НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

23.12.2018

Засідання Правління Національної Спілки композиторів України відбулося 14 грудня 2018 року »»»18.12.2018

КОМПОЗИТОРИ ЗАПОРІЖЖЯ ЗАПРОШУЮТЬ... Свій день народження – шість років від дня заснування – Запорізький обласний Осередок НСКУ відзначив двома подіями. По-перше, це поява збірки про ЗОО НСКУ, яка вийшла з друку у травні цього року. Ініціатором та автором цієї праці була голова осередку, заслужений діяч »»»04.10.2018

Поздоровляємо композитора ЩЕТИНСЬКОГО Олександра Степановича з отриманням Всеукраїнської премії з музикознавства PRIMUS INTER PARES – 2018 за книгу »»»22.09.2018

Як завжди, у дні мальовничої київської осені, на старті - МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ "КИЇВ МУЗИК ФЕСТ" з вагомим номером 29. Саме стільки років столична публіка і гості нашого міста з нетерпінням чекають і радо наповнюють концертні зали Києва, щоб поринути »»»09.06.2018

НОВИНИ З РЕГІОНІВ. Протягом 15 років силами провідних музикантів Закарпаття, України, Словаччини, Угорщини було створено, без перебільшення, унікальне багатотомне музичне видання - три випуски наукової збірки «Професійна музична культура Закарпаття: етапи становлення» (Ужгород, видавництво «Карпати», 2005. 2010. 2016 рр.). У 3-х випусках наукової збірки «Професійна музична »»»Всі новини »

НОВИНИ

02.04.2019

Інформація про засідання Правління НСКУ

25 березня 2019 року

 

            25 березня відбулося перше в цьому році засідання Правління НСКУ. На початку засідання за сумною традицією члени Правління вшанували пам’ять колег, які нещодавно відійшли у інші світи:  музикознавця  Івахненко Лідії Яківни ( померла 11 лютого 2019 року на 92-му році життя) та композитора, народного артиста України, академіка НАМУ, професора НМАУ Колодуба Левка Миколайовича (помер 23 лютого 2019 року на 89-му році життя).

Переходячи до порядку денного,  Голова НСКУ І.В.Щербаков та Відповідальний секретар НСКУ Т.С.Невінчана проінформували про поточні та заплановані в цьому році творчі заходи. Була зачитана інформація про основні заходи І кварталу 2019 року, в яких взяли безпосередню участь члени НСКУ. І.В.Щербаков проінформував також про незалежні від Спілки зміни у термінах проведення деяких заходів, зокрема фестивалю «Київські музичні прем’єри».

 Далі було розглянуто питання щодо розширення організаційної інфраструктури Спілки, а саме: звернення членів НСКУ О.П.Васюти, Ю.М.Грицун та А.І.Зименка, що проживають у місті Чернігові, з пропозицією про створення Чернігівського осередку Національної Спілки композиторів України як юридичної та організаційно-творчої структури, що діятиме у відповідності до Статуту НСКУ. Обгрунтовуючи свою пропозицію, чернігівчани наголосили на наступних аргументах: функціонування Чернігівського обласного осередку сприятиме згуртуванню творчого потенціалу та вирішенню актуальних питань музичної творчості, пов’язаних з педагогічними та музично-виконавськими аспектами, дозволить пожвавити роботу з молодими композиторами, сприятиме активному поширенню творчості чернігівських  та взагалі сучасних українських композиторів в середовищі різноманітних місцевих музичних колективів, глибше вивчити історію та традиції розвитку композиторської творчості  на Чернігівщині. Члени Правління НСКУ одностайно підтримали ідею створення Чернігівського осередку НСКУ та запропонували ініціаторам провести у Чернігові загальні збори членів осередку з обранням голови Чернігівського осередку НСКУ. Далі на основі Статуту НСКУ розробити Положення про Чернігівський осередок і після затвердження його на Правлінні НСКУ провести юридичну реєстрацію нової організації у місцевих юридичних органах.

Наступною і, практично, основною та  дуже складною темою засідання став комплекс питань, повязаних з Будинком творчості композиторів «Ворзель». Мова йшла як про загальну стратегію розвитку території БТК «Ворзель», так і про конкретні господарські та земельні питання. І.В.Щербаков розповів про зустріч з головою Ворзельської селищної ради Л.П.Федорук та про пропозиції селищної ради щодо деяких будівель БТК.  Свою думку і своє бачення  проблеми обгрунтував директор БТК «Ворзель» Є.В.Петриченко. Питання стратегії розвитку території БТК викликало гостру дискусію, в якій взяли участь практично всі з присутніх членів правління та ревізійної комісії. Врешті дійшли до рішення погодитись  в цілому з пропозиціями Ворзельської селищної ради, кінцевою метою яких є задоволення соціальних, культурно-мистецьких та освітньо-просвітницьких потреб ворзельської громади. Було наголошено також на повному юридичному контролі всіх процесів з боку фахівців, що надають юридичну підтримку НСКУ.   


Інф.НСКУ