НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»03.07.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2023). Триває жорстока навала російського агресора, але Україна незламна допоки ми всі, українці, стоїмо єдиним фронтом, кожний на своєму місці, захищаючи нашу землю, наші національні цінності, нашу нетлінну культурну спадщину, наше право жити і творити. Українські композитори та їх музика працюють на перемогу. Важливо постійно підкреслювати значення української музики у контексті світової культури, її невід’ємність від загального історичного процесу та її еталонний мистецький рівень. В цьому сенсі цікавим був задум філармонічного вечора в Києві »»»Всі новини »

ЩИТОВА СВІТЛАНА АНАТОЛІЇВНА

Музикознавець

Народилась 19. 08. 1957 р. у м. Дніпропетровську. Навчалася на відділі теорії музики в Дніпропетровському музичному училищі ім. М. І. Глінки. У 1984 закінчила музикознавчий факультет Одеської Національної консерваторії ім. А. Нежданової.

 З 1976 працює в Дніпропетровському музичному училищі ім. М.Глінки викладачем музично-теоретичних дисциплін і музичної літератури на відділі "Теорія музики"; з 1992 - куратор відділу "Теорія музики", зав. кабінетом світової музичної літератури.

Член Національної Спілки композиторів України з 2002 р. З 2003- член правління Дніпропетровської регіональної організації НСКУ, редактор щорічної наукової збірки "Музикознавство Дніпропетровщини". Здобувач наукового ступеню кандидата мистецтвознавства Одеської Національної музичної академії ім. А. Нежданової на кафедрі теорії музики та композиції.

З 2004 - викладач музично-теоретичних дисциплін музичного факультету Харківського державного університету мистецтв ім. І. Котляревського у м. Дніпропетровську.

 

Музикознавчі праці

 • Монографія Камерна творчість дніпропетровських композиторів порубіжжя тисячоліть. -Дніпропетровськ: сам вид., 2002. - 5 др. арк.
 • Камерна творчість В. Кафарової, Музичний фольклор  Дніпропетровщини  //Музикознавство Дніпропетровщини,  вип. 1. - 2002. - 0, 5 др. арк.
 • Камерно-інструментальні твори дніпропетровців на межі ХХ-ХІ ст. Вокальний доробок дніпропетровців //Музикознавство Дніпропетровщини, вип. 2. - Дніпропетровськ, 2002. - 0, 5 др. арк.
 • Розвиток традицій А. Штогаренка в творчості В. Мартинюк (до 100-річчя від дня народження А. Штогаренка) //Музикознавство Дніпропетровщини, вип. 3.- Дніпропетровськ, 2003. - 0, 5 др. арк.
 • Від романтизму до експресіонізму в вокальних циклах Г. Малера, //Музикознавство Дніпропетровщини, вип. 4, 2004. - 1 др. арк.
 • Постмодернізм в сучасній українській музиці //Образотворче мистецтво, дизайн та культурознавство в ХХІ ст. Тенденції та перспективи розвитку. Тези доповідей регіональної наукової конференції. - Дніпропетровськ, 2003. - 2 с.
 • Вивчення творчості місцевих композиторів у курсі української музичної літератури //Педагогічні пошуки в галузі мистецької освіти в Україні. Традиції, сучасність, перспективи. Тези доповідей Всеукраїнської науково-практичної конференції. - Луганськ, 2003.- 3 с.
 • Самостійна робота в курсі світової музичної літератури як фактор інтенсифікації навчального процесу в музичному училищі //Сучасні проблеми музично-теоретичної педагогіки. - Дніпропетровськ, 2005. -
  0, 5 др. арк.
 • Статті про композиторів В. Мартинюк, В. Кафарову, Є. Толмачова //Творчі портрети композиторів Дніпропетровщини, 2003. - 0,5 др. арк.
 • Програма з світової музичної літератури для студентів музичних училищ. - Київ, 1994. - 0, 5 др. арк.
 • Дніпропетровська композиторська організація: минуле і сьогодення //Культура та цивілізація. Схід та Захід. Тези доповідей міжнародної науково-практичної конференції. - Одеса, 2004. - 2 с.
 • Національні традиції в контексті розвитку сучасної української музики рубежу ХХ - ХХІ ст. (на прикладі Дніпропетровщини) //Трансформація музичної освіти: культура і сучасність. Тези міжнародного семінару - конференції, присвяченого пам'яті С.Орфеєва. - Одеса, 2004. - 2 с.
 • Дніпропетровське музичне училище ім. М. І. Глінки //Матеріали ІІІ міжнародної конференції. Динаміка наукових досліджень "2004". Том 6. Музика та життя. - Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2004. - 3 с.
 • Фольклорність, народність і сучасність в творчості дніпропетровських композиторів //Трансформація музичної освіти: культура і сучасність. Тези міжнародного семінару - конференції, присвяченого пам'яті С. Орфеєва. - Одеса, 2005. - 2 с.
 • Становлення професійної музичної культури на Катеринославщині в період останньої чверті ХІХ ст. //Культура та цивілізація. Схід та Захід. Тези доповідей Міжнародної науково-практичної конференції. - Одеса, 2005. - 2 с.
 • Симфонічна творчість дніпропетровських композиторів на порубіжжі тисячоліть //Музикознавча думка Дніпропетровщини. - Дніпропетровськ, 2005. - 1 др. арк.
 • Гетерогенність та адитивність в період становлення професійної музичної культури Катеринослава - Дніпропетровська //Музичне мистецтво і культура. Науковий вісник. Вип. 6, книга 1. - Одеса: Друк, 2005. - 1 др. арк.
 • Хорова та камерна музика Дніпропетровщини на порубіжжі ХХ - ХХІ століть //Українське музикознавство, вип. 38. - К.: Музична Україна. - 1 др. арк.
 • Постмодерністські тенденції на зламі двох епох на прикладі камерно-інструментальної творчості дніпропетровських композиторів //В. С. Косенко і культурно-мистецькі традиції Волині - Житомирщини. - Житомир: Видання Марини Косенко, 2005. - 0, 5 др. арк.
 • Історія гармонічних стилів в курсі гармонії: еволюція пізньоромантичної гармонії і зародження експресіонізму //Педагогічні пошуки в галузі мистецької освіти в Україні. Традиції, сучасність, перспективи. Тези доповідей ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції. - Луганськ, 2005. - 3 с.

 

Контакти:
Світлана Щитова
ж/м Парус будинок 3, кв. 13
49018, м. Дніпропетровськ - 18
Тел.:(056) 773 - 09 - 61