НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»Всі новини »

КАБАЧЕНКО ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВИЧ
КомпозиторПреса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія
Народився 9 липня 1960 року у м. Миколаїв.

     З 1971 по 1978 рік навчався у Московському суворовському військово-музичному училищу по класу фагота.1983 року закінчив військово-диригентський факультет  Московської державної двічі ордена Леніна консерваторії імені П. І. Чайковського (класи професорів А. Мішурина – оркестрове диригування, С. Ганичева – інструментовка, А. Арніцанса – фагот).

     По завершені навчання з 1983 по 1992 рр. О. П. Кабаченко працює диригентом військових оркестрів в Туркменській радянській соціалістичній республіці (нині Туркменістан), Німецькій демократичній республіці (нині Федеративна республіка Німеччини).

    З 1990-х рр. він працює в Україні диригентом військових духових оркестрів, в т.ч. у м. Яворів (Львівська область, 1992 – 1993 рр.), начальником оркестру штабу Прикарпатського військового округу Західного оперативного командування (м. Львів, 1993 – 1998 рр.), диригентом Зразково-показового оркестру Міністерства оборони і оркестру Почесної варти України (м. Київ, 1998 – 2002 рр.), диригентом, аранжувальником і композитором Заслуженого академічного Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України (м. Київ, 2002 – 2009 рр.). З 2012 р. працює в Одеському муніципальному симфонічному і духовому оркестрах композитором та аранжувальником.

    Перебуваючи на цих посадах О. П. Кабаченко гастролював різними країнами світу, в т.ч. Австрії, Бельгії, Данії, Китаї, Нідерландах, Німеччині, Туреччині, Угорщині та ін., а також в Естонії, Узбекистані, Казахстані, Польщі, Білорусі. Твори О. П. Кабаченка увійшли в репертуар різних колективів, солістів, ансамблістів. Так, його Симфонія для духового оркестру звучала в Нідерландах, Данії, Україні (мм. Львів, Київ). В 1998 р. в Києві відбувся авторський концерт О. П. Кабаченка «Весняні сурми».

Почесні звання й нагороди:

Лауреат Першої премії конкурсу військових диригентів у м. Львові (Україна), 1994 р.;
Заслужений діяч мистецтв України (2006 р);
Ювілейні радянські та українські медалі і за вислугу років;

Член Національної спілки композиторів України з 2015 р.
Творчий доробок


     В композиторському доробку Олександра Кабаченка твори різних напрямів, стилів, жанрів. У співавторстві з Д. Ж. Антонюком він створював українську ритуальну оркестрово-духову музику для Почесної варти президента України: «Величальна» – для доповіді президенту під час військового параду, зустрічний марш «Президентський» та ін.

    О. П. Кабаченко написав ряд урочистих п’єс для концертного призначення: «Святкова», «Гуцульський вступ», марш «Семен» до 100-річчя з дня народження відомого військового диригента й композитора Семена Чернецького та ін.

    Значне місце в творчості О. П. Кабаченка посідають твори для духового оркестру: увертюра «Главное, ребята, сердцем не стареть» на теми пісень Р. Паулса і О. Пахмутової (1979 р.), п’єса "Спогади про Кіото» (для двох флейт та духового оркестру; 1983 р.), цикл «Східна сюїта» (на тему Х. Тізола «Караван», 1990 р.; друга редакція в перекладі для симфонічного оркестру), «Симфонія» (у 4-х частинах, 1995 р.; друга редакція в перекладі для симфонічного оркестру), дивертисмент «Подоляночка» (на теми українських народних пісень; 1996 р.), концертна п’єса «Прощавай» (пам’яті А.Остапенка для кларнета і духового оркестру, або альта з квінтетом струнних, 2011 р.; друга редакція для симфонічного оркестру і тенор-саксофона).

     В композиторському доробку О. П. Кабаченка представлені п’єси для фортепіано («Прелюдія», «Quodlibet»), пісні «Знову» (слова Олени Калиновської, 1998 р., для сопрано і духового оркестру; друга редакція з фонограмою А. Остапенко), «Пам’ять перемоги» (слова Володимира Кабаченка, 2004 р., для баритона, хору та симфонічного оркестру).

    О. П. Кабаченко автор музики до телесеріалу «Юнкери» (2002 р., режисер І. Черницький), саунд-треків дитячої вистави для «Диснейленду» м. Сеул (Південна Корея, 2003 р.), аранжувальник першого концертного виступу симфонічного оркестру «Ренесанс» з відомим фронтменом В. Вакарчуком і гуртом «Океан Ельзи».

    В творчій діяльності О. П. Кабаченка значне місце посідає аранжування музики для різних виконавських складів та співпраця в цьому напрямку з багатьма музичними колективами, зокрема, Президентськими оркестрами України та інших країн, відомими диригентами, діячами мистецтв, артистами, в т. ч. В. Сіренком, О. Горностаєм, О. Барвінським, І. Гамкало, Тіною Кароль, К. Московичем, Ж. Боднарук, П. Дворським, В. Степовою, Петром і Павлом Приймаками, О. Пономарьовим, Т. Піскарьовою, Й. Кобзоном, Т. Гвардцителі, вокальним квартетом "Гетьман", вокальним секстетом «Джаз-Екс», музичними колективами представників української церкви у діаспорі (США) та ін.Контакти:


КАБАЧЕНКО ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВИЧ
Центральний проспект 155 кв.42 ,
Миколаїв
54055

Тел. (+38096)3323443