НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

17.03.2020

ГОЛОВА Національної Спілки композиторів України І.В.Щербаков видав Наказ по Правлінню НСКУ, в якому відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу (COVID-19), а також з метою попередження розповсюдження нової коронавірусної інфекції (COVID-19) на території міста Києва вводяться обмежувальні заходи в роботі Національної Спілки композиторів України.Публікуємо текст Наказу »»»03.02.2020

НОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ МУЗИКИ НА МАНГЕТТЕНІ. З 28 лютого по 1 березня в Нью-Йорку відбудеться Український фестиваль сучасної музики ( Ukrainain contemporary music festival 2020) , в якому вітчизняне музичне мистецтво представлене творами композиторів від пізнього радянського періоду до сьогодення. Фестивальна програма включає не тільки концертні виконання , але і доповіді , дискусії, обговорення з музикознавцями, мистецтвознавцями, фокусуючись на філософії та музиці України періодів до- та після Майдану. Всі три івенти відбуватимуться »»»24.12.2019

Планове підсумкове засідання Правління Національної Спілки композиторів України в цьому році було не зовсім звичайним, оскільки за широтою охоплення різноманітних проблем і представництвом воно водночас носило характер всеукраїнської конференції. Зазначене правління-конференція на тему «Особливості діяльності Національної Спілки композиторів України та її регіональних організацій в умовах реалій культурної політики держави. Досвід та перспективи» відбулося 12 грудня 2019 року в Концертному залі НСКУ. Засідання  »»»11.12.2019

«ПРЕМ"ЄРИ СЕЗОНУ» композиторів Запоріжжя. 29 листопада 2012 року - день народження Запорізького обласного відділення Національної спілки композиторів України. Ті, кому підвладне чарівництво мелодії, щорічно відзначають знакову дату грандіозним концертом, під час якого публіка має можливість почути »»»24.11.2019

Листопад 2019 р. у багатогранній діяльності Національної Спілки композиторів України відзначений особливою подією: Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест», який відзначив у цьому році своє 30-річчя, за рішенням міжнародного журі Європейської асоціації фестивалів (EFA) здобув Європейський фестивальний  »»»Всі новини »

НОВИНИ

23.12.2018

Засідання Правління НСКУ 14 грудня 2018 року
   

Традиційно Правління Національної спілки композиторів України збирається не менш двох разів на рік. 14 грудня 2018 року відбулося планове засідання за підсумками діяльності у 2018 році. На початку своєї роботи члени Правління вшанували пам’ять колег по Спілці, що відійшли в інші світи протягом року: М.І.Чембержі (5.03.), М.А.Шуха (8.04), А.Ф.Водовозова (3.07), О.С.Цалай-Якименко (29.07), Т.С.Некрасової (5.12).

Про обширну творчу діяльністю Правління НСКУ за цей період розповіли Голова І.В.Щербаков та Відповідальний секретар Т.С.Невінчана. Окрім численних проведених фестивалів, конкурсів, концертів, конференцій, презентацій та ін. були відзначені індивідуальні  творчі здобутки і оголошені цьогорічні лауреати мистецьких премій: Вікторія Польова (Національна премія України імені Тараса Шевченка); Валерій Антонюк ( Премія імені Б.М.Лятошинського); Кіра Майденберг-Тодорова (Премія імені Л.М.Ревуцького); Сергій Пілютиков  та Леся Олійник (Премія імені М.В.Лисенка); Анастасія Комлікова (Премія імені В.С.Косенка) та Юрій Шевченко (Муніципальна премія «Київ» імені Артемія Веделя). Було також вручено  диплом лауреата Всеукраїнської премії з музикознавства «Primus Inter Pares» композитору Олександру Щетинському за книгу «Лінії. Перехрестя. Акценти. Композитор Леонід Грабовський» (вид.»Акта», 2017).

Крім членів правління-киян на засідання з’їхалися представники обласних та міських організацій НСКУ – Харкова, Львова, Одеси, Івано-Франківська, Дрогобича, Полтави, Луганська, Запоріжжя. Вони проінформували про найбільш вагомі творчі заходи всеукраїнського значення, що проводилися у цих містах. Були також зачитані основні позиції надісланих звітів про діяльність Закарпатської, Волинської та Одеської організацій, голови яких не були присутні через поважні причини.  Члени Правління висловили занепокоєність станом справ у Дніпропетровській та Миколаївській обласних організаціях, які не представили звітних матеріалів.

Одним з центральних питань нинішнього засідання, як і завжди, був прийом до Спілки нових членів. Ряди Національної Спілки композиторів України в цей день поповнили: композитори Антон Стук, Олеся Галас, Петро Петров-Омельчук (Київ),  Ганна Копійка (Одеса) та музикознавці Любов Серганюк (Івано-Франківськ), Юлія Пальцевич (Київ) та Олег Підківка (Дрогобич). Члени правління з приємністю відзначили високий професійний рівень та суспільну активність новоприйнятих до нашої творчої організації.

Окремим питанням розглядалася заява Голови Луганського осередку НСКУ композитора С.П.Турнєєва про поновлення діяльності зазначеного осередка на базі м.Харків (у зв’язку з неможливістю здійснювати цю діяльність на окупованій території і переїздом ряду членів Луганського осередку до Харкова, Полтави, Кремінного). Правління підтримало прохання і вирішило поновити діяльність Луганського осередку НСКУ у складі С.П.Турнєєва, А.Я.Сташевського (Харків), К.В.Крепака (Полтава), О.Ф.Гончарук (Кремінне) на базі Харкова за умови належної реєстрації в органах юстиції м.Харкова. Було також зазначено, що Луганський осередок може здійснювати прийом до осередку нових членів згідно з нормами свого Положення та  Статуту НСКУ.

Правлінням були також розглянуті фінансово-господарські та орендні питання НСКУ, зокрема, було прийняте рішення про регламентацію організаційно-господарських відносин НСКУ та Національного ансамблю «Київська камерата», що, як відомо, розташовуються в одному приміщенні. Було також визначено умови та порядок користування музичними інструментами, що є власністю НСКУ і знаходяться у тимчасовому користуванні членів НСКУ та їх родин.  


Інф.НСКУ