НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

10.05.2023

До Правління Національної Спілки композиторів України 3-го травня 2023 року надійшов лист від Управління культури Луганської облдержадміністрації з інформацією про діяльність композиторки »»»03.05.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2023). Продовжуємо наші щомісячні огляди музичних подій, які, незважаючи на складні обставини, відбуваються у тривожний час війни і стають свідченням незламності українських композиторів і виконавців на культурному фронті. Квітень видався надзвичайно багатим на справжні мистецькі артефакти, на натхненні прояви глибинної генетичної сили  »»»02.04.2023

УУРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (березень 2023). Минув тринадцятий місяць незламного протистояння України жорстокій агресії нелюдів-рашистів. Кожен українець на своєму місці самовіддано захищає нашу національну ідентичність, нашу єдність, нашу свободу від російського варварства. Українські митці єдиним фронтом протистоять російській експансії, утверджуючи національні духовні цінності. Саме на це  »»»05.03.2023

У Гамбурзі (ФРН) 24-26 лютого 2023 пройшов 9-й фестиваль нової музики Provinz Laerme, в якому широко була представлена українська сучасна музика. Прозвучали твори Кармели Цепколенко, Юлії Гомельської, »»»24.02.2023

ЇХ ЗАБРАЛА ВІЙНА… Сьогодні роковина трагічної ,страшної, підступної, безглуздої, підлої війни росії проти України. Наша країна понесла великі непоправні втрати. Серед них війна забрала життя багатьох діячів національної культури, які могли б жити і творити ще багато років. Сьогодні ми згадуємо наших незабутніх колег – видатних українських композиторів і музикознавців, чиє життя  »»»Всі новини »

ЯКОВЧУК ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
КомпозиторПреса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія
Народився 21 травня 1952 року в селі Черче Смотрицького району Кам'янець - Подільської області (тепер Хмельницької) у родині службовців. (Батько Микола Антонович  - вчитель історії, мати Ганна Іванівна - лікар).

Олександр ЯКОВЧУКЗнайомство із музикою почалося з гри на трубі у шкільному духовому оркестрі. З 14 років починає вправлятися у грі на фортепіано з приватними вчителями у місті Кам'янець - Подільському.
У 1968 році  закінчує фортепіанне відділення Кам'янець - Подільської міської музичної школи та вступає на теоретичне відділення Хмельницького музичного училища. На першому курсі під впливом старших товаришів-студентів випробовує себе як композитор. Після закінчення 3-го курсу муз.училища їде прослуховуватися до Київської державної консерваторії ім. П.І. Чайковського на кафедру композиції, де отримує рекомендацію для вступу у консерваторію до закінчення муз. училища.

У 1971 році вступає на композиторський факультет Київської консерваторії, яку успішно закінчує у 1976 році, написавши оперу "Незабутнє" на власне лібрето за мотивами однойменної повісті О. Довженка. Пізніше, у 1977 році, ця опера була прийнята до постановки в Оперній студії Київської консерваторії.
З 1976 по 1979 роки працює редактором у відділі української музики на Республіканському радіо. З 1979 по 1983 роки - завідувач музичною частиною у новоcтвореному Київському Молодіжному театрі.
З 1983 року - на творчій роботі.

1990 року разом із сім'єю виїздить до Югославії, де у м. Нові Сад працює концертмейстером у місцевому оперному театрі, а також хормейстером у відомому сербському хорі "Светозар Марковіч". Відроджує хор "Барвінок" при українському мистецькому товаристві. Через 2 роки "Барвінок" стає лауреатом загальносербського фестивалю у м. Рума. У 1992 році у зв'язку із військовими подіями в Югославії повертається в Україну.

З 1992 по 1994 рік на творчій роботі. Фактично, у зв'язку з важкою економічною ситуацією в Україні, стає безробітним. Маючи на руках трьох малолітніх дітей, приймає рішення у пошуках роботи їхати до Канади. З 1994 по 2009 рік працює на різних посадах у музичних закладах м. Торонто. Член Ліги композиторів Канади та Канадського Музичного Центру з 1996 року. Голова жюрі з композиції на  "Kiwanis Music Festival", почесний президент "Etobicoke Music Festival".

У 2009 році повертається до Києва і починає працювати як педагог на кафедрі композиції Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, де працює і на даний час.

Лауреат премії ім. М. Островського (1988)
Лауреат п'яти Всеукраїнських композиторських конкурсів
Лауреат Міжнародних композиторських конкурсів у Швейцарії (1992),
Бельгії (1994) та Німеччині (1996)

Автор опери, балету, ораторії, шістнадцяти кантат, п'яти симфоній, трьох симфонічних поем, семи інструментальних концертів, творів для естрадно - симфонічного оркестру та оркестру українських народних інструментів, великої кількості оригінальних хорових творів духовного та світського спрямування, двохсот п'ятидесяти обробок українських народних пісень для різних складів хорів a cappella, п'яти струнних квартетів, трьох сонат, значної кількості різноманітних камерних творів, серед яких видне місце посідає цикл концертних прелюдій та фуг для фортепіано, а також автор музики до театральних вистав та кінофільмів. Понад 160 творів композитора вийшли друком в Україні, Росії та Канаді. Випущено також десять авторських аудіо компакт - дисків та два відео. Більше двохсот композицій записано до фонду Національної радіокомпанії України з грифом "зберігати довічно". Музика композитора, без перебільшення, звучить сьогодні практично на усіх континентах земної кулі.

 

Офіційний сайт композитора:
http://www.alexanderjacobchuk.ca
Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія


Контакти:
ЯКОВЧУК Олександр Миколайович

Київ-210,
проспект Героїв Сталінграду, 15, кв. 11

Тел.:  (044) 419-54-03;
+38 (095) 309 84 24 моб.

E-mail:  alexiakov@yahoo.co