НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»Всі новини »

ЯКОВЧУК ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
КомпозиторПреса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія
Народився 21 травня 1952 року в селі Черче Смотрицького району Кам'янець - Подільської області (тепер Хмельницької) у родині службовців. (Батько Микола Антонович  - вчитель історії, мати Ганна Іванівна - лікар).

Олександр ЯКОВЧУКЗнайомство із музикою почалося з гри на трубі у шкільному духовому оркестрі. З 14 років починає вправлятися у грі на фортепіано з приватними вчителями у місті Кам'янець - Подільському.
У 1968 році  закінчує фортепіанне відділення Кам'янець - Подільської міської музичної школи та вступає на теоретичне відділення Хмельницького музичного училища. На першому курсі під впливом старших товаришів-студентів випробовує себе як композитор. Після закінчення 3-го курсу муз.училища їде прослуховуватися до Київської державної консерваторії ім. П.І. Чайковського на кафедру композиції, де отримує рекомендацію для вступу у консерваторію до закінчення муз. училища.

У 1971 році вступає на композиторський факультет Київської консерваторії, яку успішно закінчує у 1976 році, написавши оперу "Незабутнє" на власне лібрето за мотивами однойменної повісті О. Довженка. Пізніше, у 1977 році, ця опера була прийнята до постановки в Оперній студії Київської консерваторії.
З 1976 по 1979 роки працює редактором у відділі української музики на Республіканському радіо. З 1979 по 1983 роки - завідувач музичною частиною у новоcтвореному Київському Молодіжному театрі.
З 1983 року - на творчій роботі.

1990 року разом із сім'єю виїздить до Югославії, де у м. Нові Сад працює концертмейстером у місцевому оперному театрі, а також хормейстером у відомому сербському хорі "Светозар Марковіч". Відроджує хор "Барвінок" при українському мистецькому товаристві. Через 2 роки "Барвінок" стає лауреатом загальносербського фестивалю у м. Рума. У 1992 році у зв'язку із військовими подіями в Югославії повертається в Україну.

З 1992 по 1994 рік на творчій роботі. Фактично, у зв'язку з важкою економічною ситуацією в Україні, стає безробітним. Маючи на руках трьох малолітніх дітей, приймає рішення у пошуках роботи їхати до Канади. З 1994 по 2009 рік працює на різних посадах у музичних закладах м. Торонто. Член Ліги композиторів Канади та Канадського Музичного Центру з 1996 року. Голова жюрі з композиції на  "Kiwanis Music Festival", почесний президент "Etobicoke Music Festival".

У 2009 році повертається до Києва і починає працювати як педагог на кафедрі композиції Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, де працює і на даний час.

Лауреат премії ім. М. Островського (1988)
Лауреат п'яти Всеукраїнських композиторських конкурсів
Лауреат Міжнародних композиторських конкурсів у Швейцарії (1992),
Бельгії (1994) та Німеччині (1996)

Автор опери, балету, ораторії, шістнадцяти кантат, п'яти симфоній, трьох симфонічних поем, семи інструментальних концертів, творів для естрадно - симфонічного оркестру та оркестру українських народних інструментів, великої кількості оригінальних хорових творів духовного та світського спрямування, двохсот п'ятидесяти обробок українських народних пісень для різних складів хорів a cappella, п'яти струнних квартетів, трьох сонат, значної кількості різноманітних камерних творів, серед яких видне місце посідає цикл концертних прелюдій та фуг для фортепіано, а також автор музики до театральних вистав та кінофільмів. Понад 160 творів композитора вийшли друком в Україні, Росії та Канаді. Випущено також десять авторських аудіо компакт - дисків та два відео. Більше двохсот композицій записано до фонду Національної радіокомпанії України з грифом "зберігати довічно". Музика композитора, без перебільшення, звучить сьогодні практично на усіх континентах земної кулі.

 

Офіційний сайт композитора:
http://www.alexanderjacobchuk.ca
Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія


Контакти:
ЯКОВЧУК Олександр Миколайович

Київ-210,
проспект Героїв Сталінграду, 15, кв. 11

Тел.:  (044) 419-54-03;
+38 (095) 309 84 24 моб.

E-mail:  alexiakov@yahoo.co