НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»Всі новини »

ТЕЛИЧКО ВІКТОР ФЕДОРОВИЧ

 

Композитор

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія


Голова Закарпатського осередку Національної спілки композиторів України, піаніст, педагог, музично-громадський діяч, старший викладач Ужгородського музичного училища ім. Д. Задора, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії ім. Д. Задора.

Народився 10 травня 1957 р. в м. Хуст Закарпатської області. Навчався фортепіано в Ужгородській дитячій музичній школі №1 ім. П. Чайковського, продовжив навчання по фортепіано і теорії музики в Ужгородському музичному училищі (1972-1976). В 1976 - 1984 рр. навчався у Київській державній консерваторії ім. П.Чайковського (кл. фортепіано проф. Ази Рощиної, кл. композиції нар. арт. України, проф. Мирослава Скорика).

В 1986 - 1990 рр. - художній керівник Закарпатської обласної філармонії. Надалі - викладач Ужгородського музичного училища, доцент Мукачівського гуманітарно-педагогічного інституту, Ужгородського факультету Донецької державної музичної академії ім. С. Прокоф'єва.

Член Національної Спілки композиторів України з 1990 р., член Національної всеукраїнської музичної спілки (1991), Спілки театральних діячів України (1998), член правління Національної спілки композиторів України.

Заслужений діяч мистецтв України (1999).

Лауреат Премії ім.В.С.Косенка (2017).

Як піаніст і композитор В. Теличко неодноразово виступав на міжнародних фестивалях "Київ Мюзік Фест", "Музичні прем'єри сезону" (Київ), "Контрасти" (Львів), "Музичні салони Банської Бистриці" (Словаччина), представляв українську сучасну музику в Дармштадті (Німеччина). В 1995 р. вперше в Закарпатті провів фестиваль музики Є. Станковича, у 1997 р. - фестиваль музики М. Скорика. З 1998 р. є директором міжнародного щорічного фестивалю "Музичне сузір'я Закарпаття".

Записи творів композитора є у фондах західнонімецького радіо, у відеофільмі Чеського телебачення "Пісні полонин", відеофільмі "Наш Ужгород". Дві радіопередачі про творчість Віктора Теличка пройшли в Чикаго і Бостоні в лютому-березні 2003 р.

Твори композитора друкуються в Україні і за кордоном. неодноразово виконувались у Словаччині, Угорщині, Румунії, Німеччині, Австрії, Франції, вони є в репертуарі провідних мистецьких колективів і солістів Закарпаття, України, закордонних виконавців, записані на кількох компакт-дисках.

В.Теличко веде цикл музично-теоретичних дисциплін і викладає композицію в музичній школі та музичному училищі. Серед учнів - 5 лауреатів всеукраїнських і міжнародних конкурсів.

Як музично-громадський діяч, В. Теличко створив і беззмінно очолює Закарпатський осередок Національної спілки композиторів України, прикладає багато зусиль для становлення професійного композиторства в Закарпатті, виконання творів закарпатських композиторів.


Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

Контакти:

Теличко Віктор Федорович
88000 Ужгород,
Корзо, 25, кв. 5 

тел: 8-0312 - 615238

E-mail:brevis@ukr.net
  brevis@list.ru