НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2021

У славному місті Коломия за багаторічною традицією 26-28 листопада проходив ХХХУ музичний фестиваль імені А.Кос-Анатольського. Програма нинішнього фестивалю була відзначена особливим розмаїттям. Це і концерти класичної та сучасної музики, і велика імпреза »»»29.10.2021

Зважаючи на різке загострення епідеміологічної ситуації у Києві та областях України, стрімке збільшення захворювань серед делегатів, відсутність у багатьох сертифікатів про Covid-вакцинацію, Секретаріат Правління НСКУ »»»08.10.2021

29 ЖОВТНЯ 2021 р. В КИЄВІ ВІДБУДЕТЬСЯ ХУІ З"ЇЗД НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ. Він проходитиме протягом одного дня з дотриманням вимог карантинних обмежень у м.Київ, які визначені для громадських зібрань (масковий режим, безпечна дистанція та інш.). На з"їзд НСКУ обрано 93 делегати, що представлятимуть 13 регіональних, »»»16.09.2021

«КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2021» Традиційно в останню суботу вересня, симфонічним концертом в Національній філармонії України 25 вересня відкривається ХХХІІ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2021». Як завжди, його основна ідея і творче завдання - представити сучасну  »»»15.09.2021

Протягом року на засіданнях Правління та секретаріату НСКУ 2021 року неодноразово розглядалося питання проведення підготовки і проведення чергового ХУІ з’їзду НСКУ, що мав відбутися 11 грудня 2020 року і був перенесений у зв’язку з різким погіршенням епідеміологічної ситуації в Україні до офіційного скасування жорстких карантинних обмежень. 2 вересня 2021 року на засіданні Правління була остаточно затверджена  »»»Всі новини »

ТЕЛИЧКО ВІКТОР ФЕДОРОВИЧ

 

Композитор

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія


Голова Закарпатського осередку Національної спілки композиторів України, піаніст, педагог, музично-громадський діяч, старший викладач Ужгородського музичного училища ім. Д. Задора, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії ім. Д. Задора.

Народився 10 травня 1957 р. в м. Хуст Закарпатської області. Навчався фортепіано в Ужгородській дитячій музичній школі №1 ім. П. Чайковського, продовжив навчання по фортепіано і теорії музики в Ужгородському музичному училищі (1972-1976). В 1976 - 1984 рр. навчався у Київській державній консерваторії ім. П.Чайковського (кл. фортепіано проф. Ази Рощиної, кл. композиції нар. арт. України, проф. Мирослава Скорика).

В 1986 - 1990 рр. - художній керівник Закарпатської обласної філармонії. Надалі - викладач Ужгородського музичного училища, доцент Мукачівського гуманітарно-педагогічного інституту, Ужгородського факультету Донецької державної музичної академії ім. С. Прокоф'єва.

Член Національної Спілки композиторів України з 1990 р., член Національної всеукраїнської музичної спілки (1991), Спілки театральних діячів України (1998), член правління Національної спілки композиторів України.

Заслужений діяч мистецтв України (1999).

Лауреат Премії ім.В.С.Косенка (2017).

Як піаніст і композитор В. Теличко неодноразово виступав на міжнародних фестивалях "Київ Мюзік Фест", "Музичні прем'єри сезону" (Київ), "Контрасти" (Львів), "Музичні салони Банської Бистриці" (Словаччина), представляв українську сучасну музику в Дармштадті (Німеччина). В 1995 р. вперше в Закарпатті провів фестиваль музики Є. Станковича, у 1997 р. - фестиваль музики М. Скорика. З 1998 р. є директором міжнародного щорічного фестивалю "Музичне сузір'я Закарпаття".

Записи творів композитора є у фондах західнонімецького радіо, у відеофільмі Чеського телебачення "Пісні полонин", відеофільмі "Наш Ужгород". Дві радіопередачі про творчість Віктора Теличка пройшли в Чикаго і Бостоні в лютому-березні 2003 р.

Твори композитора друкуються в Україні і за кордоном. неодноразово виконувались у Словаччині, Угорщині, Румунії, Німеччині, Австрії, Франції, вони є в репертуарі провідних мистецьких колективів і солістів Закарпаття, України, закордонних виконавців, записані на кількох компакт-дисках.

В.Теличко веде цикл музично-теоретичних дисциплін і викладає композицію в музичній школі та музичному училищі. Серед учнів - 5 лауреатів всеукраїнських і міжнародних конкурсів.

Як музично-громадський діяч, В. Теличко створив і беззмінно очолює Закарпатський осередок Національної спілки композиторів України, прикладає багато зусиль для становлення професійного композиторства в Закарпатті, виконання творів закарпатських композиторів.


Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

Контакти:

Теличко Віктор Федорович
88000 Ужгород,
Корзо, 25, кв. 5 

тел: 8-0312 - 615238

E-mail:brevis@ukr.net
  brevis@list.ru