НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.02.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2024 року). Розпочався Новий 2024 рік, в січні якого ми перетнули трагічний рубіж – 700-ий день підступного нападу російських загарбників на Україну. Однак не можна зламати дух свободи, який живе в кожному українці. Незалежно від того, воює він на передовій чи займається мирними професіями. Все одно ми всі на фронті, кожний на своєму, боремося за вільну Україну. Українське сучасне музичне мистецтво продовжує завойовувати  »»»03.02.2024

Національна Спілка композиторів України, як і вся наша країна, понесла великі і важкі втрати під час підступної війни, розв’язаної російськими агресорами. На цьому тлі нині особливо зростає важливість поповнення Спілки новими силами – молодими талановитими композиторами та музикознавцями, готовими до боротьби на культурному  »»»01.01.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (грудень 2023) На самому початку грудня вже 37 років поспіль у місті Коломия відбувається Фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського. Він був заснований за ініціативи тоді ще зовсім молодого і дуже талановитого композитора і піаніста, патріота свого рідного міста і палкого популяризатора національної музичної культури Олександра Козаренка, який і став першим музичним директором нового українського фестивалю.  »»»03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»Всі новини »

БЕЗБОРОДЬКО ОЛЕГ АНАТОЛІЙОВИЧ
Композитор
Opens internal link in current windowПреса, відгуки | Opens internal link in current windowТворчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) |Opens internal link in current windowВидання | Дискографія


Безбородько Олег Анатолійович (3.04.1973, м.Київ) – український композитор, піаніст та педагог. Закінчив школу-студію при Київській державній консерваторії, Київське Державне музичне училище ім.Р.Глієра (1987-1991, клас фортепіано Ліни Тельникової), Національну музичну академію України ім.П.І.Чайковського по двох факультетах – як піаніст(1998, клас фортепіано Ії Павлової) та композитор (2006, клас композиції Геннадія Ляшенка, оркестровки Левка Колодуба).

Після закінчення фортепіанного факультету продовжив навчання у аспірантурі (1998-2001), паралельно стажуючись за кордоном у Консерваторії м.Невшатель (1999-2002, клас Сильвіан Деферн), яку закінчив дипломом віртуозності з відзнакою. З 2002 року працює на кафедрі спеціального фортепіано №1 (з 2008 року на посаді доцента).

У 2010 році О.Безбородько отримав ступінь кандидата мистецтвознавста (що нині прирівнюється до ступеня доктора філософії), захистивши дисертацію на тему: «Національно-вербальний фактор музичної творчості» (науковий керівник кандидат мистецтвознавства, доцент Ковалінас Микола Анатолійович).

      

Репертуар піаніста включає твори як класиків, так і сучасників.  Серед сучасників-українців О.Безбородько виконує твори: З.Алмаші, В.Бібіка, В.Годзяцького, О.Грінберга, Ю.Іщенка, І.Карабиця, В.Польової, В.Сильвестрова, Є.Станковича, О.Щетинського. В доробку піаніста більша ста світових і національних прем'єр творів зарубіжних та українських авторів. У якості соліста О.Безбородько виступав в Україні, Швейцарії, США, Англії, Франції, Польщі, Канаді, Росії, Естонії, Кубі та Німеччині. Брав участь у майстер-класах видатних педагогів-піаністів.

      

Працював з такими відомими диригентами, як Микола Дядюра, Кирило Карабиць, Богодар Которович, Роман Кофман, Микола Лисенко, Віталій Протасов, Володимир Сіренко.

 

Творчі пошуки композитора О.Безбородька знайшли втілення у жанрах симфонічної, камерної, хорової та «легкої» музики. Його твори прозвучали більше ніж у десяти країнах світу (серед яких Україна, Росія, Польща, Румунія, Узбекистан, Туреччина, Литва, Німеччина, Франція, Греція, Голландія, Ізраїль, Данія, Швейцарія, Португалія, Велика Британія, Китай, США, Сінгапур та Малайзія). Ноти виходять друком як на території України, так і за кордоном.

      

У жовтні 2017 року О.Безбородько отримав  Премію ім.М.В.Лисенка за твори «Concerto grosso ma non molto» для скрипки, фаготу та струнного оркестру, Концерт для скрипки з духовим оркестром та Концерт для флейти з камерним оркестром (напрям «За видатні досягнення у професійній композиторській творчості»).  

      

Серед виконавців музики О.Безбородька – ансамблі: "Київська Камерата", «Київські солісти», Cvartet Passione, "Kiev-Sinfonietta", musik Fabrik, New Muse Piano Duo, Nostri Temporis, "Ricochet"; оркестри: Донецький філармонічний, Київський камерний, Київський філармонічний, Кримський філармонічний, Національний академічний симфонічний оркестр України, Національної опери України; Камерний хор "Хрещатик" та багато інших.

      

Найвідоміші скрипалі, що виконували твори О.Безбородька – Дмитро Ткаченко, Лусін Азізян, Орест Смовж; піаністи – Стівен Гутман, Рогліт Ішай та Тімоті Хофт; мандоліністка Олена Оленчик; кларнетистка Ліза Качує; флейтисти – Сергій Вілка та Ігор Єрмак; вокалістки - Інна Галатенко, Тамара Ходакова та Ольга Кульчицька; фаготисти – Марк Крещенський та Себастьян Стівенссон.

      

О.Безбородько – Лауреат конкурсу ім.С.Людкевича (1995, Канада), лауреат конкурсу піаністів Джани Ходжиз (1997, США), дипломант конкурсу піаністів ім.М.Лисенка (1997), лауреат конкурсу композиторів «Gradus ad Parnassum» (2005), лауреат Премії ім.Л.Ревуцького (2008), лауреат Премії ім.М.В.Лисенка (2017), учасник Бієнале нової музики в Florida State University (США, 2015), має почесний диплом Національної Академії мистецтв України, член журі конкурсів: Міжрегіональний конкурс «Чернігів скликає таланти» (2003), Конкурс серед студентів вищих навчальних закладів України на отримання стипендії фірми «Бехштайн» (2010), Всеукраїнський конкурс піаністів «Харківські музичні асамблеї – 2016», Всеукраїнський конкурс юних піаністів «Різдвяні мініатюри» (2010, Київ), член журі з присудження Премії ім.Л.Ревуцького.

Композитор отримував стипендії імені С.Рахманінова, В.Косенка, Президента України, Верховної Ради України, у 1997 році отримав стипендію Університету м.Оттава (Канада) ім.М.Яворської, у 1999 році став стипендіатом Уряду Швейцарської конфедерації. О.Безбородько є членом Національної Спілки композиторів України.

 

                 
                                  Initiates file downloadІнтерв"ю студентки НМАУ Інни ІВАНОВОЇ з Олегом БЕЗБОРОДЬКОМ 15.05.2018 
Opens internal link in current windowПреса, відгуки | Opens internal link in current windowТворчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) |Opens internal link in current windowВидання | Дискографія

 

Матеріали про О.Безбородька підготувала Інна ІВАНОВАКонтакти:

БЕЗБОРОДЬКО
Олег Анатолійович

+38 (097) 557 01 33 моб.
 
Е-mail: olegbezborodko@gmail.com