НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

17.09.2022

У час, коли непереможні Збройні сили України захищають від рашистської навали не лише рідну Україну, але й всю Європу, митці встають єдиним фронтом за збереження нашої національної культури, її класичних і сучасних надбань. Національна Спілка композиторів України разом з світовою громадою зробила все можливе і неможливе, щоб, незважаючи на усі складності військового стану, відбувся ХХХІІІ міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест - 2022». Заснований у 1990 році, він  »»»07.09.2022

ЄДНАННЯ МУЗИКИ І ЖИВОПИСУ. Останнього дня літа у Концертній залі Київської організації НСКУ у єдиному творчому подиху поєдналися музика і живопис. Спільний захід Національної спілки художників України та Київської організації Національної спілки композиторів України було присвячено Дню незалежності України. Презентацію картин, які стали відгуком на сучасні події, органічно доповнювала концертна програма, у якій  »»»03.09.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2022). Українські композитори та виконавці постійно і незламно стоять на позиціях культурного фронту, віддаючи всі сили на захист національної культури, на донесення її найкращих надбань своїм героїчним співвітчизникам та прогресивним силам усього світу. Ми мріємо про Перемогу над російським агресором, свято віримо в неї і хочемо вселити нашу віру в серця всіх, хто чує голос правди і справедливості. Саме цей меседж посилав своїм слухачам Ukrainian  »»»03.08.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2022). Продовжується боротьба нашої країни з озвірілим російським агресором. Ідуть запеклі бої за свободу і незалежність, за національні цінності, за культурні надбання України. Зброя митця – творчість, зброя композиторів – їх музика, що піднімає свій голос на захист своєї нездоланної країни. Символічним актом стало відновлення концертних акцій  »»»03.07.2022

КОМПОЗИТОРСЬКИЙ ФРОНТ В УКРАЇНІ І СВІТІ (червень 2022) Червень 2022 року надзвичайно багатий культурними подіями всеукраїнського та світового значення, в яких твори українських композиторів відіграли вельми важливу роль. 2 червня у філармонії міста Жешув (Польща) за ініціативи наших польських друзів відбувся «Вечір солідарності з Українською нацією» за участі Камерного оркестру Львівської національної опери. Прозвучали твори Євгена Станковича, Мирослава Скорика, Михайла Шведа, Ганни Гаврилець, тощо. І в той же день розпочався концертний тур Нідерландами Капели імені Б.М.Лятошинського Національного будинку органної і камерної музики »»»Всі новини »

НОВИНИ

23.04.2022


                УКРАЇНСЬКІ  КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ


Трагедія українського народу, що нині розігрується на очах у всього світу, не може не викликати співчуття та підвищення інтересу до нашої героїчної нації, до її  ментальності, до її історії та культури, в тому числі музичної. В Україні та різних країнах світу проходять концерти  на підтримку Збройних сил України, в яких широко представлена музика наших композиторів у виконанні як вітчизняних, так і зарубіжних колективів. Для прикладу  деякі з багатьох творчих акцій, зокрема, у квітні 2022 року (наводимо їх у хронологічному порядку).

3 квітня 2022 в рамках творчого партнерства  з Хмельницькою філармонією відбувся Авторський концерт композитора, заслуженого діяча мистецтв України Ігоря ЩЕРБАКОВА на підтримку Збройних сил України. Прозвучали найкращі камерні твори композитора у виконанні Камерного оркестру Хмельницької філармонії під орудою диригента Тараса Мартиника. Багаточисленна публіка з захопленням вітала також солістів  – піаніста Юрія Кота та скрипальку Оксану Цмур. На концерті був присутній автор Ігор Щербаков, якого публіка зустріла овацією.


В цей же день, 3 квітня, у Берліні в славетному залі «Концертхаус» у благодійному концерті  «Я – Україна»»  звучала музика Валентина СИЛЬВЕСТРОВА та Світлани АЗАРОВОЇ. Цю програму класичної та сучасної музики підготував для берлінської публіки Український молодіжний оркестр під орудою Наталії Стець. Всі зібрані від концерту та окремих громадян кошти пішли на допомогу ЗСУ.


6 квітня 2022 твори українських композиторів Мирослава СКОРИКА, Геннадія САСЬКА, Олександра САРАТСЬКОГО увійшли до програми концерту «Сучасний класичний речиталь», що проходив в Лондоні (Albert Holl, Elgar Room). Виконавці – молоді музиканти Великої Британії, Німеччини, Ізраїля, Норвегії, Колумбії, Вірменії тощо. 
10 квітня 2022 Хмельницька філармонія на підтримку ЗСУ та постраждалих від війни запросила на концерт «In Memoriam» - пам’яті композиторів Ганни ГАВРИЛЕЦЬ  та Юрія ШЕВЧЕНКА. Ось як буває… Їх з нами вже нема, а їхня  чудова музика живе і працює на Україну, на її Перемогу. Академічний симфонічний оркестр Хмельницької філармонії під орудою диригента Сергія Леонова натхненно донесли до слухачів один з найпроникливіших філософічних симфонічних творів Ганни Гаврилець «Знаки» та темпераментну, життєствердну, розцвічену багатими барвами емоційної української мелодики Сюїту із балету за мотивами опери «Запорожець за Дунаєм» Гулака-Артемовського.  Ентузіазм публіки, піднесений настрій, сльози на очах – найкращий пам’ятник нашим видатним композиторам. Дійсно, «Війна минуща, музика вічна» (див. рецензію у газеті «День»).


В цей же вечір 10 квітня відомий камерний колектив  «Quasars Ensemble» (Словаччина) провів концерт під назвою «LAMENTO. Помогаймо Україні», в якому виконувалися твори Валентина Сильвестрова, Ігоря Щербакова, Ганни Гаврилець, Богдани Фроляк. Дякуємо словацьким музикантам за виявлену таким чином солідарність і підтримку України.


17 квітня 2022
у Львівському Органному залі відбулася світова прем’єра  твору Олександра ЩЕТИНСЬКОГО «LACRIMOSA». Як зазначено в анонсі, твір написаний під ракетні удари, тобто в особливій емоційній атмосфері. Але це не єдина його незвична риса. Він задуманий як інструментальний театр, в якому кожний інструмент (скрипка, гобой, валторна, два тромбони та орган) мають своє драматургічне навантаження. Виконавці – евакуйовані з Луганська музиканти обласної філармонії.


Ще одним здобутком Хмельницької філармонії, свідченням відданості та постійної уваги до української сучасної музики стало виконання 20 квітня 2022 ораторії Олександра КОЗАРЕНКА «Страсті Господа Бога  нашого Ісуса Христа» -  одного з найвизначніших, найфундаментальніших творів композитора. В час жорстокої війни, в час величезних випробувань для усього нашого народу ця ораторія набуває особливого звучання, перетворюючись у  акт незламності національного духу. Виконавці Академічний симфонічний оркестр Хмельницької філармонії (диригент – Тарас Мартиник) та Хор Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» (художній керівник – Степан Дробіт, головний хормейстер – Катерина Дробіт) разом з композитором О.Козаренком  присвятили цю концертну акцію Збройним силам України, на підтримку нашим героям, всім,хто виборює  Перемогу.


Відомий Краківський Міжнародний фестиваль композиторів  (в цьому році вже 34-й) відкрився 23 квітня 2022 Концертом, присвяченим Україні, українській сучасній музиці. Виконувалися твори Любави СИДОРЕНКО («Октагон» для струнного оркестру), Ігоря ЩЕРБАКОВА («WARUM» Камерна симфонія №5 для струнних), Золтана АЛМАШІ (Камерна кантата для скрипки і камерного оркестру ). Виконавці – Оркестр «Краківська симфонієта»(диригент – Юрек Дибаль), солістка – Маріанна Скрипа (скрипка).    


23 квітня 2022 в Одесі мав відкритися ХХУІІІ Міжнародний фестиваль «Два дні й дві ночі нової музики». Війна перешкодила цьому, і друзі «2Д2Н» з багатьох країн світу виразили впевненість у тому, що цей форум обов’язково відбудеться  в найближчому майбутньому – коли  Україна переможе російських окупантів. Артистичний директор фестивалю, композитор Кармела ЦЕПКОЛЕНКО  разом з молодими музикантами ансамблю Senza Sforzando  вирішили все ж таки відзначити цей день творчою акцією. Композиторка напередодні закінчила кантату «Читаючи історію» на вірші Оксани Забужко надзвичайно актуального змісту з історичними алюзіями в сучасність. Твір написаний для сопраністки (чтиця, вокал, перкусія), піаніста (фортепіано, голос) та віолончеліста. І безпосередньо 23 квітня виконавці  Тетяна Муляр, Олександр Перепелиця та Євген Довбиш здійснили запис, який незабаром буде у широкому доступі.   


Це лише частина концертних подій, що відбулися на теренах України та інших держав в ці тривожні для всього світу дні. Отже, композитори України разом з потужним загоном музикантів-виконавців міцно тримають фронтові позиції  української музичної культури.  В наших душах і діяннях – незламна віра в Збройні сили України та в остаточну нашу Перемогу. Україна понад усе!