НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.07.2025

Творчий вечір Олександра ЩЕТИНСЬКОГО. Українська сучасна музика постійно присутня у звуковому просторі нашої країни та за її межами. А в роки агресивного вторгнення Росії в Україну цей процес відстоювання ідентичності національної культури безпрецедентно активізувався, що ми спостерігаємо практично кожного дня в реаліях нашого життя. Це стосується всіх культурних інституцій і,  »»»



03.06.2025

КОНЦЕРТ до 100-річчя Ігоря ШАМО. В цьому році по всій Україні широко відзначається 100-річчя від дня народження видатного українського композитора, неперевершеного лірика, геніального пісняра, автора гімну Києва Ігоря Наумовича Шамо. Великі різножанрові концерти, творчі зустрічі, конференції, круглі столи, музичні конкурси, присвячені цій визначній даті, вже пройшли: в Будинку звукозапису Українського радіо, з музичними колективами  »»»



11.05.2025

КВІТНЕВІ НОВИНИ 2025. Українська музика жива і звучить в Україні та в світі. Бо ніщо і ніхто не може зупинити духовний розвиток нашої нації, як ніхто і ніколи не зламає нашу Україну. Серед багатьох квітневих подій за межами нашої країни, без сумніву, був найяскравішим Концерт української  »»»



02.04.2025

МУЗИЧНІ НОВИНИ БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ. Березень 2025 року був насичений цікавими творчими подіями і ще раз підтвердив, що українські композитори і виконавці, незважаючи на важкі реалії війни, не складають свою зброю, а навпаки – активно діють на мистецькій ниві. Українська сучасна музика постійно звучить на різних концертних майданчиках,  »»»



04.03.2025

Лютий 2025 року – це цілий каскад ювілейних дат і подій, пов’язаних з видатними постатями української музики. Це композитори, кожний з яких зайняв своє неповторне місце у творенні національної культури, у формуванні її унікальної ідентичності. »»»



Всі новини »

НОВИНИ

03.12.2013



З десятого по п'ятнадцяте грудня 2013 року в Києві пройдуть акції фестивалю сучасної музики "ГОЛЬФСТРІМ IV".



Фестиваль "Гольфстрім IV" пропонує київській аудиторії три проекти, кожен з яких представляє свою версію інтервенції сучасної класичної музики на територію іншого контексту. Проект "Утопія" артикулює аудіовізуальні зв'язки, "Чєпаєв і тонкота" включає інструменти іронії та сатири, а "Штучний фольклор" задіює історію та наукову фантастику. Організатори "Гольфстріму" сподівають­­ся, що київська публіка з активністю долучиться до діалогу мистецьких, культурних дискурсів і відповість новими ідеями та свіжими зусиллями на майбутніх серіях "гольфстрімівської" стратегії.


Список авторів, що звучатимуть на трьох проектах, є доволі багатим і включає композиторів трьох століть: російський класик Міхаіл Ґлінка, французьскій модерніст Ерік Саті, американський колега по напрямку Чарльз Айвз, батько авангарду Джон Кейдж; яскравий сучасний концептуаліст москвич Сєрґєй Заґній, молоді талановиті кияни Анна Аркушина, Аліса Кобзар, петербуржці Сєрґєй Хісматов, Настас'я Хрущова та Юрій Акбалькан, представник Ніжнього Новгорода Марк Булошніков, білорус Канстанцін Яськоу, львів'янка Любава Сидоренко. 


Традиційно візьмуть участь і організатори Гольфстріму Золтан Алмаші та Олексій Шмурак, але, наприклад, у другому концерті "Чєпаєв і тонкота" в незвичних якостях: віолончеліст Золтан зіграє декілька творів на фортепіано, а Олексій буде задіяний як вокаліст-бард. Значну роль в музичній частині першого проекту, "Утопії", відіграє заснований цього липня музичний дует Олексія Шмурака та Олега Шпудейка "Блук", що створює музику на межі академічного і неакадемічного.

Ідея і організація фестивалю - Золтан Алмаші та Олексій Шмурак.


Програму фестивалю можно скачати за лінком http://svoipeople.com.ua/gulfstream4.pdf

Вхід на всі акції - вільний.

Ми будемо вдячні вам за допомогу в інформуванні киян!