НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.03.2023

У Гамбурзі (ФРН) 24-26 лютого 2023 пройшов 9-й фестиваль нової музики Provinz Laerme, в якому широко була представлена українська сучасна музика. Прозвучали твори Кармели Цепколенко, Юлії Гомельської, »»»24.02.2023

ЇХ ЗАБРАЛА ВІЙНА… Сьогодні роковина трагічної ,страшної, підступної, безглуздої, підлої війни росії проти України. Наша країна понесла великі непоправні втрати. Серед них війна забрала життя багатьох діячів національної культури, які могли б жити і творити ще багато років. Сьогодні ми згадуємо наших незабутніх колег – видатних українських композиторів і музикознавців, чиє життя  »»»03.02.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2023). Українці живуть і продовжують діяти в умовах жорстокої підступної війни, розв’язаної російським агресором. І кожний на своєму місці робить все можливе, щоб зберегти гідність і допомогти своїй країні у важкий час. Зброя українських композиторів – їх музика »»»04.01.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (грудень 2022). Незважаючи на всі труднощі воєнного часу, ні на день не припиняється творча робота українських композиторів і виконавців, які доносять їх музику слухачеві. Ось лише деякі події, що відбулися в грудні 2022, про які хочеться нагадати (традиційно за хронологією). Місяць розпочався в Музичній вітальні Національної Спілки  »»»05.12.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2022) Триває запекла боротьба на всіх фронтах з жорстоким ворогом – російськими окупантами, що нахабно вдерлися на нашу землю. Українські композитори тримають міцні позиції на культурному фронті, одержуючи важливі перемоги, примножуючи надбання, захищаючи здобутки нації в духовній  »»»Всі новини »

НОВИНИ

07.09.2022
                 ЄДНАННЯ МУЗИКИ І ЖИВОПИСУ


Останнього дня літа у Концертній залі Київської організації НСКУ у єдиному творчому подиху поєдналися музика і живопис. Спільний захід Національної спілки художників України та Київської організації Національної спілки композиторів України було присвячено Дню незалежності України.

Презентацію картин, які стали відгуком на сучасні події, органічно доповнювала концертна програма, у якій пролунали знакові твори М.Лисенка, В.Косенка, М.Скорика та ін.


Музика українських композиторів та живопис провідних художників України творили справжні дива, адже кожен присутній зміг відчути велич і силу національного мистецтва, поринути у атмосферу вічних та високих цінностей. Вернісаж, на якому було представлено близько 30 робіт, складався з картин різних жанрів, від пейзажів, на яких автор оспівував красу рідної природи, до драматичних полотен, в основі сюжету яких - трагічні події сьогодення.


Важливо зазначити, що модератори та ідейні натхненники виставки - голова Національної спілки художників України Костянтин Чернявський та член НСХУ, радник голови Анатолій Марчук - створили експозицію, що поєднувала роботи визнаних майстрів та молодих, не менш досвідчених членів Спілки.


Художні образи ставали ще більш зрозумілими та глибокими у моменти, коли лунали хорові твори у виконанні Ансамблю солістів "Благовість"(художній керівник-Народна артистка України Т.Кумановська), під час блискучого виконання фортепіанних мініатюр піаністом Романом Рєпкою. Зворушило публіку також прем'єрне виконання пісні С.Зажитька "Солдате мій", яку заспівала юна Анастасія Шилобрид.


Особливим гостем презентації став Герой України, народний артист, легенда українського мистецтва Анатолій Паламаренко. Поетичні рядки П.Тичини, П.Глазового та сучасних авторів бриніли кожним словом у серцях і душах присутніх. Адже у них було надзвичайно багато правди і болю, пророчих і сильних рядків.


Ведучим концертної програми-презентації став відомий український композитор, лауреат Шевченківської премії, виконуючий обов'язки голови Київської організації НСКУ Віктор Степурко. Саме завдяки його підтримці у Концертній залі КО НСКУ у складні воєнні часи відбуваються заходи, націлені на популяризацію творів українських композиторів, на культурну та просвітницьку діяльність, яка так необхідна публіці. В.Степурко у офіційній частині презентації нагородив грамотами колег з художнього цеху, подякував за сприяння голові НСКУ І.Щербакову.


Також з привітанням виступив поважний гість - Надзвичайний і Повноважний Посол В'єтнаму в Україні пан Нгуєн Хоан Тхань.


В.Степурко висловив подяку композиторам - Анастасії Комліковій, Ренаті Сокачик, Олександру Чорному та Роману Горобцю, які брали активну участь в організації заходу. Важливо наголосити, що відвідати художню виставку можна буде під час усіх концертних заходів у КО НСКУ протягом вересня.

Тож слідкуйте за анонсами, та чекайте на відеозвіт про концерт, що невдовзі з’явиться на каналі You Tube.

                                                          Анастасія Комлікова