НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»03.07.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2023). Триває жорстока навала російського агресора, але Україна незламна допоки ми всі, українці, стоїмо єдиним фронтом, кожний на своєму місці, захищаючи нашу землю, наші національні цінності, нашу нетлінну культурну спадщину, наше право жити і творити. Українські композитори та їх музика працюють на перемогу. Важливо постійно підкреслювати значення української музики у контексті світової культури, її невід’ємність від загального історичного процесу та її еталонний мистецький рівень. В цьому сенсі цікавим був задум філармонічного вечора в Києві »»»Всі новини »

НОВИНИ

07.09.2022
                 ЄДНАННЯ МУЗИКИ І ЖИВОПИСУ


Останнього дня літа у Концертній залі Київської організації НСКУ у єдиному творчому подиху поєдналися музика і живопис. Спільний захід Національної спілки художників України та Київської організації Національної спілки композиторів України було присвячено Дню незалежності України.

Презентацію картин, які стали відгуком на сучасні події, органічно доповнювала концертна програма, у якій пролунали знакові твори М.Лисенка, В.Косенка, М.Скорика та ін.


Музика українських композиторів та живопис провідних художників України творили справжні дива, адже кожен присутній зміг відчути велич і силу національного мистецтва, поринути у атмосферу вічних та високих цінностей. Вернісаж, на якому було представлено близько 30 робіт, складався з картин різних жанрів, від пейзажів, на яких автор оспівував красу рідної природи, до драматичних полотен, в основі сюжету яких - трагічні події сьогодення.


Важливо зазначити, що модератори та ідейні натхненники виставки - голова Національної спілки художників України Костянтин Чернявський та член НСХУ, радник голови Анатолій Марчук - створили експозицію, що поєднувала роботи визнаних майстрів та молодих, не менш досвідчених членів Спілки.


Художні образи ставали ще більш зрозумілими та глибокими у моменти, коли лунали хорові твори у виконанні Ансамблю солістів "Благовість"(художній керівник-Народна артистка України Т.Кумановська), під час блискучого виконання фортепіанних мініатюр піаністом Романом Рєпкою. Зворушило публіку також прем'єрне виконання пісні С.Зажитька "Солдате мій", яку заспівала юна Анастасія Шилобрид.


Особливим гостем презентації став Герой України, народний артист, легенда українського мистецтва Анатолій Паламаренко. Поетичні рядки П.Тичини, П.Глазового та сучасних авторів бриніли кожним словом у серцях і душах присутніх. Адже у них було надзвичайно багато правди і болю, пророчих і сильних рядків.


Ведучим концертної програми-презентації став відомий український композитор, лауреат Шевченківської премії, виконуючий обов'язки голови Київської організації НСКУ Віктор Степурко. Саме завдяки його підтримці у Концертній залі КО НСКУ у складні воєнні часи відбуваються заходи, націлені на популяризацію творів українських композиторів, на культурну та просвітницьку діяльність, яка так необхідна публіці. В.Степурко у офіційній частині презентації нагородив грамотами колег з художнього цеху, подякував за сприяння голові НСКУ І.Щербакову.


Також з привітанням виступив поважний гість - Надзвичайний і Повноважний Посол В'єтнаму в Україні пан Нгуєн Хоан Тхань.


В.Степурко висловив подяку композиторам - Анастасії Комліковій, Ренаті Сокачик, Олександру Чорному та Роману Горобцю, які брали активну участь в організації заходу. Важливо наголосити, що відвідати художню виставку можна буде під час усіх концертних заходів у КО НСКУ протягом вересня.

Тож слідкуйте за анонсами, та чекайте на відеозвіт про концерт, що невдовзі з’явиться на каналі You Tube.

                                                          Анастасія Комлікова