НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»03.07.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2023). Триває жорстока навала російського агресора, але Україна незламна допоки ми всі, українці, стоїмо єдиним фронтом, кожний на своєму місці, захищаючи нашу землю, наші національні цінності, нашу нетлінну культурну спадщину, наше право жити і творити. Українські композитори та їх музика працюють на перемогу. Важливо постійно підкреслювати значення української музики у контексті світової культури, її невід’ємність від загального історичного процесу та її еталонний мистецький рівень. В цьому сенсі цікавим був задум філармонічного вечора в Києві »»»Всі новини »

ГАЙДУК ВАСИЛЬ МИХАЙЛОВИЧкомпозитор


Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | ДискографіяХоровий диригент, педагог, композитор - автор багатьох творів у різних жанрах, багаторічний директор Ужгородського музичного училища, заступник голови Закарпатського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки. Композиторська діяльність В. Гайдука була двічі відзначена обласною премією ім. Дезидерія Задора та премією Всеукраїнського конкурсу "Духовні псалми".


Народився 1 лютого 1938 року в с. Доробратово Іршавського району Закарпатської області. Музичну освіту одержав в Мукачівському педагогічному училищі в 1958-1961 рр. та у Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка у 1962-68 роках, де диригування вивчав у С. Прокоп'яка, поліфонію - в Анатолія Кос-Анатольського, аранжування - у Євгена Козака. 

Викладав диригування в Мукачівському педагогічному училищі, згодом працював директором Ужгородського музичного училища (1972-1984) і викладачем диригування. З 1960 року - керівник хорів м. Мукачева. З 2001 року керує чоловічою народною хоровою капелою "Боян" Ужгородського Національного університету.

Вся зріла професійна музична діяльність Василя Гайдука пов'язана також з композиторською творчістю. В його творчому доробку - музичні композиції різних жанрів, це насамперед, хорові твори, а також - камерні вокальні та інструментальні твори, обробки народних пісень, пісні для дітей. Твори В. Гайдука виконують Державна чоловіча хорова капела України ім. Л. Ревуцького (диригент Б. Антків), лауреат міжнародних конкурсів камерний хор "Кантус", лауреат міжнародного конкурсу хор Ужгородського музичного училища ім. Д. Задора, Патріарший хор Ужгородської православної церкви Київського патріархату, Заслужений Закарпатський народний хор, Чоловіча народна хорова капела "Боян" Ужгородського національного університету, лауреат Всесвітньої хорової олімпіади учнівський хор "Едельвейс", взірцевий хор "Відлуння" з Дрогобича, солісти Закарпатської обласної філармонії Надія Гораль, Марія Зубанич, Клара Лабик, Петро Матій.

В 1989 і 1995 рр. вийшли друком два збірники вокальних та хорових творів композитора.

З 1999 р. В. Гайдук - член Національної спілки композиторів України.

Заслужений діяч мистецтв України (2009).

Дуже важливою сферою творчості В. Гайдука є духовна музика, серед яких кантата "Посланіє" на сл. Т. Шевченка, хорові концерти  "Христос воскрес" і "Благовіщення", хоровий концерт "Вислухай мене, мій Боже справедливий"(Псалом 4), "До Тебе підношу я, Господи, душу свою" (Псалом 25), Хоровий концерт "Чи ж ви можні, говорите правду"(Пс. 58), "Страсті Господні" в 14 частинах на слова Юрія Шипа, Літургія св. Іоанна Златоустого.

У хорових творах Василя Гайдука знайшли втілення різні образні сфери - від мрійливої споглядальності до драматичної патетики. Однак домінуюче місце займають ті, де особливо виразно проявилось героїчне начало. Яскравим прикладом цього стали хорові поеми-кантати "Великий Малорос" (до 190-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка). "Невмируща" (до 130-річчя від дня народження Лесі Українки) та "Титан" (до 150-річчя від дня народження І. Франко). Ці твори, об'єднані спільною тематикою й комплексом музично-виразових засобів, складають своєрідну трилогію.

Добре відомі закарпатському слухачеві та складають важливий етап в творчості композитора такі твори, як хорові цикли "Калина в інеї", сл. Василя Ґусті (1997), хоровий цикл "Чотири радості", сл. Юрія Шипа (1998), хорова поема "Ego", сл. Юрія Чорі (2004), струнний квартет на закарпатські народні теми, більше 100 обробок закарпатських народних пісень для солістів, різних складів вокальних ансамблів та хорів.

Основна лінія творчості В. Гайдука відображає глибоку спадкоємність
національної традиції в діяльності багатьох поколінь, споріднює його музику з духовною творчістю українських композиторів-класиків. Доречно тут згадати про діяльність Костянтина Матезонського, про поширення ним у Закарпатті церковної музики Дмитра Бортнянського, а також - про паралелі з діяльністю М. Вербицького в Галичині. В. Гайдук як хоровий диригент і композитор якнайкраще уособлює цю спадкоємність.Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | ДискографіяКонтакти:

ГАЙДУК Василь Михайлович

вул. Руданського,5, кв.101
Ужгород,
88014

Тел.: (8-0312) 639426