НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.07.2025

Творчий вечір Олександра ЩЕТИНСЬКОГО. Українська сучасна музика постійно присутня у звуковому просторі нашої країни та за її межами. А в роки агресивного вторгнення Росії в Україну цей процес відстоювання ідентичності національної культури безпрецедентно активізувався, що ми спостерігаємо практично кожного дня в реаліях нашого життя. Це стосується всіх культурних інституцій і,  »»»



11.05.2025

КВІТНЕВІ НОВИНИ 2025. Українська музика жива і звучить в Україні та в світі. Бо ніщо і ніхто не може зупинити духовний розвиток нашої нації, як ніхто і ніколи не зламає нашу Україну. Серед багатьох квітневих подій за межами нашої країни, без сумніву, був найяскравішим Концерт української  »»»



02.04.2025

МУЗИЧНІ НОВИНИ БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ. Березень 2025 року був насичений цікавими творчими подіями і ще раз підтвердив, що українські композитори і виконавці, незважаючи на важкі реалії війни, не складають свою зброю, а навпаки – активно діють на мистецькій ниві. Українська сучасна музика постійно звучить на різних концертних майданчиках,  »»»



04.03.2025

Лютий 2025 року – це цілий каскад ювілейних дат і подій, пов’язаних з видатними постатями української музики. Це композитори, кожний з яких зайняв своє неповторне місце у творенні національної культури, у формуванні її унікальної ідентичності. »»»



05.02.2025

ПАМ"ЯТІ МАЙСТРА. Українська композиторська спільнота, незважаючи на масовані атаки ворога і намагання нас зламати, продовжує самовіддано працювати на культурному фронті. Одне з приорітетних наших завдань – докласти всіх зусиль для збереження та широкої популяризації української музичної спадщини, для національної ідентифікації творчих досягнень культурної історії України.  »»»



Всі новини »

ГУБА ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ

Композитор

(1938 - 2020)





Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 

Народився 22 грудня 1938 року у Києві (Україна).
Один з представників нонконформістської генерації сучасної української музики.

Навчався композиції у Київській державній консерваторії ім. П.І.Чайковського (нині Національна Музична Академія України)(проф. Б.М.Лятошинський, проф. Л.М.Ревуцький та проф. А.Штогаренко, 1979).

Працював вчителем музики в музичних школах, музичним редактором Держтелерадіо УРСР, музичним редактором на Київській студії хронікально-документальних фільмів. Фільми з його музикою відзначалися престижними нагородами на вітчизняних та зарубіжних кінофестивалях (Швеція, Франція та Італія).

Протягом творчого життя успішно працював у різних жанрах інструментальної, камерної, хорової, органної, балетної, симфонічної та експериментальної музики. Один з перших відновив інтерес до органної музики в Україні. Писав музику до радіовистав та театральних постановок як в Україні, та і за ії межами. Його твори гідно представляють українську композиторську школу в багатьох країнах світу: США, Канада, Франція, Німеччина, Японія, Росія, Польща, Чехія, Словаччина, Швейцарія, Нідерланди, Литва та ін.

В.Губа був членом багатьох спілок: Національної спілки композиторів України, Національної спілки кінематографістів України, Творчої спілки "Кінематографія слов'янських народів". Також він був членом правлінь організацій "Меморіал", "Україна - Ізраїль" та "Форстерський міст" (ФРН).

Лауреат премій ім. М.Лисенка та ім. В.Стуса, нагороджений Почесною грамотою Абхазії (1975) та Почесною Грамотою Президії Верховної Ради України.
Заслужений діяч мистецтв України (1995).
Народний артист України (1999).

Лауреат Премії ім.Б.М.Лятошинського (2011).

Раптово пішов з життя 3 грудня 2020 р.

 

 Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія