НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



16.04.2024

ОБ"ЄДНАННЯ КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ (ОКУ) "ОБЕРІГ" ЗАПРОШУЄ композиторів до співпраці з охорони авторських прав. »»»



03.04.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (березень 2024). Разом з усією нашою країною в складних умовах воєнного часу українські композитори невтомно продовжують свій шлях до перемоги. Шлях цей складний, сповнений важких втрат, про які ми завжди пам’ятаємо, але й не здаємося, завойовуючи все нові рубежі на мистецькому фронті. В березневі дні вся музична громадськість України згадувала  »»»



11.03.2024

ПРИВІТАННЯ КАРМЕЛЛІ ЦЕПКОЛЕНКО. Сердечно вітаємо нашу дорогу колегу, видатну українську композиторку, заслуженого діяча мистецтв України, професорку Кармеллу Цепколенко з визначною подією –  »»»



07.03.2024

Незважаючи на всі складнощі воєнного часу, до Правління НСКУ постійно продовжують надходити заяви від композиторів та музикознавців з проханням прийняти до лав Національної Спілки композиторів України. Нас радує ентузіазм молодих фахівців, які  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

02.06.2008

Польські любителі музики відкрили для себе музику українського композитора-класика Миколи Віталійовича Лисенка. Відбулося це завдяки заслуженому діячеві мистецтв України, доктору мистецтвознавства, професору Олександру Козаренку, який на 20-му Міжнародному фестивалі "Дні музики композиторів Кракова" (9-20 травня 2008 р.) виступив спочатку із грунтовною доповіддю про фундатора української музики, а потім - з великим клавірабендом - "речиталом фортепьяновим", - присвяченим фортепіанній творчості Миколи Лисенка.
До програми концерту увійшли найяскравіші композиції М.В.Лисенка для фортепіано 1870-1880 рр., зокрема Соната ля мінор ор.16, Концертний полонез As dur, op.5, Друга рапсодія на українські народні теми "Думка-Шумка", ор.18 тощо. Всі блискуче виконані твори прозвучали в Польщі вперше і були з великим ентузіазмом зустрінуті публікою.
В концерті-відкритті фестивалю були також виконані твори українських композиторів молодої генераціі - Богдани Фроляк, Михайла Шведа, Богдана Сегіна, Любави Сидоренко, що зустріли схвальний прийом польських слухачів.