НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.03.2023

У Гамбурзі (ФРН) 24-26 лютого 2023 пройшов 9-й фестиваль нової музики Provinz Laerme, в якому широко була представлена українська сучасна музика. Прозвучали твори Кармели Цепколенко, Юлії Гомельської, »»»



24.02.2023

ЇХ ЗАБРАЛА ВІЙНА… Сьогодні роковина трагічної ,страшної, підступної, безглуздої, підлої війни росії проти України. Наша країна понесла великі непоправні втрати. Серед них війна забрала життя багатьох діячів національної культури, які могли б жити і творити ще багато років. Сьогодні ми згадуємо наших незабутніх колег – видатних українських композиторів і музикознавців, чиє життя  »»»



03.02.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2023). Українці живуть і продовжують діяти в умовах жорстокої підступної війни, розв’язаної російським агресором. І кожний на своєму місці робить все можливе, щоб зберегти гідність і допомогти своїй країні у важкий час. Зброя українських композиторів – їх музика »»»



04.01.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (грудень 2022). Незважаючи на всі труднощі воєнного часу, ні на день не припиняється творча робота українських композиторів і виконавців, які доносять їх музику слухачеві. Ось лише деякі події, що відбулися в грудні 2022, про які хочеться нагадати (традиційно за хронологією). Місяць розпочався в Музичній вітальні Національної Спілки  »»»



05.12.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2022) Триває запекла боротьба на всіх фронтах з жорстоким ворогом – російськими окупантами, що нахабно вдерлися на нашу землю. Українські композитори тримають міцні позиції на культурному фронті, одержуючи важливі перемоги, примножуючи надбання, захищаючи здобутки нації в духовній  »»»



Всі новини »

ГУБА ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ

Композитор

(1938 - 2020)





Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 

Народився 22 грудня 1938 року у Києві (Україна).
Один з представників нонконформістської генерації сучасної української музики.

Навчався композиції у Київській державній консерваторії ім. П.І.Чайковського (нині Національна Музична Академія України)(проф. Б.М.Лятошинський, проф. Л.М.Ревуцький та проф. А.Штогаренко, 1979).

Працював вчителем музики в музичних школах, музичним редактором Держтелерадіо УРСР, музичним редактором на Київській студії хронікально-документальних фільмів. Фільми з його музикою відзначалися престижними нагородами на вітчизняних та зарубіжних кінофестивалях (Швеція, Франція та Італія).

Протягом творчого життя успішно працював у різних жанрах інструментальної, камерної, хорової, органної, балетної, симфонічної та експериментальної музики. Один з перших відновив інтерес до органної музики в Україні. Писав музику до радіовистав та театральних постановок як в Україні, та і за ії межами. Його твори гідно представляють українську композиторську школу в багатьох країнах світу: США, Канада, Франція, Німеччина, Японія, Росія, Польща, Чехія, Словаччина, Швейцарія, Нідерланди, Литва та ін.

В.Губа був членом багатьох спілок: Національної спілки композиторів України, Національної спілки кінематографістів України, Творчої спілки "Кінематографія слов'янських народів". Також він був членом правлінь організацій "Меморіал", "Україна - Ізраїль" та "Форстерський міст" (ФРН).

Лауреат премій ім. М.Лисенка та ім. В.Стуса, нагороджений Почесною грамотою Абхазії (1975) та Почесною Грамотою Президії Верховної Ради України.
Заслужений діяч мистецтв України (1995).
Народний артист України (1999).

Лауреат Премії ім.Б.М.Лятошинського (2011).

Раптово пішов з життя 3 грудня 2020 р.

 

 Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія