НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.02.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2024 року). Розпочався Новий 2024 рік, в січні якого ми перетнули трагічний рубіж – 700-ий день підступного нападу російських загарбників на Україну. Однак не можна зламати дух свободи, який живе в кожному українці. Незалежно від того, воює він на передовій чи займається мирними професіями. Все одно ми всі на фронті, кожний на своєму, боремося за вільну Україну. Українське сучасне музичне мистецтво продовжує завойовувати  »»»01.01.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (грудень 2023) На самому початку грудня вже 37 років поспіль у місті Коломия відбувається Фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського. Він був заснований за ініціативи тоді ще зовсім молодого і дуже талановитого композитора і піаніста, патріота свого рідного міста і палкого популяризатора національної музичної культури Олександра Козаренка, який і став першим музичним директором нового українського фестивалю.  »»»03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»Всі новини »

НОВИНИ

03.02.2024

Національна Спілка композиторів України, як і вся наша країна, понесла великі і важкі втрати під час підступної війни, розв’язаної  російськими агресорами. На цьому тлі нині особливо зростає важливість поповнення  Спілки новими силами – молодими талановитими композиторами та музикознавцями, готовими до боротьби на культурному фронті. Тому зважаючи на складності воєнного часу і неможливість зібрати в Києві всіх членів Правління з різних міст України, було прийнято рішення про проведення засідання Правління в режимі електронного листування. Це дає можливість  докладно ознайомитися з документами, нотними та музичними матеріалами претендентів, поданими в електронному вигляді.

Робота Правління проходила  22-30 січня 2024 року. За станом на сьогодні у складі Правління перебувають 32 члени НСКУ. У засіданні змогли взяти участь 25 осіб – представників Київської, Харківської, Полтавської,  Львівської, Дрогобицької,  Одеської, Дніпропетровської,Запорізької організацій. Члени Правління розглянули документи, нотні, відео- та аудіо- матеріали 5-ти кандидатів: це три композитори – Даніїл Гетьман (Дніпро), Дмитро Малий (Харків), Олена Морозова (Одеса) та дві музикознавиці – Марія Борисенко (Харків) та Олена Дмитрієва (Дрогобич).

В цілому всі вступники отримали позитивні відгуки, жодної негативної думки висловлено не було. Багатьма членами Правління відзначався високий професійний рівень претендентів, різноманітність та досконалість творчого доробку композиторів, актуальність проблематики у роботах музикознавців. Відзначалося, що ми є свідками формування нового покоління  української мистецької спільноти , що проривається до рівня світових концептуальних напрямів соціоніки і філософії буття. Наголошувалося на необхідності збереження у творчих пошуках молодих української унікальності, національної ідентичності на тлі устремлінь до братської сім’ї європейських  народів.

За підсумками  одностайного голосування членів Правління НСКУ композиторів Даніїла Гетьмана (Дніпро), Дмитра Малого (Харків), Олену Морозову (Одеса) та музикознавиць Марію Борисенко (Харків) і Олену Дмитрієву (Дрогобич) 30 січня 2024 року було прийнято до Національної Спілки композиторів України.

 

Вітаємо нових членів Національної Спілки композиторів України та бажаємо натхненної творчості  і перемоги! Вітаємо також голів Харківської, Одеської та Дніпропетровської організацій, всіх членів Правління та всю нашу композиторську громаду з талановитим творчим  поповненням! Бажаємо всім вагомих досягнень на мистецькій ниві! Разом переможемо! Слава Україні!

                                                                                                 Інф. НСКУ