НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.01.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (грудень 2022). Незважаючи на всі труднощі воєнного часу, ні на день не припиняється творча робота українських композиторів і виконавців, які доносять їх музику слухачеві. Ось лише деякі події, що відбулися в грудні 2022, про які хочеться нагадати (традиційно за хронологією). Місяць розпочався в Музичній вітальні Національної Спілки  »»»05.12.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2022) Триває запекла боротьба на всіх фронтах з жорстоким ворогом – російськими окупантами, що нахабно вдерлися на нашу землю. Українські композитори тримають міцні позиції на культурному фронті, одержуючи важливі перемоги, примножуючи надбання, захищаючи здобутки нації в духовній  »»»03.11.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (жовтень 2022). В огляді жовтневих подій на композиторському культурному фронті відзначимо насамперед 1 жовтня - Міжнародний день музики, який об’єднав кілька важливих мистецьких акцій: Симфонічний концерт-закриття (заключні акорди) ХХХІІІ Міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест-2022», закриття Українського тижня в Оксфорді та одночасно початок (Прелюдію) 28 Міжнародного фестивалю «Контрасти». Таким чином  »»»09.10.2022

В ОКСФОРДІ БРИТАНЦІ ВІДКРИЛИ ДЛЯ СЕБЕ УКРАЇНСЬКУ МУЗИКУ. У ті самі дні, коли в Києві успішно проходив провідний в Україні міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест», у Великій Британії, в одному з найдревніших її міст Оксфорді теж відбувалась визначна подія – «Український тиждень культури». Його проводив відомий фестиваль «Bouquet Kyiv Stage» спільно зі славетним Оксфордським університетом, за сприяння British Council, Ukrainian Institute, U/Ukraine Season, OSJ. »»»17.09.2022

У час, коли непереможні Збройні сили України захищають від рашистської навали не лише рідну Україну, але й всю Європу, митці встають єдиним фронтом за збереження нашої національної культури, її класичних і сучасних надбань. Національна Спілка композиторів України разом з світовою громадою зробила все можливе і неможливе, щоб, незважаючи на усі складності військового стану, відбувся ХХХІІІ міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест - 2022». Заснований у 1990 році, він  »»»Всі новини »

НОВИНИ

04.06.2014    Нагорода знайшла героїв!


Вручення однієї з найпрестижніших в Україні мистецьких нагород – Премії імені Бориса Лятошинського цьогоріч пройшло нетрадиційно. І тут у звичний хід подій втрутився Майдан і ті докорінні зміни, які він спричинив у новітній історії нашої держави.

Нагадаю: авторитетне журі присуджує цю премію щороку композиторам за видатні досягнення у галузі симфонічної творчості, неперевершеним майстром якої свого часу був український класик ХХ сторіччя Борис Лятошинський.

Церемонія нагородження зазвичай проводиться на початку січня у меморіальному кабінеті Метра.

Лауреатами 2014-го стали представниця Криму, відома кримсько-татарська композиторка Мерзіє Халітова й киянин Сергій Зажитько.


Трагічні зимові події у Києві, а потім березневі у Криму відтермінували можливість приїзду Мерзіє Халітової до столиці аж на кінець квітня.

Мужня жінка, яка вирішила зберегти український паспорт і за будь-яких обставин залишатися жити на півострові разом зі своїм народом, отримала премію під час концерту кримсько-татарської музики «Єдина країна, єдиний народ», що проходив за її участю, у Великому залі Національної музичної академії України імені Петра Чайковського в рамках VI Міжнародної пасхальної асамблеї «Духовність єднає Україну».Композитор Сергій Зажитько одержав диплом, нагрудний знак і пам’ятні подарунки, як і належить, у квартирі Бориса Лятошинського, але зовсім нещодавно – під час проведення у Києві XXIV Міжнародного фестивалю «Музичні прем’єри сезону».

      


Ольга ГОЛИНСЬКА

Фото  Світлани Британчук, Юрія Шкоди(2).

Матеріали надано журналом "Музика"