НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»



25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»



17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»



04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»



05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

22.04.2022




                                          ПАМ"ЯТАЄМО...


    Вже два місяці, як російські окупанти нахабно вдерлися на нашу землю, і почалася злочинна, варварська, підступна війна Росії з Україною.  Два місяці героїчного подвигу Збройних сил України та всього українського народу, що встали на захист Батьківщини. А ще -  два місяці горя  і скорботи, нелюдських знущань, втрати близьких людей і рідних домівок, наруги над нашими чудовими містами і мальовничими селами, над усім, що ми звикли любити і шанувати, – над нашою коханою Україною.

За цей час і наша Спілка, композиторська та музикознавча спільнота, зазнала непоправних втрат, спричинених і підштовхнутих страшною війною. Серця цих митців, їх людське єство не витримали неймовірної напруги та трагічних реалій війни. Вони її безневинні жертви і вічний наш біль. Це Ганна Гаврилець (11.04.1958 – 27.02.2022) – геніально обдарована композиторка, чудовий педагог, багаторічна керівниця і лідерка Київської організації НСКУ, душа, совість, теплий струм добра в нашій мистецькій громаді. Майже одночасно з нею пішов в кращі світи Валерій Івко (18.08.1941- 28.02.2022) – яскравий композитор, виконавець, незмінний керівник оркестру віртуозів «Лік Домер». На початку березня, на 90-му році життя  нас покинула Софія Йосипівна Грица (05.12.1932- 05.03.2022) – доктор мистецтвознавства, глибоко шанована в науковому світі вчена-фольклористка, автор багатьох фундаментальних праць в цій галузі. А 23 березня нас вразила трагічна звістка – відійшов у вічність чудовий, неповторний композитор, блискучий майстер театрального жанру, загальний улюбленець, сонячна людина Юрій Шевченко (01.09.1953 – 23.03.2022). Для багатьох з нас, здається, це була межа відчаю, однак у квітні ми пережили ще один важкий удар – у розбомбленому, обстріляному ракетами Харкові, не дочекавшись медичної допомоги, помер талановитий композитор, віртуозний піаніст, педагог  Володимир Птушкін (29.01.1949 – 14.04.2022). Всі ці наші колеги – видатні митці, відзначені званнями, нагородами, багатьма престижними преміями. Більшість з них  пішли передчасно, але встигли зробити   надзвичайно  багато та увійшли в історію сучасного українського і світового мистецтва. Їх музика буде звучати завжди, в цьому немає жодного сумніву. Їх забрала жорстока війна, але для нас вони будуть вічно живими!