НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.07.2025

Творчий вечір Олександра ЩЕТИНСЬКОГО. Українська сучасна музика постійно присутня у звуковому просторі нашої країни та за її межами. А в роки агресивного вторгнення Росії в Україну цей процес відстоювання ідентичності національної культури безпрецедентно активізувався, що ми спостерігаємо практично кожного дня в реаліях нашого життя. Це стосується всіх культурних інституцій і,  »»»



03.06.2025

КОНЦЕРТ до 100-річчя Ігоря ШАМО. В цьому році по всій Україні широко відзначається 100-річчя від дня народження видатного українського композитора, неперевершеного лірика, геніального пісняра, автора гімну Києва Ігоря Наумовича Шамо. Великі різножанрові концерти, творчі зустрічі, конференції, круглі столи, музичні конкурси, присвячені цій визначній даті, вже пройшли: в Будинку звукозапису Українського радіо, з музичними колективами  »»»



11.05.2025

КВІТНЕВІ НОВИНИ 2025. Українська музика жива і звучить в Україні та в світі. Бо ніщо і ніхто не може зупинити духовний розвиток нашої нації, як ніхто і ніколи не зламає нашу Україну. Серед багатьох квітневих подій за межами нашої країни, без сумніву, був найяскравішим Концерт української  »»»



02.04.2025

МУЗИЧНІ НОВИНИ БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ. Березень 2025 року був насичений цікавими творчими подіями і ще раз підтвердив, що українські композитори і виконавці, незважаючи на важкі реалії війни, не складають свою зброю, а навпаки – активно діють на мистецькій ниві. Українська сучасна музика постійно звучить на різних концертних майданчиках,  »»»



04.03.2025

Лютий 2025 року – це цілий каскад ювілейних дат і подій, пов’язаних з видатними постатями української музики. Це композитори, кожний з яких зайняв своє неповторне місце у творенні національної культури, у формуванні її унікальної ідентичності. »»»



Всі новини »

НОВИНИ

02.05.2018



Композитор і педагог Микола Миколайович Вілінський (1888 - 1956).

(До 130-річчя з дня народження)

2 травня 2018 року виповнюється 130 років з дня народження Миколи Миколайовича Вілінського (1888 - 1956) - видатного композитора, педагога, музично-громадського діяча, ім'я якого невіддільне від історії становлення української музики першої половини ХХ століття. 

М.М. Вілінський учень першого ректора Одеської консерваторії В.Й. Малішевського, закінчив консерваторію в 1919 році. З 1920 року викладач Одеської консерваторії, затверджений у званні професора в 1926, завідувач кафедри композиції з 1931 р. З 1935 року був членом оргкомітету Спілки композиторів України і був обраний Головою Одеської обласної організації Спілки композиторів. З 1944 року - професор і декан композиторського факультету Київської консерваторії. З 1949 року завідувач кафедри теорії музики та композиції Київської консерваторії.

Opens internal link in current windowМ.М. Вілінський  є автором вокально-симфонічних і симфонічних творів, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, камерно-інструментальних і камерно-вокальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей.

Серед учнів М.М. Вілінського такі відомі імена, як: К. Данькевич, О. Білаш, О. Фельцман, С. Орфеєв, Л. Гуров, Д. Гершфельд, В. Фемеліді, А. Муха, Є. Зубців, М. Завалішина, А. Водовозов, В. Кучеров та інші. Також, в числі учнів -некомпозіторов: Е. Гілельс, Д. Ойстрах, М. Грінберг, Я. Зак та інші.  

Ювілею Миколи Вілінського присвячена програма Ганни Пеліної «Від класики - до авангарду!»