НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2021

У славному місті Коломия за багаторічною традицією 26-28 листопада проходив ХХХУ музичний фестиваль імені А.Кос-Анатольського. Програма нинішнього фестивалю була відзначена особливим розмаїттям. Це і концерти класичної та сучасної музики, і велика імпреза »»»29.10.2021

Зважаючи на різке загострення епідеміологічної ситуації у Києві та областях України, стрімке збільшення захворювань серед делегатів, відсутність у багатьох сертифікатів про Covid-вакцинацію, Секретаріат Правління НСКУ »»»08.10.2021

29 ЖОВТНЯ 2021 р. В КИЄВІ ВІДБУДЕТЬСЯ ХУІ З"ЇЗД НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ. Він проходитиме протягом одного дня з дотриманням вимог карантинних обмежень у м.Київ, які визначені для громадських зібрань (масковий режим, безпечна дистанція та інш.). На з"їзд НСКУ обрано 93 делегати, що представлятимуть 13 регіональних, »»»16.09.2021

«КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2021» Традиційно в останню суботу вересня, симфонічним концертом в Національній філармонії України 25 вересня відкривається ХХХІІ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2021». Як завжди, його основна ідея і творче завдання - представити сучасну  »»»15.09.2021

Протягом року на засіданнях Правління та секретаріату НСКУ 2021 року неодноразово розглядалося питання проведення підготовки і проведення чергового ХУІ з’їзду НСКУ, що мав відбутися 11 грудня 2020 року і був перенесений у зв’язку з різким погіршенням епідеміологічної ситуації в Україні до офіційного скасування жорстких карантинних обмежень. 2 вересня 2021 року на засіданні Правління була остаточно затверджена  »»»Всі новини »

НОВИНИ

24.04.2021


Незважаючи на тяжкі реалії жорсткого локдауну Національна Спілка композиторів України все ж таки провела планове засідання Правління, яке присвятила цього разу лише одному, але завжди актуальному питанню – поповненню нашої композиторської спільноти свіжими молодими силами.

Засідання проходило  9-18 квітня 2021 року у віддаленому доступі в режимі
електронного листування. В засіданні взяли участь 34 члени Правління НСКУ з Києва, Харкова, Полтави, Львова, Дрогобича, Коломиї, Івано-Франківська, Луцька, Ужгорода, Одеси, Миколаєва, Дніпра, Запоріжжя. Кожний з них підтвердив свою згоду на таку форму роботи цього представницького дистанційного зібрання.

На вступ до Національної Спілки композиторів України претендували чотири композитори:
БЕКІРОВ Усеін Різайович, 1982 року народження (Київ)
ГОРДОН Дмитро Дмитрович, 1995 року народження (США, Лос-Анджелес)
ДЕМЧЕНКО Дмитро Анатолійович, 1989 року народження (Дніпро)
СОКАЧИК Рената Миколаївна, 1990 року народження (Київ).

За спільними враженнями членів Правління - ще ніколи вони не знайомилися так докладно і ретельно з музикою вступників. Адже кожний отримав повний набір документів та можливість прослухати на вибір будь-який твір з доробку  молодих авторів у відео- та аудіозаписах. Такий обсяг матеріалів вимагав неабиякого часу на опрацювання і тривав кілька днів.

В обговоренні висловили свої думки В.С.Грабовський (Дрогобич), В.І.Степурко (Київ), К.С.Цепколенко (Одеса), В.Ю.Маник (Івано-Франківськ), О.С.Олійник (Київ), О.А.Голинська (Київ), С.О.Мамонов (Київ), Т.Г.Парулава (Полтава), А.Л.Загайкевич,  Н.І.Боєва (Запоріжжя), І.І.Тараненко, О.С.Зінькевич, Г.О.Гаврилець, Т.С.Невінчана, І.В.Щербаков. Безперечно, не обійшлося без деяких критичних зауважень, розмаїття оцінок було досить широким, причому в окремих випадках навіть тоді, коли йшлося про одного й того ж композитора. Тобто утворилася вельми жвава і плідна віртуальна дискусія.
Проте домінуючою в усіх виступах була думка, що всі четверо кандидатів хоч і  надзвичайно різні за творчими  уподобаннями, але єднає їх найвищий критерій при вступі до Спілки – талант і професіоналізм. 

Важливо, що ми постійно розширюємо професіональний ареал нашої композиторської спільноти, не замикаючись на певних стильових і жанрових напрямках, а навпаки – демократично підтримуючи найширший спектр композиторських пошуків, включаючи найсміливіші експерименти.

Було також відзначено, що стало вже певною традицією майже на кожному засіданні з питань вступу до НСКУ приймати не лише композиторів з усієї України, а також нових зарубіжних членів. Це важливий факт, що засвідчує безумовну престижність перебування в лавах нашої професійної творчої організації, яка користується в світі незаперечним авторитетом.

У голосуванні взяли участь  34 члени Правління НСКУ. Кожний засвідчив своє волевиявлення окремим електронним листом. За результатами голосування новими членами Національної Спілки композиторів України стали композитори БЕКІРОВ Усеін Різайович (Київ), ГОРДОН Дмитро Дмитрович (США, Лос-Анджелес), ДЕМЧЕНКО Дмитро Анатолійович (Дніпро) та СОКАЧИК Рената Миколаївна (Київ).

На завершення засідання Правління Голова НСКУ Ігор Щербаков подякував всім його учасникам, які долучилися до цієї складної і відповідальної роботи. Від імені Правління він також привітав нових молодих членів НСКУ і побажав їм здоров’я та творчого натхнення.

Інф.НСКУ