Новини
02.07.2025
Творчий вечір Олександра ЩЕТИНСЬКОГО.
Українська сучасна музика постійно присутня у звуковому просторі нашої країни та за її межами. А в роки агресивного вторгнення Росії в Україну цей процес відстоювання ідентичності національної культури безпрецедентно активізувався, що ми спостерігаємо практично кожного дня в реаліях нашого життя. Це стосується всіх культурних інституцій і, »»»
03.06.2025
КОНЦЕРТ до 100-річчя Ігоря ШАМО. В цьому році по всій Україні широко відзначається 100-річчя від дня народження видатного українського композитора, неперевершеного лірика, геніального пісняра, автора гімну Києва Ігоря Наумовича Шамо. Великі різножанрові концерти, творчі зустрічі, конференції, круглі столи, музичні конкурси, присвячені цій визначній даті, вже пройшли: в Будинку звукозапису Українського радіо, з музичними колективами »»»
11.05.2025
КВІТНЕВІ НОВИНИ 2025.
Українська музика жива і звучить в Україні та в світі. Бо ніщо і ніхто не може зупинити духовний розвиток нашої нації, як ніхто і ніколи не зламає нашу Україну.
Серед багатьох квітневих подій за межами нашої країни, без сумніву, був найяскравішим Концерт української »»»
02.04.2025
МУЗИЧНІ НОВИНИ БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ.
Березень 2025 року був насичений цікавими творчими подіями і ще раз підтвердив, що українські композитори і виконавці, незважаючи на важкі реалії війни, не складають свою зброю, а навпаки – активно діють на мистецькій ниві. Українська сучасна музика постійно звучить на різних концертних майданчиках, »»»
04.03.2025
Лютий 2025 року – це цілий каскад ювілейних дат і подій, пов’язаних з видатними постатями української музики. Це композитори, кожний з яких зайняв своє неповторне місце у творенні національної культури,
у формуванні її унікальної ідентичності. »»»
Всі новини »
НОВИНИ
22.10.2017
Поздоровляємо музикознавця Юдкіна-Ріпуна Ігоря Миколайовича з отриманням Всеукраїнської премії з музикознавства
PRIMUS INTER PARES - 2017 за книгу
«Aphoristic Foundations of Dramatic and Lyrical Poetry”
Дослідження Ігоря Юдкіна-Ріпуна – одне з найяскравіших і, без перебільшення, унікальних явищ в українському музикознавстві. Воно є не тільки фундаментальним дослідженням обраного предмету, але й текстом, що формує тенденції розвитку вітчизняної науки, визначає вектори наукового пошуку на десятиріччя.
Сміливість автора – у безпрецедентному розширенні об’єкта музикознавчої науки за рахунок нівелювання традиційних кордонів між науками: відтак, вербальний матеріал, новаторськи проаналізований музикознавцем, входить до сфери уваги культурологічно орієнтованого інтермедіального музикознавства. Водночас висновки, яких доходить автор і які збагачують не тільки музичну науку, але й суміжні гуманітарні галузі, насамперед, літературознавство, могли бути здобуті тільки музикознавцем, що позбавлений уніфікуючих мислення та шляхи наукового пошуку фахових шор. Нарешті, алгоритми аналізу та нові способи думання про нібито відомі об’єкти, запропоновані дослідником, вже у найближчій перспективі стануть інструментарієм сучасного вченого-гуманітарія. Найгрунтовніші відкриття, як відомо, здійснюються сьогодні на перетині наук – і робота І. Юдкіна-Ріпуна – красномовне підтвердження цьому.
Додатковим бонусом цього інноваційного дослідження є те, що воно написано англійською мовою – отже, має всі передумови для того, щоб якнайшвидше стати здобутком світової гуманітаристики, утвердивши науковий пріоритет українського музикознавства.