НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»03.07.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2023). Триває жорстока навала російського агресора, але Україна незламна допоки ми всі, українці, стоїмо єдиним фронтом, кожний на своєму місці, захищаючи нашу землю, наші національні цінності, нашу нетлінну культурну спадщину, наше право жити і творити. Українські композитори та їх музика працюють на перемогу. Важливо постійно підкреслювати значення української музики у контексті світової культури, її невід’ємність від загального історичного процесу та її еталонний мистецький рівень. В цьому сенсі цікавим був задум філармонічного вечора в Києві »»»Всі новини »

ПТУШКІН ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ

Композитор

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 Народився в 1949 році у Луганську. Закінчив Харківський інститут мистецтв: в 1972 році - фортепіанний факультет (клас доцента Р. Папкової), в 1973 році - композиторський (клас професора Д. Клебанова).

З 1972 р. до 2002 р. працював музичним керівником Харківського академічного драматичного театру ім. О. Пушкіна, з 1992 року займається педагогічною діяльністю в Харківському університеті мистецтв: з 1998 р. - доцент, а з 2004 року займає посаду професора кафедри композиції та інструментовки.

Заслужений діяч мистецтв України.
Лауреат Міжнародного конкурсу композиторів (2004 р. м. Санкт-Петербург).
Лауреат Муніципальної премії ім. І.Слатіна (1998 р.).
Лауреат Всеукраїнського конкурсу ім. В.Косенка.
Лауреат Премії ім. В.С.Косенка (2007).
Лауреат Премії ім.Б.М.Лятошинського (2011).


Ім'я Володимира Птушкіна добре відоме не тільки у рідному місті та країні. Його творчість на протязі багатьох років здобула тривалу зацікавленість та визнання різноманітних слухачів, охоплює майже усі жанри. Це опера "Дива дивні" (прем'єра відбулась у м. Дніпропетровську), багато інструментальних концертів, симфонії, камерні та хорові твори, кантати та вокальні цикли на вірші Данте, Ахматової, Пушкіна, Чичибабіна, поетів епохи Відродження, твори для дітей, пісні та мюзикли, театральна музика.

В. Птушкін бере участь у виконанні своїх творів в багатьох концертах різних міст країни та за її межами, як соліст-піаніст та концертмейстер. В багатогранному творчому багажі особливе місце займають фортепіанні твори, які з успіхом виконуються в концертах, на престижних міжнародних конкурсах: Володимира Крайнєва в м. Харкові (як обов'язкові), пам'яті В.Горовиця в м. Києві, ім. Д. Шостаковіча у Москві та ін.

Автор постійно спілкується з багатьма виконавцями, диригентами, художніми колективами різних країн. Музика композитора звучала в Росії, Польщі, Сербії, Франції, США, Германії, Швейцарії, Македонії, Угорщини та у багатьох містах України.

У 2000 році відбулось виконання духовної кантати "8аЬ/е ге§іпа"на латинський канонічний текст у Ватикані.

Багато творів В. Птушкіна записані та ввійшли у Фонд Національного Радіо. Особливе місце в творчості цього автора займає музика, що написана більш як до 40 вистав драматичних театрів Харкова, Москви, Тбілісі, Чернігова, Ужгорода.

Співпраця з Харківським театром їм. О.Пушкіна сприяла появі цікавих робіт в галузі театральної музики до п'єс за Шекспіром, Мол'єром, Островським, Лопе де Вега, Горіним, Симоновим, Булгаковим та іншими авторами.

Численні авторські концерти, які відбулись в Колонному залі ім. Лисенка Національної філармонії України, Харківському оперному театрі та в інших концертних залах України, свідчать про те, що композитор знаходиться в постійному творчому пошуку.
Він використовує великий спектр стилістичних засобів: від класико-романтичного до сучасного, залишаючись здебільш у сфері традиційної мови.
Автор має власні доробки у галузі мелодичних і ладових гармонічних засобів, що у значній мірі й створює його індивідуальний стиль.


Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 

Контакти:

Птушкін Володимир Михайлович
вул. Барабашова, 38, кв.309
Харків, 61168
Україна
Tел.:+38 (0572} 68-34-12
моб. +3-8-066-792-09-48
E-mail: і1<т сотрог @ mail.ru