НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

11.03.2024

ПРИВІТАННЯ КАРМЕЛЛІ ЦЕПКОЛЕНКО. Сердечно вітаємо нашу дорогу колегу, видатну українську композиторку, заслуженого діяча мистецтв України, професорку Кармеллу Цепколенко з визначною подією –  »»»



07.03.2024

Незважаючи на всі складнощі воєнного часу, до Правління НСКУ постійно продовжують надходити заяви від композиторів та музикознавців з проханням прийняти до лав Національної Спілки композиторів України. Нас радує ентузіазм молодих фахівців, які  »»»



03.03.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (лютий 2024). Українська сучасна музика різних жанрів у важкий військовий час продовжує виконувати свою патріотичну місію, залучаючи до скарбів національного мистецтва все ширші верстви слухачів як в Україні, так і за її межами. Вона звучить у багатьох концертних програмах на рівні з світовою класикою, що лише підкреслює її художню досконалість.  »»»



04.02.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2024 року). Розпочався Новий 2024 рік, в січні якого ми перетнули трагічний рубіж – 700-ий день підступного нападу російських загарбників на Україну. Однак не можна зламати дух свободи, який живе в кожному українці. Незалежно від того, воює він на передовій чи займається мирними професіями. Все одно ми всі на фронті, кожний на своєму, боремося за вільну Україну. Українське сучасне музичне мистецтво продовжує завойовувати  »»»



03.02.2024

Національна Спілка композиторів України, як і вся наша країна, понесла великі і важкі втрати під час підступної війни, розв’язаної російськими агресорами. На цьому тлі нині особливо зростає важливість поповнення Спілки новими силами – молодими талановитими композиторами та музикознавцями, готовими до боротьби на культурному  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

09.10.2019


ФЕСТИВАЛЬ МУЗИКИ ЛЕВКА КОЛОДУБА

З 12 по 17 жовтня в Києві за підтримки Українського культурного фонду відбудеться великий фестиваль-марафон, який масштабно презентує творчість знаного українського композитора Левка Колодуба. Пріоритетне місце в ній займають оркестрові твори, серед яких 13 симфоній – це чи не найбільший серед вітчизняних авторів доробок. Кожна є своєрідною оркестровою енциклопедією завдяки глибокому розумінню автором природи музичних інструментів. Водночас тематика творів є надзвичайно широкою – це і шевченкіана, і українське бароко, і чорнобильська трагедія, і сталінські репресії – симфонізму Колодуба властива не лише майстерність, але й громадянський пафос.
    
Саме тому презентація творчості композитора пов’язана в першу чергу з симфонічним доробком. До виконання його творів долучаються одразу сім оркестрів – Національний симфонічний оркестр, Kyiv Symphony Orchestra, «Київська камерата», Симфонічний оркестр Київської опери, Національний духовий оркестр, Симфонічний та Камерний оркестри Національної музичної академії. Загалом протягом фестивалю буде виконано 40 творів класика. Основна локація – Будинок звукозапису Українського радіо, який славиться своєю концертною акустикою. Також будуть задіяні малий та великий зали Національної музичної академії. Силами студентів будуть виконані твори Левка Миколайовича для духових інструментів, які поруч із симфонічним жанром є важливою складовою його творчого доробку (загалом він склав близько 80 таких п’єс, у тому числі понад 20 концертів для солюючих духових – це безпрецедентна цифра).
    
В рамках фестивалю також запланована презентація нового нотного видання – а саме, П’яти симфонічних сюїт «Українські танці» – надрукованого видавництвом «Музична Україна». Оскільки за останні роки в Україні через припинення державних програм не було видано жодної партитури для симфонічного оркестру, ця подія є надважливою.
    
Прес-конференція з нагоди старту фестивалю відбудеться 12 жовтня о 15:00 у залі Київської організації Спілки композиторів (Пушкінська, 32). Одразу після неї відбудеться круглий стіл за участі музикознавців та родичів композитора.
    

За усіма питаннями звертатися до прес-секретарки, музикознавиці Люби Морозової (+380679942891, liubov.moro@gmail.com)



Opens internal link in current windowПРОГРАМИ КОНЦЕРТІВ ФЕСТИВАЛЮ


Графік концертів у Будинку звукозапису Українського радіо (Первомайського, 5-в).
12 жовтня – Національний симфонічний оркестр
13 жовтня – Оркестр Київської опери
14 жовтня – «Київська камерата»
16 жовтня – Національний духовий оркестр
17 жовтня – Kyiv Symphony Orchestra
(Початок усіх концертів о 19:00)

Концерти у Національній музичній академії (Городецького, 1/3)
13 жовтня. 16:00 – Камерний оркестр Музичної академії
15 жовтня. 16:00 – Концерт кафедри дерев’яних духових
15 жовтня. 19:00 – Симфонічний оркестр Музичної академії
17 жовтня. 16:00 – Концерт кафедри мідних духових