НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»03.07.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2023). Триває жорстока навала російського агресора, але Україна незламна допоки ми всі, українці, стоїмо єдиним фронтом, кожний на своєму місці, захищаючи нашу землю, наші національні цінності, нашу нетлінну культурну спадщину, наше право жити і творити. Українські композитори та їх музика працюють на перемогу. Важливо постійно підкреслювати значення української музики у контексті світової культури, її невід’ємність від загального історичного процесу та її еталонний мистецький рівень. В цьому сенсі цікавим був задум філармонічного вечора в Києві »»»04.06.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2023). У суперскладних умовах воєнного травня, коли масовані ракетні та дронові атаки ворога відбувалися практично щоночі та вдень, українські митці разом з усією Україною незламно тримають свій культурний фронт. Постійну підтримку українській культурі, українській музиці надає Європа, яка продовжує відкривати  »»»Всі новини »

ЩИРИЦЯ ДМИТРО ОЛЕКСІЙОВИЧ
КомпозиторПреса, відгуки | Opens internal link in current windowТворчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | ДискографіяНародився 15 липня 1976 р. у м. Києві у зовсім немузичній сім’ї: мати – Лідія Дмитрівна – математичний лінгвіст, а батько – Олексій Степанович – геолог. У віці 8-ми років Дмитро починає займатися музикою і вступає до Київської дитячої музичної школи № 5 імені Л. М. Ревуцького. Під час навчання у школі окрім обов’язкових предметів він також займався композицією у Михайла Івановича Чембержі. Тоді і з’явилися перші твори, переважно вокального жанру, зокрема «Колискова».

Протягом 1990-1994 років Дмитро навчався у Київському державному музичному училищі імені Р. М. Глієра на диригентсько-хоровому відділі (клас викладача Крилової Тетяни Вікторівни).

А продовжувати навчатися вирішує у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова. Там він знайомиться з Михайлом Федоровичем Старицьким, композитором, який сприяє його подальшому творчому розвитку. У процесі занять з’являється бажання серйозно займатися композицією і вже з 1997 року він навчається на композиторському факультеті Національної музичної академії імені П. І. Чайковського у класі професора Євгена Федоровича Станковича, який закінчує 2001 р. Тоді молодий композитор став першим студентом Євгена Федоровича після його повернення із закордону.

     
У 2004 р. закінчив асистентуру-стажування (керівник проф. Станкович Є. Ф.), а в 2005 – аспірантуру (науковий керівник доцент Ковалінас Микола Анатолійович) Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського. Свою наукову діяльність Дмитро Олексійович присвячує проблемам сучасної музики, зокрема, творчості Едґара Вареза. Він є автором низки публікацій, що присвячені заявленій тематиці. Серед них:

* Щириця Д. Індивідуальний стиль Едгара Вареза як втілення музично-естетичних поглядів композитора // Науковий вісник НМАУ. Вип. 38. Музичний стиль: теорія, історія, сучасність : Зб. статей. – К., 2004. – С. 207-214.

* Щириця Д. Пам’ять музичної форми як засіб збереження цілісності культури // Науковий вісник НМАУ. Вип. 48. Художня цілісність як феномен музичної творчості та виконавства: Зб. статей. – К., 2005. – С. 91-97.

* Щириця Д. О. Постать Е. Вареза у світлі проблеми традиції і новаторства // Музичне мистецтво: Зб. наукових статей. – Вип. 4. – Донецьк, 2004.  С. 7-15.

* Щириця Д. Ритм та формотворення в музиці Е. Вареза // Українське музикознавство (науково-метод. Зб.) – Вип. 35. – К., 2006. – С. 213-224.

   
З 2002 р. починає працювати в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України, а також працює на кафедрі композиції та інструментування у Національній музичній академії. Тут він веде клас композиції, викладає курс сольфеджіо та аналізу музичних творів (що адаптований до специфіки композиторської діяльності), читання партитур та інструментування.

     
У 2009 р. композитор здобуває стипендію за програмою польського уряду «Gaude Polonia», навчається у професора Александра Ласоня (Катовіце, Польща).

     
Коло інтересів митця не обмежуються музичними питаннями. Він також цікавиться східною філософією та традиціями східних культур.

     

Творчий доробок композитора складають переважно симфонічні, камерно-симфонічні та камерно-інструментальні твори.

     
Дмитро Олексійович брав участь у фестивалях «Музичні прем’єри сезону», «Київ Музик Фест», «Форум музики молодих» різних років. У 2013 р. він був учасником програми Спілки композиторів Литви «DAR» (Друскінінкай, Литва).

     
Його твори у різні роки виконували: Національний ансамбль солістів «Київська камерата» під керівництвом Валерія Матюхіна, Національний академічний естрадно-симфонічний оркестр України під орудою Миколи Лисенка, Національний академічний симфонічний оркестр України під керівництвом Володимира Сіренка.

     

     Олена Прокопова


Контакти:
ЩИРИЦЯ
Дмитро Олексійович


Київ-57,
просп. Перемоги, 58, кв. 7
Тел.: (044) 456-37-87

E-mail: dmitras@ukr.net