НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.03.2023

У Гамбурзі (ФРН) 24-26 лютого 2023 пройшов 9-й фестиваль нової музики Provinz Laerme, в якому широко була представлена українська сучасна музика. Прозвучали твори Кармели Цепколенко, Юлії Гомельської, »»»



24.02.2023

ЇХ ЗАБРАЛА ВІЙНА… Сьогодні роковина трагічної ,страшної, підступної, безглуздої, підлої війни росії проти України. Наша країна понесла великі непоправні втрати. Серед них війна забрала життя багатьох діячів національної культури, які могли б жити і творити ще багато років. Сьогодні ми згадуємо наших незабутніх колег – видатних українських композиторів і музикознавців, чиє життя  »»»



03.02.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2023). Українці живуть і продовжують діяти в умовах жорстокої підступної війни, розв’язаної російським агресором. І кожний на своєму місці робить все можливе, щоб зберегти гідність і допомогти своїй країні у важкий час. Зброя українських композиторів – їх музика »»»



04.01.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (грудень 2022). Незважаючи на всі труднощі воєнного часу, ні на день не припиняється творча робота українських композиторів і виконавців, які доносять їх музику слухачеві. Ось лише деякі події, що відбулися в грудні 2022, про які хочеться нагадати (традиційно за хронологією). Місяць розпочався в Музичній вітальні Національної Спілки  »»»



05.12.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2022) Триває запекла боротьба на всіх фронтах з жорстоким ворогом – російськими окупантами, що нахабно вдерлися на нашу землю. Українські композитори тримають міцні позиції на культурному фронті, одержуючи важливі перемоги, примножуючи надбання, захищаючи здобутки нації в духовній  »»»



Всі новини »

ПРЕС-РЕЛІЗ ФЕСТИВАЛЮ КМФ-2014





 


ПЛАН-КАЛЕНДАР КМФ-2014


ПРОГРАМИ КОНЦЕРТІВ КМФ-2014


ВІДГУКИ, ВРАЖЕННЯ, РЕЦЕНЗІЇ КМФ-2014



ПРЕС-РЕЛІЗ

XXV Міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест 2014»



Цьогоріч одному з найповажніших і наймасштабніших міжнародних музичних форумів України – «Київ Музик Фесту» виповнюється 25! Тож маємо справжній ювілей: ось уже впродовж чверті століття Національна спілка композиторів за підтримки Міністерства культури України, іноземних представництв і амбасад, а також державних, громадських, духовних та інших установ щоосені запрошує численних шанувальників музичного мистецтва до різноманітних концертних майданчиків столиці.

     
Нинішній фестиваль традиційно розпочнеться наприкінці вересня – 24-го і триватиме до 5 жовтня. Протягом 11-ти днів відбудеться 20 концертів: 4 симфонічних, 2 вокально-симфонічних, 5 хорових, 7 камерних, концерт оркестру народних інструментів і ф’южн-проект «Крок назустріч», у якому об’єднаються народна, класична й сучасна популярна музика у стилях джаз, рок, фолк, класік за участю провідних популярних виконавців.

У тривожний період, який переживає країна, – час боротьби за збереження цілісності держави, як ніколи, зростає значення нетлінних культурних цінностей, здатних консолідувати націю. Тому у програмі фестивалю особлива увага приділяється постаті волелюбного генія українського народу Тараса Шевченка, 200-річчя від дня народження якого нині відзначає весь світ. Ми почуємо сім першопрочитань творів великої форми, пов’язаних з іменем і творчістю Великого Кобзаря, а також численні мініатюри.

     
Іще одна тематична домінанта форуму – духовна музика. Вона наповнює, зокрема, концерти 25 вересня і 2 жовтня у Національному будинку органної та камерної музики, 30 вересня в Будинку звукозапису Національної радіокомпанії України, 4 і 5 жовтня у Михайлівському Золотоверхому соборі, закриття фестивалю 4 вересня у Національній філармонії, хорову імпрезу у Євангелічній лютеранській церкві Св. Катерини 5 жовтня.

     
Буремні події в Україні останніх місяців не могли не знайти відображення у програмі фестивалю. І для нас особливо важливо те, що відгукнулися на них у своїй творчості не тільки українські композитори Євген Станкович, Ганна Гаврилець, Катерина Троценко, Лариса Донник та інші, а і їхні колеги з Литви (у симфонічному концерті відкриття 27 вересня в Національній філармонії України звучатиме «Молитва за Майдан» Освальдаса Балакаускаса) й Білорусі (у програмі квартету «Гольфстрім» 3 жовтня у Національній Спілці композиторів буде представлено Квартет № 1 «Пам’яті жертв Євромайдану» Андруся Якушева) та інші.

Наш фестиваль цьогоріч долучається до збору коштів на підтримку Збройних сил України і постраждалих у зоні АТО: на кожному концерті партнери форуму, представники волонтерських організацій «Коли, як не зараз?» і «Народний тил» здійснюватимуть збір добровільних внесків від усіх охочих допомогти.

     
Фестиваль представить сучасну музичну культуру 14-ти країн світу: Австрії, Білорусі, Естонії, Китаю, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Польщі, України, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції. Загалом прозвучить понад 150 творів, із них більше 120-ти – українських композиторів із різних куточків нашої держави, включно з Кримом і Донецким регіоном. Переважна більшість опусів – прем’єри, у тому числі й світові. Це, зокрема, твори Мирослава Скорика, Лесі Дичко, ігоря Щербакова, Юрія Іщенка, Віктора Степурка, Івана Тараненка та багатьох інших.

     
Уперше у Києві виступлять музиканти «Nordic Saxophone Quartet» (Швеція), унікальний співак і актор Руперт Бергман (Австрія), очікуємо також на гостей із Литви, Хорватії, Польщі, Білорусі. Планується і великий мистецький «десант» із Одеси: молодіжний хор «Оріана», оркестр народних інструментів і капела бандуристів Одеської національної музичної академії імені Антоніни Нежданової, молоді одеські музиканти-інструменталісти.

     
Цікаву сторінку фестивалю становитимуть твори, тією чи іншою мірою пов’язані з музичним театром. Це, насамперед, програма «Вокальний театр Руперта Бергмана» 28 вересня у Будинку актора, від якої публіка отримає беззаперечну естетичну насолоду. Сюрпризом для шанувальників сучасного мистецтва виявиться ексклюзивний проект «Гра» ансамблю нової музики «Рикошет» 29 вересня у Спілці композиторів. 2 жовтня у Будинку органної та камерної музики прозвучить, зокрема, концертна опера Олександра Костіна «Діалоги Вінченцо Галілея». 

     
Як завжди, у форумі беруть участь провідні виконавські колективи Києва й усієї України: загалом це 6 оркестрів, 11 хорів і 7 ансамблів різних складів, а також численні солісти.

     
Тож слідкуйте за афішами, приходьте на концерти й отримуйте насолоду від високого мистецтва! Вхід на усі заходи, окрім спеціально зазначених у програмі  випадків, – традиційно вільний.

     

Прес-конференція відбудеться 24 вересня о 17 годині у конференц-залі Національної спілки журналістів України за адресою: вул. Хрещатик, 27а.

     

За довідками можна звертатися до керівника прес-центру фестивалю ОльгиГолинської (тел.: +38-050-356-63-32; +38-093-052-35-51; e-mails: zhurnal_muzyka@ukr.net; olga.golynska@yahoo.com), а також виконавчого директора Ольги Кононенко (тел.: +38-067-746-08-08; kolgasun@gmail.com).






ПЛАН-КАЛЕНДАР КМФ-2014




ПРОГРАМИ КОНЦЕРТІВ КМФ-2014


ВІДГУКИ, ВРАЖЕННЯ, РЕЦЕНЗІЇ КМФ-2014