НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»16.04.2024

ОБ"ЄДНАННЯ КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ (ОКУ) "ОБЕРІГ" ЗАПРОШУЄ композиторів до співпраці з охорони авторських прав. »»»03.04.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (березень 2024). Разом з усією нашою країною в складних умовах воєнного часу українські композитори невтомно продовжують свій шлях до перемоги. Шлях цей складний, сповнений важких втрат, про які ми завжди пам’ятаємо, але й не здаємося, завойовуючи все нові рубежі на мистецькому фронті. В березневі дні вся музична громадськість України згадувала  »»»Всі новини »

НОВИНИ

03.02.2024

Національна Спілка композиторів України, як і вся наша країна, понесла великі і важкі втрати під час підступної війни, розв’язаної  російськими агресорами. На цьому тлі нині особливо зростає важливість поповнення  Спілки новими силами – молодими талановитими композиторами та музикознавцями, готовими до боротьби на культурному фронті. Тому зважаючи на складності воєнного часу і неможливість зібрати в Києві всіх членів Правління з різних міст України, було прийнято рішення про проведення засідання Правління в режимі електронного листування. Це дає можливість  докладно ознайомитися з документами, нотними та музичними матеріалами претендентів, поданими в електронному вигляді.

Робота Правління проходила  22-30 січня 2024 року. За станом на сьогодні у складі Правління перебувають 32 члени НСКУ. У засіданні змогли взяти участь 25 осіб – представників Київської, Харківської, Полтавської,  Львівської, Дрогобицької,  Одеської, Дніпропетровської,Запорізької організацій. Члени Правління розглянули документи, нотні, відео- та аудіо- матеріали 5-ти кандидатів: це три композитори – Даніїл Гетьман (Дніпро), Дмитро Малий (Харків), Олена Морозова (Одеса) та дві музикознавиці – Марія Борисенко (Харків) та Олена Дмитрієва (Дрогобич).

В цілому всі вступники отримали позитивні відгуки, жодної негативної думки висловлено не було. Багатьма членами Правління відзначався високий професійний рівень претендентів, різноманітність та досконалість творчого доробку композиторів, актуальність проблематики у роботах музикознавців. Відзначалося, що ми є свідками формування нового покоління  української мистецької спільноти , що проривається до рівня світових концептуальних напрямів соціоніки і філософії буття. Наголошувалося на необхідності збереження у творчих пошуках молодих української унікальності, національної ідентичності на тлі устремлінь до братської сім’ї європейських  народів.

За підсумками  одностайного голосування членів Правління НСКУ композиторів Даніїла Гетьмана (Дніпро), Дмитра Малого (Харків), Олену Морозову (Одеса) та музикознавиць Марію Борисенко (Харків) і Олену Дмитрієву (Дрогобич) 30 січня 2024 року було прийнято до Національної Спілки композиторів України.

 

Вітаємо нових членів Національної Спілки композиторів України та бажаємо натхненної творчості  і перемоги! Вітаємо також голів Харківської, Одеської та Дніпропетровської організацій, всіх членів Правління та всю нашу композиторську громаду з талановитим творчим  поповненням! Бажаємо всім вагомих досягнень на мистецькій ниві! Разом переможемо! Слава Україні!

                                                                                                 Інф. НСКУ