НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»Всі новини »

НОВИНИ

24.04.2021


Незважаючи на тяжкі реалії жорсткого локдауну Національна Спілка композиторів України все ж таки провела планове засідання Правління, яке присвятила цього разу лише одному, але завжди актуальному питанню – поповненню нашої композиторської спільноти свіжими молодими силами.

Засідання проходило  9-18 квітня 2021 року у віддаленому доступі в режимі
електронного листування. В засіданні взяли участь 34 члени Правління НСКУ з Києва, Харкова, Полтави, Львова, Дрогобича, Коломиї, Івано-Франківська, Луцька, Ужгорода, Одеси, Миколаєва, Дніпра, Запоріжжя. Кожний з них підтвердив свою згоду на таку форму роботи цього представницького дистанційного зібрання.

На вступ до Національної Спілки композиторів України претендували чотири композитори:
БЕКІРОВ Усеін Різайович, 1982 року народження (Київ)
ГОРДОН Дмитро Дмитрович, 1995 року народження (США, Лос-Анджелес)
ДЕМЧЕНКО Дмитро Анатолійович, 1989 року народження (Дніпро)
СОКАЧИК Рената Миколаївна, 1990 року народження (Київ).

За спільними враженнями членів Правління - ще ніколи вони не знайомилися так докладно і ретельно з музикою вступників. Адже кожний отримав повний набір документів та можливість прослухати на вибір будь-який твір з доробку  молодих авторів у відео- та аудіозаписах. Такий обсяг матеріалів вимагав неабиякого часу на опрацювання і тривав кілька днів.

В обговоренні висловили свої думки В.С.Грабовський (Дрогобич), В.І.Степурко (Київ), К.С.Цепколенко (Одеса), В.Ю.Маник (Івано-Франківськ), О.С.Олійник (Київ), О.А.Голинська (Київ), С.О.Мамонов (Київ), Т.Г.Парулава (Полтава), А.Л.Загайкевич,  Н.І.Боєва (Запоріжжя), І.І.Тараненко, О.С.Зінькевич, Г.О.Гаврилець, Т.С.Невінчана, І.В.Щербаков. Безперечно, не обійшлося без деяких критичних зауважень, розмаїття оцінок було досить широким, причому в окремих випадках навіть тоді, коли йшлося про одного й того ж композитора. Тобто утворилася вельми жвава і плідна віртуальна дискусія.
Проте домінуючою в усіх виступах була думка, що всі четверо кандидатів хоч і  надзвичайно різні за творчими  уподобаннями, але єднає їх найвищий критерій при вступі до Спілки – талант і професіоналізм. 

Важливо, що ми постійно розширюємо професіональний ареал нашої композиторської спільноти, не замикаючись на певних стильових і жанрових напрямках, а навпаки – демократично підтримуючи найширший спектр композиторських пошуків, включаючи найсміливіші експерименти.

Було також відзначено, що стало вже певною традицією майже на кожному засіданні з питань вступу до НСКУ приймати не лише композиторів з усієї України, а також нових зарубіжних членів. Це важливий факт, що засвідчує безумовну престижність перебування в лавах нашої професійної творчої організації, яка користується в світі незаперечним авторитетом.

У голосуванні взяли участь  34 члени Правління НСКУ. Кожний засвідчив своє волевиявлення окремим електронним листом. За результатами голосування новими членами Національної Спілки композиторів України стали композитори БЕКІРОВ Усеін Різайович (Київ), ГОРДОН Дмитро Дмитрович (США, Лос-Анджелес), ДЕМЧЕНКО Дмитро Анатолійович (Дніпро) та СОКАЧИК Рената Миколаївна (Київ).

На завершення засідання Правління Голова НСКУ Ігор Щербаков подякував всім його учасникам, які долучилися до цієї складної і відповідальної роботи. Від імені Правління він також привітав нових молодих членів НСКУ і побажав їм здоров’я та творчого натхнення.

Інф.НСКУ