НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»16.04.2024

ОБ"ЄДНАННЯ КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ (ОКУ) "ОБЕРІГ" ЗАПРОШУЄ композиторів до співпраці з охорони авторських прав. »»»03.04.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (березень 2024). Разом з усією нашою країною в складних умовах воєнного часу українські композитори невтомно продовжують свій шлях до перемоги. Шлях цей складний, сповнений важких втрат, про які ми завжди пам’ятаємо, але й не здаємося, завойовуючи все нові рубежі на мистецькому фронті. В березневі дні вся музична громадськість України згадувала  »»»11.03.2024

ПРИВІТАННЯ КАРМЕЛЛІ ЦЕПКОЛЕНКО. Сердечно вітаємо нашу дорогу колегу, видатну українську композиторку, заслуженого діяча мистецтв України, професорку Кармеллу Цепколенко з визначною подією –  »»»07.03.2024

Незважаючи на всі складнощі воєнного часу, до Правління НСКУ постійно продовжують надходити заяви від композиторів та музикознавців з проханням прийняти до лав Національної Спілки композиторів України. Нас радує ентузіазм молодих фахівців, які  »»»Всі новини »

НОВИНИ

07.09.2022
                 ЄДНАННЯ МУЗИКИ І ЖИВОПИСУ


Останнього дня літа у Концертній залі Київської організації НСКУ у єдиному творчому подиху поєдналися музика і живопис. Спільний захід Національної спілки художників України та Київської організації Національної спілки композиторів України було присвячено Дню незалежності України.

Презентацію картин, які стали відгуком на сучасні події, органічно доповнювала концертна програма, у якій пролунали знакові твори М.Лисенка, В.Косенка, М.Скорика та ін.


Музика українських композиторів та живопис провідних художників України творили справжні дива, адже кожен присутній зміг відчути велич і силу національного мистецтва, поринути у атмосферу вічних та високих цінностей. Вернісаж, на якому було представлено близько 30 робіт, складався з картин різних жанрів, від пейзажів, на яких автор оспівував красу рідної природи, до драматичних полотен, в основі сюжету яких - трагічні події сьогодення.


Важливо зазначити, що модератори та ідейні натхненники виставки - голова Національної спілки художників України Костянтин Чернявський та член НСХУ, радник голови Анатолій Марчук - створили експозицію, що поєднувала роботи визнаних майстрів та молодих, не менш досвідчених членів Спілки.


Художні образи ставали ще більш зрозумілими та глибокими у моменти, коли лунали хорові твори у виконанні Ансамблю солістів "Благовість"(художній керівник-Народна артистка України Т.Кумановська), під час блискучого виконання фортепіанних мініатюр піаністом Романом Рєпкою. Зворушило публіку також прем'єрне виконання пісні С.Зажитька "Солдате мій", яку заспівала юна Анастасія Шилобрид.


Особливим гостем презентації став Герой України, народний артист, легенда українського мистецтва Анатолій Паламаренко. Поетичні рядки П.Тичини, П.Глазового та сучасних авторів бриніли кожним словом у серцях і душах присутніх. Адже у них було надзвичайно багато правди і болю, пророчих і сильних рядків.


Ведучим концертної програми-презентації став відомий український композитор, лауреат Шевченківської премії, виконуючий обов'язки голови Київської організації НСКУ Віктор Степурко. Саме завдяки його підтримці у Концертній залі КО НСКУ у складні воєнні часи відбуваються заходи, націлені на популяризацію творів українських композиторів, на культурну та просвітницьку діяльність, яка так необхідна публіці. В.Степурко у офіційній частині презентації нагородив грамотами колег з художнього цеху, подякував за сприяння голові НСКУ І.Щербакову.


Також з привітанням виступив поважний гість - Надзвичайний і Повноважний Посол В'єтнаму в Україні пан Нгуєн Хоан Тхань.


В.Степурко висловив подяку композиторам - Анастасії Комліковій, Ренаті Сокачик, Олександру Чорному та Роману Горобцю, які брали активну участь в організації заходу. Важливо наголосити, що відвідати художню виставку можна буде під час усіх концертних заходів у КО НСКУ протягом вересня.

Тож слідкуйте за анонсами, та чекайте на відеозвіт про концерт, що невдовзі з’явиться на каналі You Tube.

                                                          Анастасія Комлікова