НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.07.2022

КОМПОЗИТОРСЬКИЙ ФРОНТ В УКРАЇНІ І СВІТІ (червень 2022) Червень 2022 року надзвичайно багатий культурними подіями всеукраїнського та світового значення, в яких твори українських композиторів відіграли вельми важливу роль. 2 червня у філармонії міста Жешув (Польща) за ініціативи наших польських друзів відбувся «Вечір солідарності з Українською нацією» за участі Камерного оркестру Львівської національної опери. Прозвучали твори Євгена Станковича, Мирослава Скорика, Михайла Шведа, Ганни Гаврилець, тощо. І в той же день розпочався концертний тур Нідерландами Капели імені Б.М.Лятошинського Національного будинку органної і камерної музики »»»02.06.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ Продовжуються активні дії українських композиторів і виконавців на культурному фронті. Своєю мужньою позицією,своїми творами, що звучать у ці тривожні дні в Україні і не в Україні, наші митці роблять внесок у великий загальний рух народу України до Перемоги. Серед багатьох творчих акцій травня 2022: 1 травня – Українська симфонічна музика прийшла з місією миру до Італії у казкове місто Венеція. Концерт Національного симфонічного оркестру України під  »»»23.04.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. Трагедія українського народу, що нині розігрується на очах у всього світу, не може не викликати співчуття та підвищення інтересу до нашої героїчної нації, до її ментальності, до її історії та культури, в тому числі музичної. В Україні та різних країнах світу проходять концерти на підтримку Збройних сил України, в яких »»»22.04.2022

ПАМ"ЯТАЄМО... Вже два місяці, як російські окупанти нахабно вдерлися на нашу землю, і почалася злочинна, варварська, підступна війна Росії з Україною. Два місяці героїчного подвигу Збройних сил України та всього українського народу, що встали на захист Батьківщини. А ще - два місяці горя і скорботи, нелюдських знущань, втрати близьких людей »»»05.12.2021

У славному місті Коломия за багаторічною традицією 26-28 листопада проходив ХХХУ музичний фестиваль імені А.Кос-Анатольського. Програма нинішнього фестивалю була відзначена особливим розмаїттям. Це і концерти класичної та сучасної музики, і велика імпреза »»»Всі новини »

НОВИНИ

24.04.2021


Незважаючи на тяжкі реалії жорсткого локдауну Національна Спілка композиторів України все ж таки провела планове засідання Правління, яке присвятила цього разу лише одному, але завжди актуальному питанню – поповненню нашої композиторської спільноти свіжими молодими силами.

Засідання проходило  9-18 квітня 2021 року у віддаленому доступі в режимі
електронного листування. В засіданні взяли участь 34 члени Правління НСКУ з Києва, Харкова, Полтави, Львова, Дрогобича, Коломиї, Івано-Франківська, Луцька, Ужгорода, Одеси, Миколаєва, Дніпра, Запоріжжя. Кожний з них підтвердив свою згоду на таку форму роботи цього представницького дистанційного зібрання.

На вступ до Національної Спілки композиторів України претендували чотири композитори:
БЕКІРОВ Усеін Різайович, 1982 року народження (Київ)
ГОРДОН Дмитро Дмитрович, 1995 року народження (США, Лос-Анджелес)
ДЕМЧЕНКО Дмитро Анатолійович, 1989 року народження (Дніпро)
СОКАЧИК Рената Миколаївна, 1990 року народження (Київ).

За спільними враженнями членів Правління - ще ніколи вони не знайомилися так докладно і ретельно з музикою вступників. Адже кожний отримав повний набір документів та можливість прослухати на вибір будь-який твір з доробку  молодих авторів у відео- та аудіозаписах. Такий обсяг матеріалів вимагав неабиякого часу на опрацювання і тривав кілька днів.

В обговоренні висловили свої думки В.С.Грабовський (Дрогобич), В.І.Степурко (Київ), К.С.Цепколенко (Одеса), В.Ю.Маник (Івано-Франківськ), О.С.Олійник (Київ), О.А.Голинська (Київ), С.О.Мамонов (Київ), Т.Г.Парулава (Полтава), А.Л.Загайкевич,  Н.І.Боєва (Запоріжжя), І.І.Тараненко, О.С.Зінькевич, Г.О.Гаврилець, Т.С.Невінчана, І.В.Щербаков. Безперечно, не обійшлося без деяких критичних зауважень, розмаїття оцінок було досить широким, причому в окремих випадках навіть тоді, коли йшлося про одного й того ж композитора. Тобто утворилася вельми жвава і плідна віртуальна дискусія.
Проте домінуючою в усіх виступах була думка, що всі четверо кандидатів хоч і  надзвичайно різні за творчими  уподобаннями, але єднає їх найвищий критерій при вступі до Спілки – талант і професіоналізм. 

Важливо, що ми постійно розширюємо професіональний ареал нашої композиторської спільноти, не замикаючись на певних стильових і жанрових напрямках, а навпаки – демократично підтримуючи найширший спектр композиторських пошуків, включаючи найсміливіші експерименти.

Було також відзначено, що стало вже певною традицією майже на кожному засіданні з питань вступу до НСКУ приймати не лише композиторів з усієї України, а також нових зарубіжних членів. Це важливий факт, що засвідчує безумовну престижність перебування в лавах нашої професійної творчої організації, яка користується в світі незаперечним авторитетом.

У голосуванні взяли участь  34 члени Правління НСКУ. Кожний засвідчив своє волевиявлення окремим електронним листом. За результатами голосування новими членами Національної Спілки композиторів України стали композитори БЕКІРОВ Усеін Різайович (Київ), ГОРДОН Дмитро Дмитрович (США, Лос-Анджелес), ДЕМЧЕНКО Дмитро Анатолійович (Дніпро) та СОКАЧИК Рената Миколаївна (Київ).

На завершення засідання Правління Голова НСКУ Ігор Щербаков подякував всім його учасникам, які долучилися до цієї складної і відповідальної роботи. Від імені Правління він також привітав нових молодих членів НСКУ і побажав їм здоров’я та творчого натхнення.

Інф.НСКУ