НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

15.09.2014

Цьогоріч одному з найповажніших і наймасштабніших міжнародних музичних форумів України – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТу» виповнюється 25! Тож маємо справжній ювілей: ось уже впродовж чверті століття Національна спілка композиторів за підтримки Міністерства культури України, іноземних представництв і амбасад, а також державних, громадських, духовних та інших установ щоосені запрошує численних шанувальників музичного мистецтва до різноманітних концертних майданчиків столиці. Нинішній фестиваль традиційно розпочнеться наприкінці вересня – 24-го і триватиме до 5 жовтня. Протягом 11-ти днів відбудеться 20 концертів: 4 симфонічних, 2 вокально-симфонічних, 5 хорових, 7 камерних, концерт оркестру народних інструментів і ф’южн-проект «Крок назустріч», у якому  »»»



04.06.2014

НАГОРОДА ЗНАЙШЛА ГЕРОЇВ. Вручення однієї з найпрестижніших в Україні мистецьких нагород – Премії імені Бориса Лятошинського цьогоріч пройшло нетрадиційно. І тут у звичний хід подій втрутився Майдан і ті докорінні зміни, які він спричинив у новітній історії нашої держави. Авторитетне журі присуджує цю премію щороку композиторам за видатні досягнення у галузі симфонічної  »»»



04.06.2014

«КОМПОЗИТОРИ ЗАПОРІЖЖЯ ЗАПРОШУЮТЬ»… Майже півтора року існує окремою одиницею Запорізький обласний осередок Національної Спілки композиторів України, і вже втретє запорізькі автори дарують слухачам концертну програму під такою рубрикою, що по суті символізує творче кредо митців. Програма концерту, який відбувся 16 травня у Концертному залі ім. М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії, була присвячена »»»



19.05.2014

За доброю традицією, яка склалася понад 20 років тому, щовесни у Києві проходить широко знаний в Україні і світі Міжнародний фестиваль «Музичні прем’єри сезону». Його ініціатор – Київська організація Національної спілки композиторів, проведенню заходів сприяють Міністерство культури України, Головне управління культури Київської міської державної адміністрації, численні державні, громадські, духовні та інші установи. Цьогоріч із 24 травня до 1 червня на різних концертних майданчиках української столиці  »»»



12.05.2014

МУЗИ НЕ ХОЧУТЬ МОВЧАТИ. Робити фестиваль в умовах неприхованої агресії і постійних провокацій з боку сусідньої держави, в тривожній атмосфері жорстокого протистояння в суспільстві – справа відверто ризкована. А з врахуванням системної економічної кризи в країні – і поготів балансування на грані можливого. Однак недаремно сказано: „Делай, что должно!..., тому що не діяти в цій ситуації – це означає „поступатися принципами”, які, принаймні в культурному просторі України, вже давно, від часів Незалежності, визначаються неодмінним фестивальним рухом у Європу та інші світи, усвідомленням себе складовою загальносвітового мистецького процесу. 20 років в авангарді цього руху – найкреативніший на теренах України міжнародний фестиваль сучасного мистецтва „Два дні й дві ночі нової музики”, що незважаючи на екстремальні умови традиційно відбувся в Одесі наприкінці квітня. »»»



Всі новини »

ПРОГРАМИ КМФ-2008




КОНЦЕРТНІ ПРОГРАМИ

ХІХ Міжнародного музичного фестивалю

"КИЇВ МУЗИК ФЕСТ - 2008"


ПЛАН - КАЛЕНДАР ФЕСТИВАЛЮ



Вівторок, 23 вересня

16.00
Національна спілка композиторів України 
Концертний зал 


ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ



Субота, 27 вересня
13.00
Михайлівський Золотоверхий собор

ДО 1020-ЛІТТЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ
ТА 900-ЛІТТЯ МИХАЙЛІВСЬКОГО ЗОЛОТОВЕРХОГО СОБОРУ


СУЧАСНА ДУХОВНА МУЗИКА УКРАЇНИ

Тетяна Євона
Свят Свят Свят**
з циклу "Блажен муж"

Ганна Ковальова
Подаруй, Пресвятая, спасіння**
на слова А.Лазур

Катерина Троценко
Богородице Діво, радуйся**

Олена Чиста
Блаженни**

Оксана Похило
Кондак Ангелу
Святая Троица
Песнь Божьей Матери

Лариса Донник
Антифон**

Михайло Шух
Святий Боже

Ігор Гайденко
Дивна ніч
Зійшла зоря

Богдан Сегін
Щедрий вечір**
Обробка української народної пісні



Оксана Дондик – сопрано
Олег Корбань – тенор

Муніципальний камерний хор "Хрещатик.
Художній керівник і головний диригент – Павло Струць


**Світова прем’єра.



Субота, 27 вересня
16.00
Національна філармонія України
Колонний зал ім.М.В.Лисенка

КОНЦЕРТ-ПРЕЛЮДІЯ

Валентин Сильвестров (Україна)
Твори для скрипки та фортепіано

 Мелодії миттєвостей

Три п’єси
 (Присвята А.Баженову)

Три п’єси
(Присвята Х.Мустонен)

Дві елегії
(Присвята Е.Ідельчуку)

П’ять п'єс 
(Присвята Г.Кремеру)

25. X. 1893 року... Пам’яті П. І. Ч.

Пісні без слів
(Присвята Б.Півненко)



Богдана Півненко – скрипка
Валерій Матюхін – фортепіано




Субота, 27 вересня
19.00
Національна філармонія України
Колонний зал ім.М.В.Лисенка

ВІДКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ

Валентин Бібік (Україна)
Концерт** 
для флейти та камерного оркестру

Вірко Балей (США)
Спів Орфея 
для гобоя та струнних

Іван Карабиць (Україна) 
Концерт-триптих
для струнних

Шавлег Шилакадзе (Грузія) 
Концерт**
для скрипки та камерного оркестру

Євген Станкович (Україна)
Сільські сцени**
для народного голосу (сопрано), баритона
та струнного оркестру



Ніна Матвієнко – сопрано
Валерій Буймістер – баритон
Богдана Стельмашенко – флейта
Богдан Галасюк – гобой
Богдана Півненко – скрипка

Національний ансамбль солістів України 
"Київська камерата" 
Художній керівник і головний диригент – 
Валерій Матюхін


**Світова прем’єра.



Неділя, 28 вересня
13.00 
Михайлівський Золотоверхий собор

ДО 1020-ЛІТТЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ
ТА 900-ЛІТТЯ МИХАЙЛІВСЬКОГО ЗОЛОТОВЕРХОГО СОБОРУ


ДУХОВНА МУЗИКА XVII–XVIII ст.

Симеон Пекалицький 
Дух Твой благий**
Духовний концерт

Літургія**

Степан Дегтярьов
Благо єсть сповідатися Господеві**
Духовний концерт №23

Не ревнуй лукавноющим**
Духовний концерт №24

Терпя потерпіх Господа**
Духовний концерт №2



Муніципальний камерний хор "Київ"
Художній керівник і головний диригент – Микола Гобдич

**Світова прем’єра.



Неділя, 28 вересня
16.00
Національна спілка композиторів України 
Концертний зал 

"КИЇВСЬКА КАМЕРАТА" ПРЕДСТАВЛЯЄ…

Юрій Іщенко (Україна)
Концерт**
для флейти, фагота, фортепіано та струнних

Дмитро Киценко (Україна)
Kyrie eleison**
для камерного оркестру

Михайло Чембержі (Україна)
Сюїта
для струнних

Віктор Теличко (Україна)
 Дві ремінісценції**
для струнного оркестру:
1) Пам’яті Іштвана Мартона
2) Пам’яті Семіраміди Хосроєвої

Валентина Мартинюк (Україна)
Нитка Аріадни**
для камерного оркестру

Ганна Кузіна (Україна) 
Камерна симфонія-концерт
 для альта та камерного оркестру



Богдана Стельмашенко – флейта
Сергій Цюбко – фагот
Дмитро Таванець – фортепіано
Андрій Тучапець – альт
Олег Серединський – скрипка
Юрій Зброжек – контрабас

Національний ансамбль солістів України 
"Київська камерата" 
Художній керівник і головний диригент – 
Валерій Матюхін

**Світова прем’єра.



Неділя, 28 вересня
19.00
Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського 
Малий зал

КАМЕРНІ СИЛУЕТИ

Мерзіє Халітова (Україна)
Струнний квартет**
пам’яті кримсько-татарського поета Бекіра Чабан-заде

Борислав Стронько (Україна)
Еос**
для арфи та струнного квартету

Тамара Оскоменко-Парулава (Україна)
Підсумовуючи мовчання**
Цикл романсів на слова І.Калинця для тенора і фортепіано

Валерій Ронжин (Україна)
Allegro equilibristico
для квартету саксофонів

Світлана Острова (Україна)
Голгофа і Євхаристія**
Для органа

Богдан Кривопуст (Україна)
Клавірштюк №4
для фортепіано
(Пам'яті А.Рощиної)

Жанна Колодуб (Україна)
Катарсис**
Для струнного квартету в 4-х частинах:
1) Відчай
2) Молитва
3) Просвітлення
4) Віра

Володимир Губа (Україна)
Зірка. Полин
Симфонієта для семи інструментів



Теймураз Парулава (Одеса) – тенор
Тамара Оскоменко-Парулава (Полтава) – фортепіано 
Галина Булибенко – орган
Богдан Кривопуст – фортепіано 

Струнний квартет "ARCHI"
Художній керівник – Ігор Андрієвський

Державний заслужений ансамбль України
"Квартет ім.М.В.Лисенка":
Анатолій Баженов – скрипка
Олег Серединський – скрипка
Сергій Романський – альт
Іван Кучер – віолончель

Київський квартет саксофоністів
Художній керівник – Юрій Василевич

**Світова прем’єра.



Неділя, 28 вересня
19.00
Національна філармонія України
Колонний зал ім.М.В.Лисенка

ХОРОВИЙ ВЕРНІСАЖ

Катерина Карпенко (Україна)
Впали роси на покоси**. На вірші Д.Павличка

Віталій Маник (Україна)
Шість мініатюр**
на вірші П.Верлена в перекладі М.Лукаша
Гнітять чорні сни
Живопліт за живоплотом

Микола Ластовецький (Україна)
Червона калино, чого в лузі гнешся? На вірші І.Франка
Гей, а ворле, ворле, сивий соколе
Обробка української народної пісні

Іван Вишневський (Росія)
Присуха*
Слова народні

Олександр Лебедєв (Україна)
Після дощу (Весна)**
з циклу "Пори року" на вірші А.Фета

Юлія Корженко (Україна)
Мені принесли крашанки**. На вірші П.Матвієнко
У танці**. На вірші Ю.Корженко

Катерина Троценко (Україна)
Благодарение**. Тропар

Володимир Стеценко (Україна)
Почуй, Господи, мову мою**. Псалом

Катерина Біла (Україна)
Ми бачили світ істинний**

Леопольд Ященко (Україна)
Над Дніпром**. На власні вірші

Ганна Хазова (Україна)
Lacrimosa**

Валентина Дроб’язгіна (Україна)
 Я не могу без грусти
з хорового циклу "Смятение души"
на вірші А.Романовської

Вікторія Шпаковська (Україна)
 Вітер з гаєм розмовляє 
Слова народні

Віктор Рева (Україна)
 Даруйте любов
з кантати "Сад серця" на вірші А.Романової

Олексій Вульфов (Росія)
 Бариня*
Слова народні

Віктор Тиможинський (Україна)
 Дощ
Слова народні



Тетяна Кумановська – сопрано 
Олександр Мілєв – бас

Ансамбль солістів "Благовість"
Художній керівник – Тетяна Кумановська
Диригент – Сергій Адаменко

Хор "Аніма" кафедри музичного мистецтва
Київського національного університету
культури і мистецтв 
Художній керівник і головний диригент – Наталія Кречко

Муніципальний камерний хор "Хрещатик"
Художній керівник і головний диригент – Павло Струць

*Українська прем’єра.
**Світова прем’єра.



Понеділок, 29 вересня
19.00
Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського 
Великий зал

МУЗИКА XX–XXI ст.

Олександр Щетинський (Україна)
Притча (quasi una fanfara)
для мідних духових

Олег Пайбердін (Росія) 
Плач-мова*
для 4-х кларнетів

Ігор Стравінський
Симфонії духових інструментів

Олександр Щетинський (Україна) 
Траєкторії звуку
для духового оркестру

Олександр Ґуґель (Україна) 
Nachtmusik-Marsch (Нічна музика – Марш)
для духового оркестру

Олег Безбородько (Україна) 
Фанфари і фуга
для духового оркестру

Ігор Стравінський
Концерт
для фортепіано і духових інструментів



Юрій Кот – фортепіано

Державний академічний духовий оркестр України
Диригент – Петро Товстуха


*Українська прем’єра.



Понеділок, 29 вересня
19.00
Національна філармонія України
Колонний зал ім.М.В.Лисенка

УКРАЇНСЬКЕ ХУДОЖНЄ СЛОВО В МУЗИЦІ 

Іван Тараненко (Україна)
Іван Вишенський
Мелодекламація для актора-читця, баритона,
чоловічого хору, оркестру та електронного запису
за одноіменною поемою І.Франка
(Лібрето С.Майданської)



Олег Стефан (Львів) – актор-читець
Микола Губчук – баритон

Державна академічна
чоловіча хорова капела України ім.Л.М.Ревуцького
Художній керівник і головний диригент – Богдан Антків

Національний ансамбль солістів України
"Київська камерата"
Художній керівник і головний диригент – 
Валерій Матюхін

Диригент-постановник – Михайло Пікульський



Понеділок, 29 вересня
19.30
Костел Св.Олександра

"ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ"
КОНЦЕРТ-РЕКВІЄМ

Геннадій Сасько (Україна)
Дума про тридцять третій**
для мішаного хору та солістів на вірші М.Ткача

Роман Цись (Україна)
Аve Maria**
на вірші Б.-І.Антонича для мішаного хору

Володимир Волинський (Україна)
Все упованіє моє**
Концерт №2 для мішаного хору на вірші Т.Шевченка

Володимир Птушкін (Україна)
Український реквієм**
(Пам’яті жертв трагедій XX століття)
для читця, солістів, мішаного хору та оркестру
на вірші С.Сапеляка



Володимир Ванюк – читець
Мирослава Гаврилюк – мецо-сопрано
Роман Страхов – баритон
Георгій Нечаєв – тенор

Оркестр і хор Військово-музичного центру 
сухопутних військ Збройних сил України
Художній керівник і головний диригент – 
Олександр Шевчук
 Головний хормейстер – Марина Гончаренко


**Світова прем’єра.



Вівторок, 30 вересня
10.00
Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського
Малий зал

ІСТОРІЯ В ОСОБИСТОСТЯХ

ДО 95-РІЧЧЯ 
НАЦІОНАЛЬНОЇ МУЗИЧНОЇ 
АКАДЕМІЇ УКРАЇНИ ІМ.П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО,
75-РІЧЧЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ,
10-РІЧЧЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ


Науково-теоретична конференція





Вівторок, 30 вересня
16.00
Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського
Малий зал

ФОРТЕПІАННІ ДУЕТИ

Леся Дичко (Україна)
Драматичний триптих

Джон Бердж (Канада)
Звукові тіні*

Євген Станкович (Україна)
Драматичний триптих

Юрій Фіала (Канада)
Український танець*

Арво Пярт (Естонія)
Гімн Славному Місту*

Геннадій Ляшенко (Україна)
…і дзвону дивного звучання, і трепотіння листя на вітру…

Астор П’яццола (Аргентина)
Фуга і Містерія



Люба та Іриней Жуки (Канада) – фортепіано
 

*Українська прем’єра.



Вівторок, 30 вересня
16.00
Національна спілка композиторів України 
Концертний зал 

НОВА ГЕНЕРАЦІЯ: МУЗИЧНІ ПАРАЛЕЛІ

Андрій Бондаренко (Україна)
Звуки джерел**
для флейти, гобоя та фортепіано

Ганна Корсун (Україна)
Сон-Барва**
Для флейти, кларнета, скрипки та альта
 
Ганна Леонова (Україна)
Homo sapiens**
Для скрипки соло

Максим Коломієць (Україна)
Апейрон**
Для флейти піколо, гобоя, бас-кларнета, альта, віолончелі

Олександр Яворик (Україна)
Старозавітні нариси
Сюїта-соната для фортепіано

Сергій Хісматов (Росія)
Хвилі гасять вітер*
Для флейти, скрипки, альта, контрабаса та фортепіано

Олена Сєрова (Україна)
Die Vereisen**
Для флейти, гобоя, кларнета, скрипки, альта, фортепіано

Ельвіра Емір (Україна)
Експромт**
для скрипки та фортепіано

Олексій Шмурак (Україна)
Ще трішки повітря**
Для флейти, гобоя, кларнета, скрипки, альта, віолончелі

Георгій Дорохов (Росія)
Repeat**
Для гобоя, бас-кларнета, альта, віолончелі та фортепіано

Олексій Наджаров (Росія)
Hologram**
Для флейти, гобоя, скрипки, віолончелі та фортепіано



Ансамбль нової музики "Nostri temporis":

Сергій Вілка – флейта 
Максим Коломієць – гобой 
Олексій Бойко – кларнет
Олексій Шмурак – фортепіано
Соня Сульдіна – скрипка 
Борис Конюхов – скрипка 
Андрій Малахов – альт 
Ольга Жукова – віолончель 
Антон Жуков – контрабас

Диригент – Тетяна Сенько


*Українська прем’єра.
**Світова прем’єра.



Вівторок, 30 вересня
19.00
Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського 
Великий зал

"УКРАЇНСЬКА В’ЯЗАНКА"

Іван Тараненко (Україна)
Коломийка Роксолана**
П’єса для оркестру

Анатолій Гайденко (Україна)
Українські перегуки**
Концертна п’єса для оркестру

Юрій Алжнєв (Україна)
Українська в’язанка
Дергунець**
Для оркестру

Михайло Степаненко (Україна)
До тебе, Україно**. На вірші Лесі Українки
Зимова ніч. На вірші Б.Пастернака

Віктор Степурко (Україна)
Арбан – "Венеціанський карнавал"
Для оркестру
Мій раю зелений. На вірші І.Франка
Для тріо бандур

Іван Тараненко (Україна)
Тихо-тихо Дунай воду несе
Обробка української народної пісні
для тріо бандур

Віталій Кирейко (Україна)
Сюїта 
з балету "Тіні забутих предків"
для оркестру

Анатолій Коломієць (Україна)
Українська танцювальна сюїта 
для оркестру

Олексій Чухрай (Україна)
Диво всепрощенної любові
На вірші В.Назаренка
Ода Сонцю 
на вірші В.Жадана, В.Тарасенка

Анатолій Гайденко (Україна)
Дві п’єси
з циклу "Сюжетні танці"
для оркестру



Марія Ліпінська – сопрано 
Василь Бокач – баритон 
Андрій Ільків – труба
Ірина Бурхан, Тетяна Маломуж, Ольга Черній – бандура

Народний хор
 Київського національного університету
культури і мистецтв
Художній керівник і диригент – Станіслав Павлюченко

Академічний оркестр народної та популярної музики 
Національної радіокомпанії України
Художній керівник і головний диригент – 
Святослав Литвиненко
 Диригент – Михайло Пікульський


**Світова прем’єра.



Вівторок, 30 вересня
19.00
Національна філармонія України
Колонний зал ім.М.В.Лисенка

Франсуа Каттан (Швейцарія)

"РЕКВІЄМ-2МОЦАРТ"*



Лілія Гревцова – сопрано
Наталія Кисла – мецо-сопрано
Сергій Бортник – тенор
Дмитро Агеєв – бас

Василь Шипак – флейта, альтова флейта
Андрій Мітрохін – бас-кларнет
Тарас Довгопол – валторна
Павло Фенюк – баян
Олена Боженко – арфа
Аліна Шолух – альт
Віра Іванова – віолончель

Ансамбль класичної музики ім.Б.М.Лятошинського
Художній керівник і головний диригент – 
Валентина Іконник-Захарченко


Симфонічний оркестр Національної філармонії України
Художній керівник і головний диригент – 
Микола Дядюра

Камерний ансамбль 
"Ensemble Jeune Opéra Compagnie" (Швейцарія):
Ребекка Окенден – сопрано
Джекі Кахен – контральто
Ніколас Бочо – тенор
Олександр Дьяков – бас

Диригент – Ніколя Фарін (Швейцарія)

Координатори проекту:
Світлана Васильєва (Швейцарія)
Іван Тараненко (Україна)


Концерт проводиться за підтримки фундації
 "Pro Helvetia" (Швейцарія)



*Українська прем’єра.



Середа, 1 жовтня

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗИКИ

10.00
Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського
Фойє Малого залу


ІСТОРІЯ В ОСОБИСТОСТЯХ

ДО 95-РІЧЧЯ 
НАЦІОНАЛЬНОЇ МУЗИЧНОЇ 
АКАДЕМІЇ УКРАЇНИ ІМ.П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО,
75-РІЧЧЯ 
НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ,
10-РІЧЧЯ 
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ


Науково-теоретична конференція




Середа, 1 жовтня
16.00
Національна спілка композиторів України
Концертний зал

МУЗИЧНІ ДІАЛОГИ: УКРАЇНА–ШВЕЙЦАРІЯ

Ізабель Мундрі (Німеччина) 
Баланс*
Для скрипки соло

Бернд Алоїс Ціммерманн (Німеччина)
Соната*
для скрипки соло

Даніель Ґлаус (Швейцарія)
Сюїта*
з опери "Die hellen Nachte"
для скрипки соло

Людмила Самодаєва (Україна)
П’ять п’єс
для скрипки соло

Олександр Рудянський (Україна)
Елегія
Токата
для фортепіано

Євген Петриченко (Україна)
Requiem-quartett**
для флейти, скрипки, віолончелі, фортепіано
та фонограми автентичної музики



Габріела Бруннер (Швейцарія) – скрипка
Ганна Сисоєва – фортепіано

Ансамбль нової музики "Quarta+" (Донецьк):
Ольга Зернаєва – флейта
Марія Кравченко – скрипка
Олександра Острих – віолончель
Іван Андріанов – фортепіано



Концерт проводиться за підтримки фундації
 "Pro Helvetia" (Швейцарія)



*Українська прем’єра.
**Світова прем’єра.




Середа, 1 жовтня
19.00
Національна філармонія України
Колонний зал ім.М.В.Лисенка

ПАРАД СИМФОНІЧНИХ ПРЕМ’ЄР

Вікторія Польова (Україна)
Симфонія №1
для симфонічного оркестру

Володимир Загорцев (Україна)
Концерт**
для скрипки з симфонічним оркестром

Сергій Пілютиков (Україна)
Барви і тіні**
для симфонічного оркестру

Євген Станкович (Україна)
Концерт**
для флейти з симфонічним оркестром



Джудіт фон Хопф (США) – флейта
Богдана Півненко – скрипка

Національний заслужений академічний 
симфонічний оркестр України
Художній керівник і головний диригент – 
Володимир Сіренко


Концерт проводиться за підтримки
Посольства США в Україні


**Світова прем’єра.



Четвер, 2 жовтня
16.00
Національна філармонія України
Колонний зал ім.М.В.Лисенка

НОВА МУЗИКА В УКРАЇНІ

Фарадж Караєв (Азербайджан–Росія)
Господин Би Лайн – эксцентрик,
или Вы все ещё живы, господин Министр???!!!*
Для флейти, бас-кларнета і фортепіано

Іван Небесний (Україна)
 Сім послань дикої природи
 для камерного ансамблю

Хрістіан Генкінґ (Швейцарія)
П’ять багателей*
для фортепіано

Бенджамін Юсупов (Ізраїль)
Меланхолія*
Для фортепіано

Володимир Рунчак (Україна)
Труби Єрихону
для 12-ти труб

Арнольд Шенберг (Австрія)
Очікування*
Монодрама на одну дію
Лібрето М.Паппенгайм
Версія для сопрано та оркестру солістів Фараджа Караєва



Фаріда Мамедова (Азербайджан) – сопрано

Камерний ансамбль "Нова музика в Україні":
Сергій Вілка, Олег Шеремета – флейта 
Володимир Коваль – гобой 
Андрій Дьомін, Юрій Набитович, 
Віктор Горностай
– кларнет
Тарас Осадчий – фагот 
Валентин Марухно, Антон Ткаченко – валторна 
Юрій Корнілов – труба 
Андрій Головко – тромбон 
Олексій Лі – туба 
Діана Корчинська – арфа
Андрій Бондаренко – фортепіано
Дмитро Ульянов, Данило Шуригін – ударні 
Галина Горностай, Святослава Семчук – скрипка 
Олександр Погорєлов – альт 
Ліля Демберг – віолончель 
Олександр Ростопора – контрабас
Світлана Глеба (Ужгород) – сопрано

Ансамбль трубачів під керівництвом Миколи Баланка

Художній керівник і диригент – Володимир Рунчак


Концерт проводиться за підтримки 
Австрійського культурного форуму


*Українська прем’єра.



Четвер, 2 жовтня
19.00
Національна філармонія України
Колонний зал ім.М.В.Лисенка

МУЗИКА КОМПОЗИТОРІВ США

Тревор Уестон
Бімшірська сюїта*
 для фортепіано і струнних

Едвард Гарт
Три Галлахські мелодії*
 для струнних

Джордж Ґершвін
Сюїта
 з опери "Поргі і Бесс"
Транскрипція для камерного оркестру Мирослава Скорика

Дейв Брубек
Блюзове рондо в турецькому стилі
Шкутильгаючий вальс
Вальс для Кет
Транскрипції для камерного оркестру Мирослава Скорика

Вільям Болком
Регтайм “Елегантний привид”
Транскрипція для камерного оркестру Мирослава Скорика

Скот Джоплін
Регтайм “Пальмовий листок”
Регтайм “Кленовий листок”
Транскрипції для камерного оркестру Мирослава Скорика




Мирослав Драга (Львів) – фортепіано

Камерний оркестр "Академія" (Львів)
Художній керівник і диригент – Мирослав Скорик
Керівник і концертмейстер – Артур Микитка



Концерт проводиться за підтримки
Посольства США в Україні



*Українська прем’єра.



Четвер, 2 жовтня 
19.00
Республіканський будинок актора

МУЗИЧНІ ДІАЛОГИ: УКРАЇНА–ПОЛЬЩА

Ігор Шамо (Україна) 
Струнний квартет №5
(Болгарський)

Кароль Шимановський (Польща)
 Міфи
Три поеми для скрипки і фортепіано:
1. Фонтан Аретузи
2. Нарцис
3. Дріади і Пан
Струнний квартет №2, ор.56


ДО 75-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

Генрік Миколай Гурецкий (Польща)
Надходять сутінки*
Струнний квартет №1, ор.62

Валентин Сильвестров (Україна)
 Три багателі 
для скрипки та фортепіано
(Присвята Б.Архимовичу)

Дві пасторалі
для фортепіано
(Присвята О.Левковичу)

Струнний квартет



Соня Сульдіна – скрипка
Олег Безбородько – фортепіано 


Струнний квартет "Post scriptum":
Соня Сульдіна, Віктор Іванов – скрипка
Андрій Малахов – альт
Дмитро Глущенко – віолончель


Концерт проводиться за підтримки
Польського інституту в Києві




*Українська прем’єра.



П’ятниця, 3 жовтня
16.00 
Національна філармонія України
Колонний зал ім.М.В.Лисенка

"КИЇВСЬКА КАМЕРАТА" ПРЕДСТАВЛЯЄ…

Кармела Цепколенко (Україна)
Десять перетворень у ніщо
Камерна симфонія №4 для камерного ансамблю

Богдана Фроляк (Україна)
Просвітлення
Для віолончелі та струнних

Ганна Гаврилець (Україна)
Canticum
для струнних

Золтан Алмаші (Україна)
Концерт**
для флейти та струнних



Богдана Стельмашенко – флейта
Тарас Менцинський (Львів) – віолончель

Національний ансамбль солістів України
"Київська камерата" 
Художній керівник і головний диригент – 
Валерій Матюхін


**Світова прем’єра.



П’ятниця, 3 жовтня
19.00
Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського
Малий зал

МУЗИЧНІ ДІАЛОГИ: УКРАЇНА–ЯПОНІЯ

Рюічі Горікоші (Японія)
Кам'яний літопис*
для флейти, кларнета, скрипки, віолончелі та фортепіано

Алла Загайкевич (Україна)
 Терцет**
для кларнета, скрипки та віолончелі

Ютака Такагaші (Японія)
 Ґаруда*
 для флейти, кларнета, скрипки, альта, віолончелі та фортепіано

Олег Безбородько (Україна)
Ars naturalis
для флейти, кларнета, скрипки, віолончелі та фортепіано

Шін Сато (Японія)
Струнний квартет*

Сергій Пілютиков (Україна)
Квінтет
для флейти, кларнета, скрипки, віолончелі та фортепіано



Ансамбль нової музики "Рикошет"
Київської організації
Національної спілки композиторів України:
 Дмитро Медолиз – флейта
Олексій Бойко – кларнет
Михайло Білич – скрипка
Галина Білич – скрипка
Олександр Павлов – альт
Золтан Алмаші – віолончель
Дмитро Таванець – фортепіано

Художній керівник – Сергій Пілютиков

Диригент – Вікторія Рацюк


*Українська прем’єра.
**Світова прем’єра.



П’ятниця, 3 жовтня
19.00
Національна філармонія України
Колонний зал ім.М.В.Лисенка

СИМФОНІЧНІ ПАРАЛЕЛІ

Леся Дичко (Україна)
Сонячне коло
Дитяча кантата на вірші Д.Чередниченка
для дитячого хору та симфонічного оркестру

Микола Стецюн (Україна)
Скерцо
для домри та симфонічного оркестру

Юлія Гомельська (Україна)
Концерт
для фортепіано та струнного оркестру

Альфред Шнітке (Росія)
Концерт
для альта та симфонічного оркестру

Левко Колодуб (Україна)
Українська карпатська рапсодія №2
для симфонічного оркестру

Євген Станкович (Україна)
Концерт-поема
для скрипки та симфонічного оркестру



Галина Остапенко – домра
Богдана Півненко – скрипка
Надія Усатенко (Одеса) – фортепіано
Ія Комарова (Одеса) – альт

Дитячий хор "Щедрик"
Художній керівник і диригент – Маріанна Сабліна

Державний академічний 
естрадно-симфонічний оркестр України
Диригент – Наталія Пономарчук



Субота, 4 жовтня
13.00
Михайлівський Золотоверхий собор

ДО 1020-ЛІТТЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ
ТА 900-ЛІТТЯ МИХАЙЛІВСЬКОГО ЗОЛОТОВЕРХОГО СОБОРУ


УКРАЇНСЬКА ДУХОВНА МУЗИКА

Володимир Павенський
Отче наш

Максим Устинов
Молитва

Олена Лис
Розбуди мене, Господи

Володимир Пасічник
Богородице Діво, радуйся

Борис Синчалов
Чого бунтують народи
Другий псалом Давидів на вірші Т.Шевченка
Благословенная в женах
Кант на вірші Т.Шевченка

Віктор Степурко
Святий Боже

Візантійський розспів

Дмитро Туптало
Надію маю в Бозі полагаю
Обробка Віктора Степурка

Афонський розспів

Дмитро Туптало
Взирай з прілежанієм, тлінний чоловіче
Ісусе мій прелюбезний
Обробка Віктора Степурка

Візантійський розспів

Віктор Степурко
Услиши мя, Господи
Іже херувими



Наталія Жвінклієне – сопрано
Ірина Лазебник – мецо-сопрано
Валерія Хабарова – альт

Ансамбль солістів "Благовість"
Художній керівник – Тетяна Кумановська
Диригент – Сергій Адаменко

Хор хлопчиків та юнаків
при Національній музичній академії України ім.П.І.Чайковського
Художній керівник і диригент – Алла Шейко



Субота, 4 жовтня
16.00
Фонд сприяння розвитку мистецтв
Концертний зал

МУЗИКА КРАЇН КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ

Вітольд Лютославський (Польща)
Чотири танцювальні прелюдії
для кларнета і фортепіано

Роман Меденцій (Угорщина)
Медитація
Для фортепіано

Гоце Коларовскі (Македонія)
Соната
для фортепіано

Віктор Теличко (Україна)
Два концертштюки
для кларнета соло

Геннадій Ляшенко (Україна)
Con amore
Для кларнета і фортепіано

Євген Іршаї (Словаччина)
Sonata del grato**
для кларнета і фортепіано
(Пам’яті Іллі Зеленки)



Ференц Томич (Ужгород) – кларнет
Тетяна Теличко (Ужгород) – фортепіано


**Світова прем’єра.



Субота, 4 жовтня
16.00
Національна спілка композиторів України
Концертний зал 

МУЗИЧНІ МОМЕНТИ

Володимир Карлаш (Україна)
 Фуга на українські теми
Амфора
Два концертних етюди
для гітари

Людмила Шукайло (Україна)
Партита
для фортепіано

Володимир Скуратовський (Україна)
Дві фантазії
для сопрано і фортепіано на вірші російських поетів

Тетяна Хмельницька (Україна)
Романтична соната
для віолончелі та фортепіано

Михайло Степаненко (Україна)
Десять музичних моментів
для фортепіано

Віталій Кирейко (Україна) 
Три романси
для голосу і фортепіано на вірші Й.Гете

Альона Томльонова (Україна) 
Соната*
для альта і фортепіано



Володимир Карлаш – гітара
Людмила Шукайло (Харків), Марк Сердюк – фортепіано
Світлана Глеба (Ужгород) – сопрано
Оксана Гайдукевич (Львів) – фортепіано
Олександр Макаренко – віолончель
Ольга Ващук – фортепіано
Ольга Савайтан – фортепіано
Леонід Гук – тенор
Ірина Шестеренко – фортепіано
Ія Комарова (Одеса) – альт
Альона Томльонова (Одеса)– фортепіано


*Українська прем’єра.




Субота, 4 жовтня
19.00
Національна філармонія України
Колонний зал ім.М.В.Лисенка

МАЙБУТНЄ В МИНУЛОМУ

Олександр Красотов (Україна)
 Майбутнє в минулому (Yesterschel)**
Для симфонічного оркестру

Віталій Губаренко (Україна)
Монологи Джульєтти
Ліричні сцени за В.Шекспіром
для сопрано, баса, органа, фортепіано,
струнного оркестру та ударних

Геннадій Ляшенко (Україна)
Концерт-піколо**
для скрипки з симфонічним оркестром

Мирослав Скорик (Україна)
Гамалія
Поема-кантата для мішаного хору,
сопрано, тенора та симфонічного оркестру



Вікторія Ченська – сопрано
Дмитро Агеєв – бас
Богдана Півненко – скрипка

Національна заслужена 
академічна капела України "Думка"
Художній керівник і головний диригент – Євген Савчук

Національний заслужений академічний 
симфонічний оркестр України
Художній керівник і головний диригент – 
Володимир Сіренко


**Світова прем’єра.



Неділя, 5 жовтня

ДЕНЬ ЗАКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ
13.00
Храм Св.Василя Великого

ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКА ДУХОВНА МУЗИКА

Габріель Форе (Франція)
Піснеспів Жана Расіна

Петр Денев (Болгарія)
Достойно єсть

Гендрік Андріссен (Нідерланди)
Три частини з меси "Sponsa Christi":
1) Gloria
2) Sanctus
3) Benedictus

Джон Філіпс (Франція)
Різдвяна пісня

Людмила Шукайло (Україна) 
Ой чи є, чи нема
Купальська
Весняночка
 Три частини з кантати "Пори року"



Ірина Вижневець, Ірина Білуга, Ганна Квтоді – сопрано

Дитячий зразковий хор "Веснівка"
Міжнародного центру культури і мистецтв
Художній керівник і диригент – Жанна Сосновська



Неділя, 5 жовтня
16.00
Національна спілка композиторів України
Концертний зал
 
КАМЕРНА МОЗАЇКА

Сергій Зажитько (Україна)
Соната**
для альта і фортепіано

Святослав Луньов (Україна)
Пісні**
на вірші зарубіжних поетів для голосу і фортепіано

Володимир Рунчак (Україна)
Привіт М.К.
для фортепіано в 3-х частинах:
1) Лірична пісня "Післяобідній відпочинок комара"
2) Відкрита форма "Смерть їжачка"
3) Варіації "Повтор 2-ї частини (на біс) кілька разів"
(Присвячується Мауріціо Каґелю)

Людмила Юріна (Україна) 
XING
для тромбона, ударних, фортепіано та контрабаса



Олександр Павлов – альт
Олег Безбородько – фортепіано 
Світлана Глеба (Ужгород) – сопрано 
Оксана Гайдукевич (Львів) – фортепіано
Артур Нікулін (Дніпропетровськ) – фортепіано
? – тромбон
?– ударні
Андрей Бондаренко – фортепіано
Антон Жуков – контрабас


**Світова прем’єра.



Неділя, 5 жовтня
20.00
Національний будинок органної 
та камерної музики України

"УКРАЇНСЬКИЙ РЕКВІЄМ"

ТРАГЕДІЇ ГОЛОДОМОРУ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

Олександр Козаренко (Україна)
Український (Лемківський) реквієм**
для солістів, хору, оркестру та органа

Ігор Щербаков (Україна)
Сон**
Кантата-реквієм пам’яті жертв Голодомору
на вірші Ю.Плаксюка
для тенора, хору та оркестру



Ансамбль класичної музики ім.Б.М.Лятошинського
Диригент – Ігор Андрієвський


*Світова прем’єра.



Неділя, 5 жовтня
19.00
Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського
Великий зал

ДО 95-РІЧЧЯ 
НАЦІОНАЛЬНОЇ МУЗИЧНОЇ 
АКАДЕМІЇ УКРАЇНИ ІМ.П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО


"ВІВАТ, АКАДЕМІЯ!"

ХОРОВА АСАМБЛЕЯ





Вхід на усі концерти фестивалю вільний




ПЛАН - КАЛЕНДАР ФЕСТИВАЛЮ




Адреси концертних залів:

Національна філармонія України
 (Володимирський узвіз, 2)

Михайлівський Золотоверхий Собор
(вул. Трьохсвятительська, 6/8)

Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського
Великий і Малий зали
(вул. Архітектора В.Городецького, 1-3/11)

Національна спілка композиторів України
 (вул. Пушкінська, 32)

Національний будинок органної 
та камерної музики України

(вул. Велика Васильківська, 77)

Храм Св.Василя Великого
(Вознесенський узвіз, 7)

Фонд сприяння розвитку мистецтв
 (вул. Фролівська, 1/6)

Республіканський будинок актора
(вул. Ярославів Вал, 7)

Костел Св.Олександра
(вул. Костельна, 17)


ПЛАН - КАЛЕНДАР ФЕСТИВАЛЮ