НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»



04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»



05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»



03.07.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2023). Триває жорстока навала російського агресора, але Україна незламна допоки ми всі, українці, стоїмо єдиним фронтом, кожний на своєму місці, захищаючи нашу землю, наші національні цінності, нашу нетлінну культурну спадщину, наше право жити і творити. Українські композитори та їх музика працюють на перемогу. Важливо постійно підкреслювати значення української музики у контексті світової культури, її невід’ємність від загального історичного процесу та її еталонний мистецький рівень. В цьому сенсі цікавим був задум філармонічного вечора в Києві »»»



04.06.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2023). У суперскладних умовах воєнного травня, коли масовані ракетні та дронові атаки ворога відбувалися практично щоночі та вдень, українські митці разом з усією Україною незламно тримають свій культурний фронт. Постійну підтримку українській культурі, українській музиці надає Європа, яка продовжує відкривати  »»»



Всі новини »

ЗАГАЙКЕВИЧ АЛЛА ЛЕОНІДІВНА




Композиторка



Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія



Народилась 17 грудня 1966 року у місті Хмельницькому.

Професійну освіту здобула в Київській державній консерваторії ім. П. І. Чайковського (нині Національна музична академія України) в класі композиції та оркестровки професора Ю. Іщенка (1985-1990). З 1991 по 1994 роки була аспіранткою кафедри теорії музики (науковий керівник - професор І. Пясковський) - та асистенткою-стажисткою кафедри композиції (науковий керівник - Ю. Іщенко).

У 1995-1996 роках вдосконалювала майстерність на Річних курсах композиції та музичної інформатики в інституті IRCAM (Париж, Франція; семінари з композиції Т. Мюрайя, Б. Фернейгоу, М. Жареля, М. Строппа,  Ф. Манурі). 

У 1986-1999 роках у складі фольклорного ансамблю "Древо" (керівник Є. Єфремов) досліджувала український автентичний спів, брала участь у численних фольклорних експедиціях, конференціях, фестивалях.

З 1998 року працює на кафедрі музично-інформаційних технологій Національної музичної академії України, де за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" заснувала студію електронної музики.

А. Загайкевич - член Національної спілки композиторів України з 1993 року.
Голова Асоціації електро-акустичної музики Київської організації НСКУ (2010).

Композитор поєднує роботу в академічних жанрах (симфонічна, камерна, електроакустична музика, камерна опера) та сучасному медіа-мистецтві (аудіо - візуальні інсталяції, електроакустичні перформанси, музика до кіно, відео-арту).

З середини 90-х років активно пропагує академічну електронну музику в Україні, співпрацює з музикантами експериментальної електронної музики, "нової імпровізаційної музики". Алла Загайкевич бере участь в багатьох міжнародних проектах та фестивалях сучасної музики в Україні, Франції, Швеції, Японії, Китаї, Росії, Чехії, Литві, Канаді, Німеччині.

Її твори виконують відомі українські та закордонні виконавці: Національний симфонічний оркестр України; камерні оркестри Рівненської, Чернігівської, Севастопольскої філармоній, Український державний ансамбль солістів (камерний оркестр) Київська камерата, Київський камерний оркестр Archi (всі - Україна), Kammersymphoniker (Австрія); Київський ансамбль сучасної музики Рикошет (Україна), Фрески (Одеса, Україна), CAT (Україна), Cluster (Львів, Україна), Нова музика в Україні (Україна), Квартет Розумовський (Україна), ELECTOACOUSTIC'S - ENSEMBLE (Україна), Court-Circuit (Франція), Ensemble Contemporain de Montreal (Канада), Ансамбль Нової музику з Цюриха (Швейцарія), Квартет блок-флейт QNG (Німеччина), Recherche (Німеччина), дует віолончелей "Viloncellissimo", Домінік де Війенкур (Франція), Лєнка Зубкова (Німеччина), Анна Зєлінська (Польща), Хорхе Ісаак (Нідерланди), Владислав Макаров (Россія), Ілля Бєлоруков (Росія), Сергій Охрімчук, Наталка Половинка, Інна Галатенко, Петро Товстуха, Вадим Ларчиков, Костянтин Товстуха, Орест Смовж (Україна).

Лауреат премії ім. Л. Ревуцького (2001).
Фіналіст міжнародного конкурсу мультимедійних проектів Дрезденського центру сучасної музики DZzM (2004).
Лауреат Державної премії ім. О. Довженка (2004).

Алла Загайкевич займається також науковими дослідженнями та друкується в провідних музичних виданнях. Вона має ряд музикознавчих статей в наукових збірках та журналах України (Українське музикознавство, вип.52; Музика, 1996; та ін.), міжнародних виданнях.


Підготовка матеріалів - Агай Кух Амін



Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія






Контакти:


ЗАГАЙКЕВИЧ
Алла Леонідівна

вул.Бориса Гмирі, 1\2, кв.12
Київ-140
Україна

Тел.: (044) 575-00-49

E-mail: allaz@ukr.net