні” для брас-квінтету та Квінтету для дерев”яних духових.

Концерт проходив за підтримки Ґете-Інституту, в його підготовці брали участь музичні видавництва і центри сучасної музики з Росії, Німеччини, США і Нідерландів.


Фото С.Пілютикова