НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.08.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2022). Продовжується боротьба нашої країни з озвірілим російським агресором. Ідуть запеклі бої за свободу і незалежність, за національні цінності, за культурні надбання України. Зброя митця – творчість, зброя композиторів – їх музика, що піднімає свій голос на захист своєї нездоланної країни. Символічним актом стало відновлення концертних акцій  »»»03.07.2022

КОМПОЗИТОРСЬКИЙ ФРОНТ В УКРАЇНІ І СВІТІ (червень 2022) Червень 2022 року надзвичайно багатий культурними подіями всеукраїнського та світового значення, в яких твори українських композиторів відіграли вельми важливу роль. 2 червня у філармонії міста Жешув (Польща) за ініціативи наших польських друзів відбувся «Вечір солідарності з Українською нацією» за участі Камерного оркестру Львівської національної опери. Прозвучали твори Євгена Станковича, Мирослава Скорика, Михайла Шведа, Ганни Гаврилець, тощо. І в той же день розпочався концертний тур Нідерландами Капели імені Б.М.Лятошинського Національного будинку органної і камерної музики »»»02.06.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ Продовжуються активні дії українських композиторів і виконавців на культурному фронті. Своєю мужньою позицією,своїми творами, що звучать у ці тривожні дні в Україні і не в Україні, наші митці роблять внесок у великий загальний рух народу України до Перемоги. Серед багатьох творчих акцій травня 2022: 1 травня – Українська симфонічна музика прийшла з місією миру до Італії у казкове місто Венеція. Концерт Національного симфонічного оркестру України під  »»»23.04.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. Трагедія українського народу, що нині розігрується на очах у всього світу, не може не викликати співчуття та підвищення інтересу до нашої героїчної нації, до її ментальності, до її історії та культури, в тому числі музичної. В Україні та різних країнах світу проходять концерти на підтримку Збройних сил України, в яких »»»22.04.2022

ПАМ"ЯТАЄМО... Вже два місяці, як російські окупанти нахабно вдерлися на нашу землю, і почалася злочинна, варварська, підступна війна Росії з Україною. Два місяці героїчного подвигу Збройних сил України та всього українського народу, що встали на захист Батьківщини. А ще - два місяці горя і скорботи, нелюдських знущань, втрати близьких людей »»»Всі новини »

ГАЙДУК ВАСИЛЬ МИХАЙЛОВИЧкомпозитор


Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | ДискографіяХоровий диригент, педагог, композитор - автор багатьох творів у різних жанрах, багаторічний директор Ужгородського музичного училища, заступник голови Закарпатського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки. Композиторська діяльність В. Гайдука була двічі відзначена обласною премією ім. Дезидерія Задора та премією Всеукраїнського конкурсу "Духовні псалми".


Народився 1 лютого 1938 року в с. Доробратово Іршавського району Закарпатської області. Музичну освіту одержав в Мукачівському педагогічному училищі в 1958-1961 рр. та у Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка у 1962-68 роках, де диригування вивчав у С. Прокоп'яка, поліфонію - в Анатолія Кос-Анатольського, аранжування - у Євгена Козака. 

Викладав диригування в Мукачівському педагогічному училищі, згодом працював директором Ужгородського музичного училища (1972-1984) і викладачем диригування. З 1960 року - керівник хорів м. Мукачева. З 2001 року керує чоловічою народною хоровою капелою "Боян" Ужгородського Національного університету.

Вся зріла професійна музична діяльність Василя Гайдука пов'язана також з композиторською творчістю. В його творчому доробку - музичні композиції різних жанрів, це насамперед, хорові твори, а також - камерні вокальні та інструментальні твори, обробки народних пісень, пісні для дітей. Твори В. Гайдука виконують Державна чоловіча хорова капела України ім. Л. Ревуцького (диригент Б. Антків), лауреат міжнародних конкурсів камерний хор "Кантус", лауреат міжнародного конкурсу хор Ужгородського музичного училища ім. Д. Задора, Патріарший хор Ужгородської православної церкви Київського патріархату, Заслужений Закарпатський народний хор, Чоловіча народна хорова капела "Боян" Ужгородського національного університету, лауреат Всесвітньої хорової олімпіади учнівський хор "Едельвейс", взірцевий хор "Відлуння" з Дрогобича, солісти Закарпатської обласної філармонії Надія Гораль, Марія Зубанич, Клара Лабик, Петро Матій.

В 1989 і 1995 рр. вийшли друком два збірники вокальних та хорових творів композитора.

З 1999 р. В. Гайдук - член Національної спілки композиторів України.

Заслужений діяч мистецтв України (2009).

Дуже важливою сферою творчості В. Гайдука є духовна музика, серед яких кантата "Посланіє" на сл. Т. Шевченка, хорові концерти  "Христос воскрес" і "Благовіщення", хоровий концерт "Вислухай мене, мій Боже справедливий"(Псалом 4), "До Тебе підношу я, Господи, душу свою" (Псалом 25), Хоровий концерт "Чи ж ви можні, говорите правду"(Пс. 58), "Страсті Господні" в 14 частинах на слова Юрія Шипа, Літургія св. Іоанна Златоустого.

У хорових творах Василя Гайдука знайшли втілення різні образні сфери - від мрійливої споглядальності до драматичної патетики. Однак домінуюче місце займають ті, де особливо виразно проявилось героїчне начало. Яскравим прикладом цього стали хорові поеми-кантати "Великий Малорос" (до 190-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка). "Невмируща" (до 130-річчя від дня народження Лесі Українки) та "Титан" (до 150-річчя від дня народження І. Франко). Ці твори, об'єднані спільною тематикою й комплексом музично-виразових засобів, складають своєрідну трилогію.

Добре відомі закарпатському слухачеві та складають важливий етап в творчості композитора такі твори, як хорові цикли "Калина в інеї", сл. Василя Ґусті (1997), хоровий цикл "Чотири радості", сл. Юрія Шипа (1998), хорова поема "Ego", сл. Юрія Чорі (2004), струнний квартет на закарпатські народні теми, більше 100 обробок закарпатських народних пісень для солістів, різних складів вокальних ансамблів та хорів.

Основна лінія творчості В. Гайдука відображає глибоку спадкоємність
національної традиції в діяльності багатьох поколінь, споріднює його музику з духовною творчістю українських композиторів-класиків. Доречно тут згадати про діяльність Костянтина Матезонського, про поширення ним у Закарпатті церковної музики Дмитра Бортнянського, а також - про паралелі з діяльністю М. Вербицького в Галичині. В. Гайдук як хоровий диригент і композитор якнайкраще уособлює цю спадкоємність.Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | ДискографіяКонтакти:

ГАЙДУК Василь Михайлович

вул. Руданського,5, кв.101
Ужгород,
88014

Тел.: (8-0312) 639426