НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.01.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (грудень 2022). Незважаючи на всі труднощі воєнного часу, ні на день не припиняється творча робота українських композиторів і виконавців, які доносять їх музику слухачеві. Ось лише деякі події, що відбулися в грудні 2022, про які хочеться нагадати (традиційно за хронологією). Місяць розпочався в Музичній вітальні Національної Спілки  »»»05.12.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2022) Триває запекла боротьба на всіх фронтах з жорстоким ворогом – російськими окупантами, що нахабно вдерлися на нашу землю. Українські композитори тримають міцні позиції на культурному фронті, одержуючи важливі перемоги, примножуючи надбання, захищаючи здобутки нації в духовній  »»»03.11.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (жовтень 2022). В огляді жовтневих подій на композиторському культурному фронті відзначимо насамперед 1 жовтня - Міжнародний день музики, який об’єднав кілька важливих мистецьких акцій: Симфонічний концерт-закриття (заключні акорди) ХХХІІІ Міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест-2022», закриття Українського тижня в Оксфорді та одночасно початок (Прелюдію) 28 Міжнародного фестивалю «Контрасти». Таким чином  »»»09.10.2022

В ОКСФОРДІ БРИТАНЦІ ВІДКРИЛИ ДЛЯ СЕБЕ УКРАЇНСЬКУ МУЗИКУ. У ті самі дні, коли в Києві успішно проходив провідний в Україні міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест», у Великій Британії, в одному з найдревніших її міст Оксфорді теж відбувалась визначна подія – «Український тиждень культури». Його проводив відомий фестиваль «Bouquet Kyiv Stage» спільно зі славетним Оксфордським університетом, за сприяння British Council, Ukrainian Institute, U/Ukraine Season, OSJ. »»»17.09.2022

У час, коли непереможні Збройні сили України захищають від рашистської навали не лише рідну Україну, але й всю Європу, митці встають єдиним фронтом за збереження нашої національної культури, її класичних і сучасних надбань. Національна Спілка композиторів України разом з світовою громадою зробила все можливе і неможливе, щоб, незважаючи на усі складності військового стану, відбувся ХХХІІІ міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест - 2022». Заснований у 1990 році, він  »»»Всі новини »

НОВИНИ

07.09.2022
                 ЄДНАННЯ МУЗИКИ І ЖИВОПИСУ


Останнього дня літа у Концертній залі Київської організації НСКУ у єдиному творчому подиху поєдналися музика і живопис. Спільний захід Національної спілки художників України та Київської організації Національної спілки композиторів України було присвячено Дню незалежності України.

Презентацію картин, які стали відгуком на сучасні події, органічно доповнювала концертна програма, у якій пролунали знакові твори М.Лисенка, В.Косенка, М.Скорика та ін.


Музика українських композиторів та живопис провідних художників України творили справжні дива, адже кожен присутній зміг відчути велич і силу національного мистецтва, поринути у атмосферу вічних та високих цінностей. Вернісаж, на якому було представлено близько 30 робіт, складався з картин різних жанрів, від пейзажів, на яких автор оспівував красу рідної природи, до драматичних полотен, в основі сюжету яких - трагічні події сьогодення.


Важливо зазначити, що модератори та ідейні натхненники виставки - голова Національної спілки художників України Костянтин Чернявський та член НСХУ, радник голови Анатолій Марчук - створили експозицію, що поєднувала роботи визнаних майстрів та молодих, не менш досвідчених членів Спілки.


Художні образи ставали ще більш зрозумілими та глибокими у моменти, коли лунали хорові твори у виконанні Ансамблю солістів "Благовість"(художній керівник-Народна артистка України Т.Кумановська), під час блискучого виконання фортепіанних мініатюр піаністом Романом Рєпкою. Зворушило публіку також прем'єрне виконання пісні С.Зажитька "Солдате мій", яку заспівала юна Анастасія Шилобрид.


Особливим гостем презентації став Герой України, народний артист, легенда українського мистецтва Анатолій Паламаренко. Поетичні рядки П.Тичини, П.Глазового та сучасних авторів бриніли кожним словом у серцях і душах присутніх. Адже у них було надзвичайно багато правди і болю, пророчих і сильних рядків.


Ведучим концертної програми-презентації став відомий український композитор, лауреат Шевченківської премії, виконуючий обов'язки голови Київської організації НСКУ Віктор Степурко. Саме завдяки його підтримці у Концертній залі КО НСКУ у складні воєнні часи відбуваються заходи, націлені на популяризацію творів українських композиторів, на культурну та просвітницьку діяльність, яка так необхідна публіці. В.Степурко у офіційній частині презентації нагородив грамотами колег з художнього цеху, подякував за сприяння голові НСКУ І.Щербакову.


Також з привітанням виступив поважний гість - Надзвичайний і Повноважний Посол В'єтнаму в Україні пан Нгуєн Хоан Тхань.


В.Степурко висловив подяку композиторам - Анастасії Комліковій, Ренаті Сокачик, Олександру Чорному та Роману Горобцю, які брали активну участь в організації заходу. Важливо наголосити, що відвідати художню виставку можна буде під час усіх концертних заходів у КО НСКУ протягом вересня.

Тож слідкуйте за анонсами, та чекайте на відеозвіт про концерт, що невдовзі з’явиться на каналі You Tube.

                                                          Анастасія Комлікова