НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

18.11.2014

Національні творчі спілки України глибоко стурбовані нехтуванням з боку держави нагальних проблем розвитку національної культури і мистецтва, ролі та значення творчих спілок у складних процесах творення істинних духовних цінностей, без яких неможлива жодна цивілізована країна. Голови творчих спілок України 18 листопада 2014 року зібрали в Укрінформі прес-конференцію, на якій оприлюднили своє Звернення до Президента України, Прем"єр-міністра України та народних депутатів України. Публікуємо цей лист-звернення для інформування широкої мистецької громади.  »»»



24.09.2014

Цьогорічний Міжнародний фестиваль сучасної музики "КОНТРАСТИ", який відбудеться у Львові з 26 вересня до 12 жовтня - ювілейний. Тож невипадковою є і кількість подій, яка відповідатиме "круглій даті": двадцять імпрез охоплюють найрізноманітнішу палітру сучасної музики, від класики ХХ століття до найновіших експериментів; від творчих »»»



15.09.2014

Цьогоріч одному з найповажніших і наймасштабніших міжнародних музичних форумів України – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТу» виповнюється 25! Тож маємо справжній ювілей: ось уже впродовж чверті століття Національна спілка композиторів за підтримки Міністерства культури України, іноземних представництв і амбасад, а також державних, громадських, духовних та інших установ щоосені запрошує численних шанувальників музичного мистецтва до різноманітних концертних майданчиків столиці. Нинішній фестиваль традиційно розпочнеться наприкінці вересня – 24-го і триватиме до 5 жовтня. Протягом 11-ти днів відбудеться 20 концертів: 4 симфонічних, 2 вокально-симфонічних, 5 хорових, 7 камерних, концерт оркестру народних інструментів і ф’южн-проект «Крок назустріч», у якому  »»»



04.06.2014

НАГОРОДА ЗНАЙШЛА ГЕРОЇВ. Вручення однієї з найпрестижніших в Україні мистецьких нагород – Премії імені Бориса Лятошинського цьогоріч пройшло нетрадиційно. І тут у звичний хід подій втрутився Майдан і ті докорінні зміни, які він спричинив у новітній історії нашої держави. Авторитетне журі присуджує цю премію щороку композиторам за видатні досягнення у галузі симфонічної  »»»



04.06.2014

«КОМПОЗИТОРИ ЗАПОРІЖЖЯ ЗАПРОШУЮТЬ»… Майже півтора року існує окремою одиницею Запорізький обласний осередок Національної Спілки композиторів України, і вже втретє запорізькі автори дарують слухачам концертну програму під такою рубрикою, що по суті символізує творче кредо митців. Програма концерту, який відбувся 16 травня у Концертному залі ім. М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії, була присвячена »»»



Всі новини »

ПРОГРАМИ КОНЦЕРТІВ КМФ-2011

 

 

 

 

 

ПРОГРАМИ КОНЦЕРТІВ ФЕСТИВАЛЮ "КИЇВ МУЗИК ФЕСТ - 2011"

 

ПРЕС-РЕЛІЗ ФЕСТИВАЛЮ

ПЛАН-КАЛЕНДАР ФЕСТИВАЛЮ

 

 

 

Вівторок, 20 вересня


16.00
Національна спілка композиторів України
Концертний зал

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

 



Назустріч фестивалю

Четвер, 22 вересня


19.00
Національна музична академія України імені П.І.Чайковського
Великий зал

 

 

«МУЗИЧНЕ ПРИНОШЕННЯ»

ДО 65-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВОЛОДИМИРА РОЖКА

 

Звучатимуть твори
Дмитра Бортнянського, Геннадія Ляшенка,
Ігоря Щербакова, Ганни Гаврилець,
Мирослава Скорика, Євгена Станковича

 

Ніна Матвієнко – народний спів,

 Тамара Ходакова – сопрано

Богдана Стельмашенко – флейта

 Богдана Півненко – скрипка

Олександр Бойко – баритон

 Андрій Тучапець – альт

 

Національний ансамбль солістів України
«Київська камерата»

Художній керівник і головний диригент –
Валерій Матюхін

 

 
Субота, 24 вересня

19.00
Національна філармонія України
Колонний зал імені М.В.Лисенка


УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ

 
Володимир СІРЕНКО

 

Симфонічний концерт. Вечір прем’єр


Олександр Радвілович (Росія) «Чеховъ симфония»*.
 Симфонія № 3 на п’ять частин:
І. «Черная бабочка (Badenweiler, Hotel Sommer, 15.08.1904)»
ІІ. «Хамелеон». ІІІ. «Дама с собачкой»
IV. «Палата № 6». V. «Три сестры»

Франгіз Алізаде (Азербайджан) "Mersiye"*
Концерт для віолончелі та симфонічного оркестру

Ігор Щербаков    
«Піснь про пісню, або The Unanswered “Warum?”»*
для симфонічного оркестру на три частини

Євген Станкович  «Поема»**
для симфонічного оркестру

Іван Тараненко «Благодатна Марія»** на вірші Павла Тичини
для чотирьох солістів, мішаного хору та симфонічного оркестру

 

Олександр Пірієв – віолончель, Юлія Риссак-Ткаченко – сопрано
Тетяна Гавриленко – контральто, Віктор Сачок – тенор
Костянтин Клейн – бас

 

Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Художній керівник і головний диригент – Володимир Сіренко

Національна заслужена академічна капела України «Думка»
Художній керівник і головний диригент – Євген Савчук

 

Диригент – Володимир Сіренко

За сприяння Посольства Російської Федерації в Україні,
Представництва Росспівробітництва в Україні,
Музичного фонду міста Санкт-Петербурга (Росія)

Координатор проекту – Мирослав Скорик

* – українська прем’єра, ** – світова прем’єра

 

Неділя, 25 вересня

13.00
Свято-Михайлівський Золотоверхий собор

 

 

ПСАЛМИ І МОЛИТВИ

 

Богдана Працюк   «Величання всім святим Печерським»

Ірина Алексійчук  «Свят, свят, Господь Саваоф»

Юрій Іщенко  «Помилуй мя, Боже» Псалом № 51


Михайло Степаненко  Духовний триптих:
«Благослови, душе моя, Господа»
«Вірую»
«Отче наш»

Володимир Павенський  «Херувимська»

Володимир Волонтир «Отче наш», «Богородице, діво, радуйся»

Василь Гайдук   «Помилуй мя, Боже» Псалом № 51

Андрій Гордєйчев (Росія) «Милость мира»

Тетяна Іваницька  «Отче наш», «Свят, свят»
із циклу «Блажен, хто вірує»

Катерина Біла  «У Царстві Твоїм»
                             «Прийдіть, поклонімось»

Катерина Карпенко  «Молитва»

Катерина Троценко  «Молитва»

Володимир Губа  «Боже, спаси»

 

Хор Військово-музичного центру
Сухопутних військ Збройних сил України
Художній керівник і головний диригент – Марина Гончаренко

 

Координатор проекту – Леся Дичко

 

Неділя, 25 вересня

16.00
Національна спілка композиторів України
Концертний зал

 

 

САКСОФОНІЄТА

 

Перший відділ

Олександр Грінберг (Україна–Німеччина)  «Звуки міста»

Девід Маккулі (Італія)  Рага

Жан-Люк Дарбелле (Швейцарія) «Plages»

Сергій Пілютиков   Соната

Другий відділ

Лучано Беріо (Італія, 1925–2003) «Sequenza IХb»

Дмитро Капирін (Росія) «Chanson d’automne»

Жак Вільдбергер (Швейцарія)  «Prismes»

Іван Тараненко  «У пошуках шляху»


Марк Сіффер (Франція) – саксофон соло

 

Координатор проекту – Іван Тараненко

 

Неділя, 25 вересня

19.00
Національна філармонія України
Колонний зал імені М.В.Лисенка

 

Хор

 

ПАРАД ХОРОВИХ ПРЕМ’ЄР

 

Віктор Степурко  Літургія Іоанна Златоустого (частини)**:
«Благослови, душе моя, Господа», «Єдинородний сине», «Во царствії Твоєм»
«Блажен муж»**  (Псалом № 1) для дудука соло та мішаного хору
«Господи, Боже наш»** (Псалом № 8)
«Пророцтво про муки Ісуса»
 (Псалом № 21) для скрипки, солістів і мішаного хору

Валентин Сильвестров  Три духовні пісні**:
«Херувимська пісня», «Псалом Давидів», «Пасхальний псалом»
«Присвята Григорію Сковороді»:
«Псалом», «Алілуя» на вірші Григорія Сковороди

Олександр Білошапка – дудук, Мирослава Которович – скрипка,
Анна Зарецька – сопрано, Євген Надолінський – тенор
Діана Лотоцька, Тетяна Золотаревська – альт
Михайло Вандаловський – баритон

Академічний муніципальний камерний хор «Київ»
Художній керівник і головний диригент – Микола Гобдич

 

Віктор Теличко  «Поема» для мішаного хору
Володимир Пасічник  «Ой у полі край дороги»
Обробка української народної пісні
Тамара Оскоменко-Парулава  «Безсонна ніч» на вірші Лесі Українки
Ганна Гаврилець   Три обробки українських народних пісень:
«Ой вербо-вербо», «Прилетіла ластівонька», «Вітер вієм долиною»
Віктор Мужчиль «Щедрик». Хорова притча
Віктор Тиможинський  Хоровий цикл для мішаного хору на вірші Лесі Українки:
«Моя одинокая зірка», «Вітер і Арфа», «Сосна»
Ірина Алексійчук  «Как Володя быстро под гору летел». Вірші Даниїла Хармса
Леся Дичко Хорова опера «Золотослов» (фрагменти ІІ дії):
«Тисяцький» (№ 5), «Тисяцький воєвода» (№ 7)
«Ой звонкоє деревце-калино» (№ 8)

 

Академічний муніципальний камерний хор «Хрещатик»
Художній керівник і головний диригент – Павло Струць

** – світова прем’єра                                                         

Координатор проекту – Леся Дичко

 

Неділя, 25 вересня

19.00
Національна музична академія України
Великий зал

 

КОНЦЕРТ ОРКЕСТРУ НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ

 

Микола Лисенко (1842–1912)  Увертюра до опери «Чорноморці»

Невідомий автор    «Українська симфонія»
Фінал («Козачок»)

Юрій Алжнєв    «Вихід з Криму»**
Поема для оркестру народних інструментів

«Парафраз»**
для скрипки і оркестру народних інструментів

Яків Лапинський (Україна – Німеччина)      
«Українська рапсодія»** для ансамблю бандур

Валерій Кікта (Росія) «Фрески Софії Київської»
Концерт-симфонія (частини)

Олександр Костін  «Балетна сюїта»

Микола Стецюн  «Романс»

Яків Лапинський (Україна – Німеччина) «Веснянка»

Володимир Зубицький  «Свято в горах»

Юрій Шевченко  «Шумка-горак»

 

Солісти – Юрій Джміль, Тарас Столяр, Георгій Агратіна

Національний академічний оркестр
народних інструментів України
Художній керівник і головний диригент – Віктор Гуцал

За сприяння Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського

** – світова прем’єра

 

Понеділок, 26 вересня

15.00
Національна музична академія України
імені П.І.Чайковського. Великий зал

 

Диригент Микола Лисенко

 

УКРАЇНСЬКА РАПСОДІЯ

 

Перший відділ

Яків Лапинський (Україна – Німеччина) «Українська рапсодія» (Пам’яті Павла Вірського)**

Михайло Вериківський (1896–1962)  Концерт
для фортепіано з оркестром

Наталія Боєва  Концерт**
для скрипки з оркестром

Другий відділ

Андрій Матвєєв  «Музика»**
для фортепіано і симфонічного оркестру

Володимир Птушкін  Театральна сюїта
для фортепіано з оркестром

Жанна Колодуб   Концерт
для фортепіано з оркестром

 

Алія Акбергенова, Володимир Птушкін,
Андрій Матвєєв, Геннадій Дем’янчук
– фортепіано
Богдана Півненко – скрипка

Заслужений естрадно-симфонічний оркестр України
Художній керівник і головний диригент – Микола Лисенко

За сприяння Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського

Координатор проекту – Тамара Невінчана

** – світова прем’єра

 

Понеділок, 26 вересня

19.00
Національна філармонія України
Колонний зал імені М.В.Лисенка

 

Валерій Матюхін

 

«КИЇВСЬКА КАМЕРАТА» ЗАПРОШУЄ…

Перший відділ

Леся Дичко  «Французькі враження»**
Сюїта для струнних та ударних

Антон Веберн (Австрія, 1883–1945) Дві пісні
для сопрано і камерного ансамблю на вірші Райнера Марії Рільке:
«Ти, від якої я завжди приховую…»
«З тобою я одна»
(ор.8, 1910, ред. 1921 та 1925)

Валентин Сильвестров  «Елегія»**
«Пастораль»**
для фортепіано та струнних

Другий відділ

Євген Станкович  Камерна симфонія № 4 «Пам’яті поета»
для голосу, фортепіано і струнних
Вірші Олександра Пушкіна 

Франц Шрекер (Австрія, 1878–1934)  Камерна симфонія*
для оркестру

Тамара Ходакова – сопрано, Олександр Бондаренко – баритон
Дмитро Таванець – фортепіано


Національний ансамбль солістів України «Київська камерата»
Художній керівник і головний диригент – Валерій Матюхін

 

Координатор проекту – Тамара Невінчана

* – українська прем’єра
** – світова прем’єра

 

Вівторок, 27 вересня
 

14.00
Національна спілка композиторів України
Концертний зал

 

НОВЕ ЖИТТЯ МИСТЕЦЬКИХ ВИДАНЬ

Презентація відновлених журналів «Музика»,
«Український театр» і «Театрально-концертний Київ»

Координатор проекту – Ольга Голинська

 

Вівторок, 27 вересня

16.00
Національна спілка композиторів України
Концертний зал

 

Ансамбль

 

МУЗИЧНІ ДІАЛОГИ: УКРАЇНА–РОСІЯ

 

Ярослав Судзіловський (Росія) «Спірні фантазії горобчихи»
Олег Пайбердін (Росія)  «Гохуа»
Олександр Жемчужников (Росія)  «П’ять хвилин музики»
Ельмір Нізамов (Росія)  «Серенада шарманщика»
Сергій Пілютиков   «Сигнал»
Вікторія Польова  «Цвітіння» та «Метелик»
із циклу «Пісні непорочності» за Вільямом Блейком
Версія для камерного ансамблю
Сергій Зажитько  «Семюелю Беккету» для німого читця і контрабаса
Золтан Алмаші  «Умите молоком повітря»

Ансамбль сучасної музики «Рикошет»
Київської організації Національної спілки композиторів України
у складі:
Дмитро Медоліз – флейта, Олексій Бойко – кларнет, Дмитро Любченко – саксофон Максим Коломієць – гобой, Михайло Білич, Андрій Павлов – скрипка
Олександр Павлов, Андрій Макій – альт, Золтан Алмаші – віолончель
Дмитро Таванець – фортепіано, Олександр Свиридов – читець
Антон Жуков – контрабас

Художній керівник – Сергій Пілютиков
Диригент – Вікторія Рацюк

Координатор проекту – Сергій Пілютиков

 

Вівторок, 27 вересня

19.00
Національна філармонія України
Колонний зал імені М.В.Лисенка

 

 

ЛЬВІВСЬКИЙ КАМЕРНИЙ ОРКЕСТР «АКАДЕМІЯ» ПРЕЗЕНТУЄ…

 

Михайло Чембержі   Сюїта
з балету «Даніела»

Михайло Демчишин  Концерт**
для кларнета і камерного оркестру

Левко Колодуб  Концерт
для фагота і камерного оркестру

Мирослав Скорик  «Поема і Рапсодія»
для скрипки з оркестром

Астор П’яццолла (Аргентина, 1921–1992) «Пори року»
для скрипки і струнних
(у перекладенні Леоніда Десятникова)

Віктор Камінський   «Диптих»**
для мецо-сопрано і струнних на вірші Лідії Мельник:
1. «Ноктюрн»
2. «Останній лист»

Максим Барабах – кларнет, Володимир Старко – фагот
Назарій Пилатюк – скрипка, Марфа Шумкова – мецо-сопрано

Камерний оркестр «Академія»
Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка

Художній керівник – Мирослав Скорик
Керівник і концертмейстер– Артур Микитка
Диригент – Ігор Пилатюк

Координатор проекту – Мирослав Скорик

** – світова прем’єра

 

 

Вівторок, 27 вересня
 

20.00
Фонд сприяння розвитку мистецтв

 

Фонд сприяння розвитку мистецтв

 

МУЗИЧНІ ДІАЛОГИ: УКРАЇНА–ДАНІЯ

 

Твори для фортепіано

 

Перший відділ

Нільс Вільгельм Гаде (Данія, 1817–1890) Соната мі мінор (ор. 28):
І. Allegro con fuoco
II. Andante
III. Allegretto
IV. Molto allegro e appassionato
Ілля Берг (Данія)  «Іспанські враження»:
1. «Собор біля Пальма-де-Майорка»
2. «Майоркінський сірокко»
3. «Спогади»

Другий відділ

Ілля Берг (Данія) «Флоренція»,  «Лабіринти»
Борис Лятошинський (1894/95–1968)  Соната № 1(ор. 13)

Ілля Берг (Данія), Олександр Ваулін (Данія) – фортепіано

Координатор проекту – Леся Олійник

 

 

Середа, 28 вересня

12.00
Національна бібліотека України
імені В.І.Вернадського
Читальний зал відділу формування музичного фонду (кімната 305)

 

Творча зустріч із композитором, музикознавцем, редактором і видавцем Яугеном Паплаускім (Білорусь)

Презентація серії нотних видань «Музична спадщина Речі Посполитої»
(2007–2011)

за участю Ансамблю солістів «Crescendo»

Координатор проекту – Лариса Івченко

 

Середа, 28 вересня

14.00
Музей Миколи Лисенка (МВДУК)

 

Олександр Ваулін

Творча зустріч із композитором і піаністом Іллею Бергом (Данія) та піаністом Олександром Вауліним (Данія)

«Повернення раритетів в Україну»

 

Середа, 28 вересня

16.00
Національна музична академія України
імені П.І.Чайковського. Малий зал

 

 

У РАМКАХ ТУРНЕ
 «ПРАГА–КИЇВ–ЛЬВІВ-2011»

Перший відділ

Луїджі Піззалео (Італія)  Сюїта** для струнних:
1. Preludio. 2. Meditazione prima. 3. Moto.  4. Meditazione seconda. 5. Danza
Лука Ломбарді (Італія)  «Ein Walzer fur Hans»*
для гітари та маримби
Детлев Гланерт (Німеччина) «Gesange des Achill»*
для баритона соло на слова Генріха фон Клейста
Стефано Тальїетті (Італія) Концерт**
для гітари, маримби та струнних

Другий відділ

Рудольф Кельтерборн (Швейцарія) Струнний квартет № 4*
Терінг Брем (Швейцарія) «Un'altra note»*
Сцена для баритона соло на вірші Джузеппе Унгаретті
Бальц Трумпі (Швейцарія) «Чотири дуети»**:
1. Quarten und Terzen. 2. Etude. 3. Die Stille. 4. Reigen
Хельмут Джасбар (Австрія) «Cloud Appreciation»**
для гітари, вібрафона, маримби та струнних

Роберт Коллер (Швейцарія) – бас-баритон, Крістіна Шорн (Австрія) – гітара,
Іван Манчінеллі (Італія) – маримба, вібрафон

Струнний квінтет оркестру «Orchestra Benedetto Marcello»
Диригент – Паскуале Велено (Італія)

За сприяння Фундації «PRO HELVETIA» (Швейцарія),
Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського

Координатор проекту – Єжи Станкевич (Польща)

* – українська прем’єра, ** – світова прем’єра

 

Середа, 28 вересня
 

19.00
Національна філармонія України
Колонний зал імені М.В.Лисенка

 

 

МУЗИКА, ЩО ЗАБЛУКАЛА У ЧАСІ

 

Перший відділ

Яуген Паплаускій (Білорусь) «Path in the Clouds III»*
для фортепіано і струнних
Паоло Розато (Італія) Дві частини з опери «Lars Cleen»*
для мецо-сопрано, тенора, акордеона та струнних:
1. Col tempo si.  2. Ninna-Nannа (старовинна сіцилійська колискова)
Вірші Вальтера Зідаріка
Ганна Гаврилець  Диптих для струнних
Вітольд Лютославський – Єжи Корнович (Польща) «Subito»
для скрипки та камерного оркестру
Іван Карабиць (1945–2002)  Концертний дивертисмент
для двох скрипок, альта, віолончелі, контрабаса і фортепіано:
1. Preludio. Allegretto. 2. Interludio I. 3. Poeme. Andante. 4. Duetto. 5. Valse
6. Interludio II. 7. Recitativo. 8. Interludio III. 9. Finale

Другий відділ

Рауф Алієв (Азербайджан) «Згадуючи каньйони Шуши»*
Монолог для струнного квартету
Михайло Шух  «Музика, що заблукала у часі»**
для струнного оркестру та органа:
1. Ноктюрн «Під ручку з Сильвестровим».  2. Хорал «П’єдестал до Містерії Скрябіна».

3. Арія «Загадкова посмішка Леонардо».  4. Фуга «Епітафія на кінець Часу»
Артем Рощенко Камерна симфонія**

 

Тарас Яропуд, Сергій Топоренко – скрипка
Олександр Лагоша – альт, Юрій Погорецький – віолончель
Дмитро Третяк – контрабас, Ірина Стародуб – фортепіано
Володимир Гайдичук – акордеон, Галина Булибенко – орган
Валентин Дитюк – тенор, Людмила Войнаровська – сопрано

Національний камерний ансамбль України «Київські солісти»
Диригент – Сергій Протопопов

Координатор проекту – Ігор Щербаков

* – українська прем’єра, ** – світова прем’єра

 

Середа, 28 вересня

19.30
Національний будинок
органної та камерної музики України

 

 

ДУХОВНІ ОБРІЇ

 

Перший відділ

Хенрік Миколай Гурецький (Польща, 1933–2010) «O Domina Nostra»
для сопрано та органа (ор. 55)
Віктор Гончаренко  Фуга для органа
Нінель Самохвалова  «Сурми та дзвони» для органа

Ольга Дмитренко – орган, Ірина Бєлова – сопрано

Другий відділ

Олександр Козаренко   До 10-ліття пастирського візиту
блаженного Івана Павла ІІ Папи Римського
«Страсті Господа Бога Нашого Ісуса Христа»
Десять антифонів напіву Острозького
для читця, солістів, хору, оркестру та органа

 

Богдан Козак – читець, Діана Масленникова – сопрано
Ганна Лабуть – альт, Андрій Кирилов – тенор, Олег Чорнощоков – бас

Ансамбль класичної музики імені Б.М.Лятошинського
Національного будинку органної та камерної музики України

Художній керівник – Валентина Іконник-Захарченко
Диригент – Ігор Андрієвський

Координатор проекту – Тамара Невінчана

 

Четвер, 29 вересня

12.00
Національна бібліотекаУкраїни імені В.І.Вернадського
Читальний зал відділу формування
музичного фонду (кімната 305)

 

Творча зустріч із композиторами
Паоло Розато і Давідом Реміжьо (Італія)

«Музична комунікація та перспективи створення музики»

за участю Андрія Кутасевича – фортепіано, Ансамблю солістів «Crescendo»

Координатор проекту – Лариса Івченко

 

Четвер, 29 вересня

16.00
Київська дитяча академія мистецтв
Концертний зал

 

 

УКРАЇНА–ЯПОНІЯ: «МОЛИТВА ЦИКАД»

 

Мирослав Скорик Партита № 6
для струнних інструментів

Олександр Злотник  «Дикий мед»
Концертна п’єса для фортепіано і камерного оркестру

Михайло Чембержі  Сюїта
для камерного оркестру (нова редакція)

Євген Станкович  «Купало»
Симфонічна поема

Василь Пилипчак  «Молитва цикад»
Камерна симфонія № 1
для дисканта, сопрано, художнього слова, флейти-піколо, ксилофона, дзвонів, двох труб і струнного ансамблю

Кадзунорі Маруяма (Японія) «Танець дракона на небесах»
для малого симфонічного оркестру

 

Валентина Бондар – художнє слово, Євгенія Суда – сопрано
Олександр Чорний – фортепіано
Девід Деніел Наср, Олена Суда – дискант

 

Національний президентський оркестр України
Художній керівник – Анатолій Молотай

Камерний оркестр
Київського інституту музики імені Р.М.Глієра
Художній керівник – Леонід Шухман

Диригент – Уено Такасі (Японія)

Координатор проекту – Василь Пилипчак

                     Вхід за запрошеннями

 

Четвер, 29 вересня

16.00
Національна спілка композиторів України
Концертний зал

 

Ансамбль "Рикошет"

 

МУЗИЧНІ ДІАЛОГИ: УКРАЇНА–ШВЕЙЦАРІЯ

 

Дмитро Данов  «Білий куб»**

Андрій Мерхель «Концепція»**
для чоловічого голосу і камерного ансамблю

Максим Коломієць «Інтерференція»**

Богдан Сегін «Дедал»**
для флейти, бас-кларнета, скрипки і віолончелі

Крістіан Хенкінг (Швейцарія) «Karimata»*
для струнного квартету

Хайнц Холлігер (Швейцарія) «Elis»*
для фортепіано

Стефані Хайнслер (Швейцарія) «Dazwischen»*
для струнного ансамблю і чембало

 

Ансамбль сучасної музики «Рикошет»
Київської організації Національної спілки композиторів України
у складі:
Дмитро Медоліз – флейта, Олексій Бойко – кларнет
Дмитро Любченко – саксофон, Максим Коломієць – гобой
Михайло Білич, Андрій Павлов – скрипка
Олександр Павлов, Андрій Макій – альт
Золтан Алмаші – віолончель, Дмитро Таванець – фортепіано

Художній керівник – Сергій Пілютиков
Диригент – Вікторія Рацюк

Координатор проекту – Сергій Пілютиков

* – українська прем’єра, ** – світова прем’єра

 

Четвер, 29 вересня

19.00
Національна філармонія України
Колонний зал імені М.В.Лисенка

 

Наталія Паламарчук

 

ДУШЕ МОЯ…

 

Перший відділ

Юрій Іщенко  «Душе моя»**
Симфонічні варіації на тему Артемія Веделя

Валентин Сильвестров  Симфонія № 7

Другий відділ

Олександр Костін  Концерт-фарс**
для скрипки і симфонічного оркестру

Олександр Яковчук  Концерт
для віолончелі і симфонічного оркестру

 

Анатолій Баженов – скрипка
Ганна Нужа – віолончель

Національний заслужений академічний
симфонічний оркестр України
Художній керівник і головний диригент –
Володимир Сіренко
Диригент – Наталя Пономарчук

Координатор проекту – Ігор Щербаков

** – світова прем’єра

 

П’ятниця, 30 вересня

16.00
Національна академія мистецтв України
Концертний зал

 

 

 

МУЗИЧНИЙ ДІАЛОГ: КИЇВ–САНКТ-ПЕТЕРБУРГ

Валентин Сильвестров  Три серенади**
для скрипки і фортепіано
Іван Небесний «Діалог із власним відображенням у дзеркалі»
для струнного квартету і електронного запису
Сергій Пілютиков «Фуете»**
для скрипки соло
Вікторія Польова  «Симург-квінтет»
для двох скрипок, альта, віолончелі та фортепіано
Олександр Радвілович (Росія) «Хлопчик у Христа на ялинці»
для струнного квартету, ударних і електронного запису
«Композиція» для скрипки соло
Сергій Слонімський (Росія) «Монодія після прочитання Евріпіда»
для скрипки соло
Олександр Кнайфель (Росія) «Ostinati»
для скрипки і віолончелі

 

Софія Сульдіна – скрипка, Олег Безбородько – фортепіано
Дмитро Ульянов – перкусія

Струнний квартет «Post scriptum»
у складі:
Софія Сульдіна – перша скрипка, Віктор Іванов – друга скрипка
Костянтин Кулеба – альт, Дмитро Глущенко – віолончель

 

За сприяння Посольства Російської Федерації в Україні,
Представництва Росспівробітництва в Україні,
Музичного фонду міста Санкт-Петербурга (Росія),
Національної академії мистецтв України

Координатор проекту – Леся Олійник

** – світова прем’єра

 

П’ятниця, 30 вересня

19.00
Національна філармонія України
Колонний зал імені М.В.Лисенка

 

 

СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ СИМФОНІЧНИЙ ЕКСПРЕС

 

Перший відділ

Володимир Стеценко Симфонія** на три частини
для великого симфонічного оркестру (1990, ред. 2011)
Данило Мілка Чотири фрагменти**
для сопрано, баритона, хору і симфонічного оркестру
на власні тексти

Другий відділ

Роман Качалов «Спогади Кобзаря»**
Кантата на вірші Тараса Шевченка
для баритона, хору і симфонічного оркестру
Євген Петриченко «Антитези»**
Симфонія № 3 на вірші Ліни Костенко
для сопрано, хору і симфонічного оркестру

 

Тетяна Гуртовенко, Анастасія Колеушко – сопрано
Сергій Дубницький, Маркіян Свято – баритон

Заслужений академічний симфонічний оркестр
Національної радіокомпанії України

Художній керівник і головний диригент – Володимир Шейко

Академічний хор імені П.І.Майбороди
Національної радіокомпанії України
Художній керівник і головний диригент – Юлія Ткач

Диригент – Володимир Шейко

За грантом Донецької обласної ради,
за сприяння Управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації,
Донецького обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки

Координатор проекту – Євген Петриченко

** – світова прем’єра

 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗИКИ

Субота, 1 жовтня

13.30
Церква Святого Василя Великого

 

 

 

ПРОБУДЖЕННЯ

 

Анатолій Шух «Ныне отпущаеши»
для баритона і мішаного хору
Олена Чиста  Ірмоси № 5, 9
з хорового циклу «Из канона ко Пресвятой Богородице»
Святослав Луньов «Gloria», «Credo», «Ave, Maria»
із меси «Vox aeterna»
Світлана Острова  «Боже мій, нащо Ти мене покинув» Псалом № 22
Михайло Шух  «Пробудження (Sanсta Maria)»
Хоровий цикл
Тетяна Яшвілі  Духовні пісні та молитви
Вікторія Польова  «Gloria»
з «Меси-симфонії» на канонічні тексти
для дитячого хору і камерного оркестру
Арво Пярт (Естонія) Меса (частини)
Святослав Луньов «Agnus Dei», «Alleluia»

 

Академічний хор імені П.І.Майбороди
Національної радіокомпанії України
Художній керівник і головний диригент – Юлія Ткач

Камерний хор при Київському Свято-Покровському храмі
Головного військового шпиталю України
Художній керівник і головний диригент – Олена Радько

Ансамбль «Alter ratio»
Художній керівник і головний диригент – Ольга Приходько

Координатор проекту – Леся Дичко

 

 

Субота, 1 жовтня

16.00
Національна академія мистецтв України
Концертний зал

 

Ансамбль

 

ХУРТОВИНА АЙСТР

Олександр Рудянський «Повій, вітре, на Вкраїну»
Вірші Степана Руданського
Сергій Зеленський «Середній хор». Вірші Маркіяна Шашкевича
Віталій Рева «Балада про соняшник». Вірші Івана Драча
Лариса Донник «Хуртовина айстр»
з циклу «Із саду нетанучих скульптур». Вірші Ліни Костенко
Віталій Кирейко «Молитва». Вірші Пантелеймона Куліша
Леопольд Ященко  «Місячна дорога». Вірші автора
Віталій Маник  «Спогади про Японію». Вірші з японської середньовічної поезії
Юлія Корженко «Сосна». Вірші автора
Мирон Дацко  Два хори
на вірші Тараса Шевченка: «Барвінок цвів», «Ой сяду я під хатою»
Олена Протопопова «Не йди, дощику». Слова народні
Валерій Ронжин «Летний вечер». Вірші Афанасія Фета

 

Ансамбль солістів «Благовість»
Художній керівник – Тетяна Кумановська

Людмила Дума «Зелені птиці» для жіночого хору. Вірші Ліни Костенко
Костянтин Крепак  «Муха-Цокотуха» для жіночого хору
Вірші Корнія Чуковського
Михайло Лаврушко «Адрес войны». Вірші Леоніда Горового
Сергій Горюнович  «Біля річки, де калина». Обробка української народної пісні
Олександр Некрасов «Ой зашуміла діброва»
Обробка української народної пісні
Володимир Волонтир  «На поточку прала». Слова народні
Сергій Турнєєв  «Ой уже ж весна». Слова народні
Ганна Хазова «Miserere» для мішаного хору і фортепіано
Левко Ревуцький (1889–1977)  Дві обробки українських народних пісень
для мішаного хору і фортепіано: «На кладочці умивалася», «Дід іде»

Андрій Бондаренко – фортепіано
Хор студентів
Київського національного університету культури і мистецтв
Художній керівник і головний диригент – Наталя Кречко

За сприяння Національної академії мистецтв України

Координатор проекту – Леся Дичко

 

Субота, 1 жовтня

16.00
Національна музична академія України
імені П.І.Чайковського. Малий зал

 

 

ЯСНА ВЕЛЯНОВІЧ ТА ІНШІ…

 

Перший відділ

Карлхайнц Штокгаузен (Німеччина, 1928–2007) «Kreurspiel»
для камерного ансамблю
Кармела Цепколенко  «Ліфт побажань»
для камерного ансамблю
Володимир Рунчак  «Чи не я це, Господи?» (Мат. 26:22)
Вечірня музика для одного та дванадцятьох інших

Другий відділ

Артик Токсамбаєв (Казахстан)  «Steppe sketches»
для фортепіанного тріо
Ясна Веляновіч-Ранковіч (Сербія)  Дві п’єси для флейти і баяна:
 «Дуель», «Романс»
Фарадж Караєв (Азербайджан–Росія) «Чи ви ще живі, пане міністре???!!!»
для флейти, бас-кларнета і фортепіано
Лучано Беріо (Італія, 1925–2003) «Folksongs»
для жіночого голосу та камерного ансамблю

Камерний ансамбль «Нова музика в Україні»
у складі:
Олег Шеремета, Денис Ніколаєв – флейта, Геннадій Кот – гобой
Юрій Набитович, Віктор Горностай – кларнет, бас-кларнет
Андрій Бондаренко – фортепіано, Олексій Ємільянов – фагот
Костянтин Сокол – валторна, Віктор Давиденко – труба
Олександр Кушнірчук – тромбон, Олександра Савченко – скрипка
Поліна Круглова – альт, Олена Ікаєва – віолончель
Олександр Ростопора – контрабас, Євген Грибан – баян
Дмитро Ульянов, Євген Ульянов, Станіслав Ульянов – ударні
Наталя Ізмайлова – арфа, Людмила Войнаровська – сопрано

Художній керівник і диригент – Володимир Рунчак

За сприяння Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського

Координатор проекту – Володимир Рунчак
 

 

Субота, 1 жовтня

19.00
Національна філармонія України
Колонний зал імені М.В.Лисенка

 

УРОЧИСТЕ ЗАКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ

Микола Дядюра

Україна Forever

 

Перший відділ

 

Левко Ревуцький (1889–1977) Концерт
для фортепіано з оркестром  (презентація першої редакції)

Сергій Пілютиков  «Бар’єр»**
для симфонічного оркестру

Другий відділ

Олександр Красотов (1936–2007) Концерт
для труби з оркестром

Юлія Гомельська  «Україна Forever»**
Симфонія № 2

Роман Рєпка – фортепіано
Сергій Череватенко – труба

Академічний симфонічний оркестр
Національної філармонії України
Художній керівник і головний диригент – Микола Дядюра

Координатор проекту – Мирослав Скорик

** – світова прем’єра

 

Неділя, 2 жовтня

Національна спілка композиторів України. Концертний зал

 

Валерій Матюхін

 

NON STOP «КИЇВСЬКОЇ КАМЕРАТИ»

14.00

Юрій Шамо (Німеччина) Симфонія № 8 для струнних
Дмитро Киценко  «Бабин Яр» для струнних і фортепіано
Євген Кравченко  Симфонія № 4 для оркестру
Олександр Саратський  Симфонія для оркестру
Юрій Шевченко Танго для скрипки та струнних

15.30

Богдан Кривопуст  «Молебен» для труби та струнних
Катерина Карпенко  «Візерунки на воді» для кларнета і струнних
Анатолій Гайденко  «Еcco Homo» («Тут – Людина»)**
Концерт для акордеона та оркестру
Тетяна Іваницька «Радість» для скрипки та струнних

17.00

Леонід Грабовський  «Пастелі»
Вокальний цикл для голосу та чотирьох струнних. Вірші Павла Тичини
Валентин Бібік (1940–2003) «Фрески» для струнних
Мікаел Тарівердієв (Росія, 1931–1996) «Концерт у романтичному стилі» для альта і струнних
Золтан Алмаші  Камерна симфонія для оркестру

Тамара Ходакова – сопрано, Олесь Ясько, Богдана Півненко – скрипка
Андрій Тучапець – альт, Віталій Альфавицький – кларнет
Сергій Дем’янчук – труба, Євгенія Черказова – акордеон
Дмитро Таванець – фортепіано

Національний ансамбль солістів України «Київська камерата»
Художній керівник і головний диригент – Валерій Матюхін

Диригенти – Валерій Матюхін, Наталя Пономарчук

Координатор проекту – Тамара Невінчана

** – світова прем’єра

 

Неділя, 2 жовтня

19.00
Національна академія мистецтв України
Концертний зал

 

ЕМ-ВІЗІЯ
КОНЦЕРТ ЕЛЕКТРОАКУСТИЧНОЇ МУЗИКИ

Анастасія Комлікова   «Заходи і Сходи»
Електронний запис і відео (слайди)
Кармела Цепколенко  «Self-reflection» № 1
для фортепіано і електронного запису
Юлія Гомельська «Flute ver-inversions»
для флейти і електронного запису
Марина Фрідман  «Князь тиші»
на вірш Пауля Целана для двох голосів, ударних і електроніки
Святослав Крутиков «Хроніки неіснуючих цивілізацій»
для флейти, електроніки і відеоряду
Анастасія Архангородська  «Theme R» для скрипки та електроніки
«Ритмогенезис» електроніки
Максим Абакумов «Алетея» для скрипки і електроніки
Алла Загайкевич «Birds…bunnies…»
для скрипки, флейти, ударних і двох комп’ютерів

Олег Безбородько – фортепіано, Сергій Вілка – флейта
Олександр Каращук – баритон
Вікторія Розбинська – сопрано, Тарас Козак – ударні
Алла Загайкевич, Анастасія Архангородська – електроніка
В’ячеслав Віфлянцев – відеоряд, Вероніка Строчан – фото

«City Orchestra» у складі:
Артем Могильник – електроніка, обробка
Олексій Таланов – скрипка, електроніка
Максим Абакумов – електроніка, обробка
«Elvio duo»  у складі:
Андрій Сачев – скрипка, Анастасія Архангородська – електроніка

Звукорежисери – Олександр Курій, Стас Ломаківський

За сприяння Національної академії мистецтв України

Куратор проекту – Алла Загайкевич

 



Вхід на усі концерти фестивалю
(окрім спеціально зазначеного випадку) – вільний

Адреси концертних залів:

Національна філармонія України
Колонний зал імені М.В.Лисенка
(Володимирський узвіз, 2)
Національна музична академія України імені .П.І.Чайковського
(вул. Архітектора В.Городецького, 1-3/11)
Національна спілка композиторів України
(вул. Пушкінська, 32)
Національний будинок органної та камерної музики
(вул.Велика Васильківська (Червоноармійська), 77)
Храм Святого Василя Великого
(Вознесенський узвіз, 7)
Національна академія мистецтв України
(вул. Воровського, 20)
Київська дитяча академія мистецтв
(просп. Героїв Сталінграда, 10)
Свято-Михайлівський Золотоверхий собор
(вул. Трьохсвятительська, 6/8)
Національна бібліотека імені В.І.Вернадського
Читальний зал відділу формування музичного фонду (кімната 305)
(вул. Володимирська, 62)
Фонд сприяння розвитку мистецтв
(вул. Фролівська, 1/6)

 

ПРЕС-РЕЛІЗ ФЕСТИВАЛЮ

ПЛАН-КАЛЕНДАР ФЕСТИВАЛЮ

НАГОРУ