НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



16.04.2024

ОБ"ЄДНАННЯ КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ (ОКУ) "ОБЕРІГ" ЗАПРОШУЄ композиторів до співпраці з охорони авторських прав. »»»



03.04.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (березень 2024). Разом з усією нашою країною в складних умовах воєнного часу українські композитори невтомно продовжують свій шлях до перемоги. Шлях цей складний, сповнений важких втрат, про які ми завжди пам’ятаємо, але й не здаємося, завойовуючи все нові рубежі на мистецькому фронті. В березневі дні вся музична громадськість України згадувала  »»»



11.03.2024

ПРИВІТАННЯ КАРМЕЛЛІ ЦЕПКОЛЕНКО. Сердечно вітаємо нашу дорогу колегу, видатну українську композиторку, заслуженого діяча мистецтв України, професорку Кармеллу Цепколенко з визначною подією –  »»»



07.03.2024

Незважаючи на всі складнощі воєнного часу, до Правління НСКУ постійно продовжують надходити заяви від композиторів та музикознавців з проханням прийняти до лав Національної Спілки композиторів України. Нас радує ентузіазм молодих фахівців, які  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

22.04.2008


З 18 по 20 квітня 2008 р. в благословенному місті Одесі прогримів-промайнув Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва „Два дні й дві ночі нової музики”. На 14-му році свого існування один з найпрезентабельніших авангардних фестивалів, який щорічно проводиться Асоціацією Нова музика, прийняв у свої гостинні обійми музикантів 30-ти країн світу – від А до Я, від Азербайджану до Японії. Серед учасників – композитори, виконавські колективи, солісти з світовими іменами і гучною славою, але є й такі, що тільки починають свій творчий шлях.


Про загальну масштабну картину фестивалю і про його зарубіжну складову – в інших рецензіях і відгуках. На нашому ж сайті ми, природно, хочемо акцентувати, що у світовому розмаїтті фестивального нон-стопного марафону українська сучасна музика не тільки не загубилася, а навпаки – заграла найяскравішими барвами цієї грандіозної живописної панорами. Це був високий професійний політ справжньої майстерності. Маємо на увазі твори метрів і „зубрів” Є.Станковича, В.Сильвестрова, О.Красотова, В.Зубицького, І. Щербакова, могутні творчі надбання амбіційного середнього покоління – Г.Гаврилець, О.Щетинського, К.Цепколенко, В.Рунчака, Л.Юріної, О.Козаренка, Ю.Гомельської, І.Тараненка, А.Загайкевич, Л.Самодаєвої, і, безперечно, талановиті пошуки та експерименти нашої молоді - Б.Фроляк, Є. Петриченка, З.Алмаші, А.Бондаренка,
Л.Сидоренко.


Виконавську довершеність, а подекуди  справжній блиск і тонкий мистецький шарм продемонстрували українські музиканти – Камерний оркестр Одеської філармонії 
 ( керівник – Ігор Шаврук), маститий Київський камерний ансамбль „Нова музика в Україні”, очолюваний В.Рунчаком, витончене одеське тріо „Каданс”, феєричний і темпераментний дует Лідія Шутко та Олександр Козаренко, віртуозний віолончеліст Золтан Алмаші, а також два молодіжні колективи з великою, на наш погляд, перспективою – ансамбль „Senza sforzando” (керівник О.Перепелиця - молодший) та молоді дебютанти з Донецька, ансамбль „Quarta +”. Цей список  далеко неповний...


В цьому році „Два дні й дві ночі” отримав нове помешкання – вперше фестиваль проводився на базі Одеської філармонії – в парадному великому залі (денно-вечірня частина) та у нижньому фойє (нічний нон-стоп). Це дало можливість розширити не тільки просторові, але й змістові рамки фестивалю, посилити академічний нюанс концертних програм, залучити до участі великі виконавські колективи. Символічним актом мистецького свята стало репризне обрамлення фестивалю виконанням „Весни священної” І.Стравінського у надзвичайній інтерпретації  Одеського симфонічного оркестру під орудою Хобарта Ерла. Адже весна – це вічне оновлення життя і творчості.


Залишається привітати Президента фестивалю Бернарда Вульфа, арт-директора Кармеллу Цепколенко, директора Олександра Перепелицю і всю культурну громаду Одеси з блискучою і, як завжди, неповторно оригінальною імпрезою. Бажаємо фестивалю „Два дні й дві ночі нової музики” довгого життя, нових несподіваних ідей і мистецьких проривів у невідоме і фантастично прекрасне!

Тамара Невінчана