НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.01.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (грудень 2022). Незважаючи на всі труднощі воєнного часу, ні на день не припиняється творча робота українських композиторів і виконавців, які доносять їх музику слухачеві. Ось лише деякі події, що відбулися в грудні 2022, про які хочеться нагадати (традиційно за хронологією). Місяць розпочався в Музичній вітальні Національної Спілки  »»»05.12.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2022) Триває запекла боротьба на всіх фронтах з жорстоким ворогом – російськими окупантами, що нахабно вдерлися на нашу землю. Українські композитори тримають міцні позиції на культурному фронті, одержуючи важливі перемоги, примножуючи надбання, захищаючи здобутки нації в духовній  »»»03.11.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (жовтень 2022). В огляді жовтневих подій на композиторському культурному фронті відзначимо насамперед 1 жовтня - Міжнародний день музики, який об’єднав кілька важливих мистецьких акцій: Симфонічний концерт-закриття (заключні акорди) ХХХІІІ Міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест-2022», закриття Українського тижня в Оксфорді та одночасно початок (Прелюдію) 28 Міжнародного фестивалю «Контрасти». Таким чином  »»»09.10.2022

В ОКСФОРДІ БРИТАНЦІ ВІДКРИЛИ ДЛЯ СЕБЕ УКРАЇНСЬКУ МУЗИКУ. У ті самі дні, коли в Києві успішно проходив провідний в Україні міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест», у Великій Британії, в одному з найдревніших її міст Оксфорді теж відбувалась визначна подія – «Український тиждень культури». Його проводив відомий фестиваль «Bouquet Kyiv Stage» спільно зі славетним Оксфордським університетом, за сприяння British Council, Ukrainian Institute, U/Ukraine Season, OSJ. »»»17.09.2022

У час, коли непереможні Збройні сили України захищають від рашистської навали не лише рідну Україну, але й всю Європу, митці встають єдиним фронтом за збереження нашої національної культури, її класичних і сучасних надбань. Національна Спілка композиторів України разом з світовою громадою зробила все можливе і неможливе, щоб, незважаючи на усі складності військового стану, відбувся ХХХІІІ міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест - 2022». Заснований у 1990 році, він  »»»Всі новини »

НОВИНИ

04.06.2014«КОМПОЗИТОРИ ЗАПОРІЖЖЯ ЗАПРОШУЮТЬ»…  

                                          

Майже  півтора  року  існує  окремою  одиницею  Запорізький  обласний осередок  Національної  Спілки  композиторів  України,  і  вже  втретє запорізькі  автори  дарують слухачам концертну  програму  під такою рубрикою, що по суті  символізує творче кредо митців. 

Програма  концерту,  який  відбувся  16 травня  у  Концертному  залі  ім.  М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії, була присвячена 200-літтю Великого Кобзаря.

Визначена за жанром як «фестивальна  імпреза»,  вона презентувала також музику Юрія Шевченка (Київ) та американського композитора українського походження Василя Медвідя (Бостон).  


Вокальні й інструментальні жанри у композиції концерту монтувалися у своєрідну сюжетність,  що  розвивалася за  логікою  плину  часу  –  від  подій далекого  минулого  до  сьогодення. Відбулося декілька всесвітніх та українських  прем ’єр –  для їх здійснення до Запоріжжя були запрошені солісти з Дніпропетровська, лауреати Міжнародних конкурсів Володимир Машлюк (Н. Боєва. «Бандуристе, орле сизий», думка на вірші Т. Шевченка) та Влад Галіченко (Ю. Шевченко. Танго для скрипки з оркестром).  

Відомий у понад 30 варіантах українських пісень-балад сюжет про вбивство доньки Бондаря  магнатом Миколою Потоцьким (середина XVIII ст.)  був озвучений у вокально-симфонічній  картині  для сопрано  та  симфонічного оркестру  Наталії  Боєвої (вірші поета епохи Розстріляного Відродження   Марка   Вороного)   заслуженою   артисткою   України Валентиною  Косташ.

Поруч  з  цим  драматичним  твором  вокальний  цикл  Ганни  Хазової «Ніч…Життя…Любов…» на вірші Сергія Дунь (Донецьк) сприймався як сповідь-монолог молодої  людини,  що несе  сьогодні  у  світ  свою незахищену  душу  з  великою вірою  та надією (солістка – автор, композитор Ганна Хазова).  

Вразили   своєю     різнобарвністю   симфонічні   твори,   що   звучали   того вечора. Запорізький академічний  симфонічний оркестр  під  орудою народного  артиста  України, Почесного  громадянина Запоріжжя  В’ячеслава  Реді  може  пишатися  сьогодні  і  своїми солістами,  і якісним  інструментарієм, придбаним останніми роками  для колективу.


«Три фантастичних танці» для маримби соло з оркестром Дмитра Савенка (соліст – заслужений артист  України Віталій  Соломянчук)  та увертюра  «Сходження»  для органу  з  оркестром Наталії Боєвої (солістка – лауреат Міжнародного конкурсу Ілона Турчанінова) заслужено стали кульмінацією програми.   

Концерт супроводжувався змістовним відеорядом: на великий екран проектувалися фотоматеріали,  що  зберегли  творчу  атмосферу  робочого  процесу  підготовки  програми.  


Лунали  святкові  вітання  гостей учасникам  концерту  та слухачам.  Було багато  квітів…  

Така  невимушена  обстановка у залі  надала  програмі  певної театралізації,  своєрідно поєднавши  в  коді,  на  фоні блискучих  творів Юрія Шевченка («Ніч  яка…»  – парафраз-буфф, Шумка-гопак, Танго – номери з музики до вистав), жанри концерту та театральної постанови.  

Травневе музичне свято щойно відбулося, а до нових творчих звершень вже кличе осінь. «Осінь у Новій Англії» Василя Медвідя, як теплі крила вересневого вітру, нагадала про  майбутній  час осмислення підсумків прожитого шляхом    непростого   внутрішнього діалогу.  Діалогу, який кожну  людину  приводить до  тихого  прийняття  самого себе,  до знаходження гармонії з собою та зі світом…  

Наталія БОЄВА, 

голова ЗОО НСКУ, 

заслужений діяч мистецтв України