НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»



25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»



17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»



04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»



05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

04.12.2016

ВІДКРИТТЯ  МУЗЕЮ В.С.КОСЕНКА


Нарешті культурно-музична громада Києва
отримала довгоочікуваний дарунок – після капітального ремонту приміщення  і реставрації експонатів знову відкрив свої двері Музей-квартира українського композитора-класика Віктора Косенка.


 У затишному центрі столиці на вул. Михайла Коцюбинського, 9, у дні, коли відзначається 120-річчя  композитора, було багато гостей – наче у ті часи, коли тут ще жила його донька Раїса Едуардівна Каннеп-Косенко.

За  порадою і допомогою Національної Спілки композиторів України це дороге серцю багатьох киян гостинне помешкання, в якому дбайливо зберігалася і панувала творча атмосфера дому Віктора Косенка, Раїса Едуардівна заповіла рідному місту.
Тепер це – духовна пам’ятка історії національної культури, що об’єднує всіх шанувальників творчості композитора, а також тих, хто вивчає непросту епоху 20-30 років ХХ сторіччя. 



В ці дні в Музеї  звучало багато творів Віктора Косенка у виконанні як знаних музикантів – солістів філармонії, викладачів музичної академії, –  так і зовсім юних, що тільки розпочинають свій професіональний шлях.


За доброю традицією в Музеї-квартирі відбулося вручення  Премії імені В.С.Косенка, що присуджується щорічно композиторам, які активно працюють у сфері творчості для дітей та юнацтва. Нині лауреатами цієї престижної премії Міністерства культури  та Національної Спілки композиторів  стали жінки-композитори з різних регіонів України: львів’янка Оксана ГЕРАСИМЕНКО, ветеран Харківської організації НСКУ Лариса ДОННИК і популярна в київських музичних колах, заслужена артистка України  Леся ГОРОВА. Премію вручала  перший заступник Міністра культури    Світлана Фоменко, яка привітали нових лауреатів і побажала подальших успіхів на цій ниві. З теплими словами і побажаннями звернулася до лауреаток  Голова Журі по присудженню Премії імені В.С.Косенка народна артистка України Леся Дичко, яка наголосила на важливості композиторської роботи у цьому жанрі. Адже для дітей, як зазначали учасники цієї акції, треба писати як для дорослих, тільки ще краще.

Далі звучала  музика О.Герасименко, Л.Донник, Л.Горової, а також  минулорічних лауреатів Тетяни Бачул та Людмили Юріної  у виконанні самих авторів та  талановитих дітей – учнів дитячих музичних шкіл та шкіл мистецтв Києва.


У творчій зустрічі взяли участь представники Міністерства культури, НСКУ, Національної музичної академії імені П.І.Чайковського, Музея літератури і мистецтва, Житомирського музичного училища, тощо.

Цікаву екскурсію по оновленому Музею-квартирі провів його директор Володимир Мудрик, який сказав, що робота над експозицією музею продовжується, і запросив всіх на майбутні зустрічі в цьому затишному домі – осередку мистецтва, культури і освіти.  


Інф.НСКУ