НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.02.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2024 року). Розпочався Новий 2024 рік, в січні якого ми перетнули трагічний рубіж – 700-ий день підступного нападу російських загарбників на Україну. Однак не можна зламати дух свободи, який живе в кожному українці. Незалежно від того, воює він на передовій чи займається мирними професіями. Все одно ми всі на фронті, кожний на своєму, боремося за вільну Україну. Українське сучасне музичне мистецтво продовжує завойовувати  »»»03.02.2024

Національна Спілка композиторів України, як і вся наша країна, понесла великі і важкі втрати під час підступної війни, розв’язаної російськими агресорами. На цьому тлі нині особливо зростає важливість поповнення Спілки новими силами – молодими талановитими композиторами та музикознавцями, готовими до боротьби на культурному  »»»01.01.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (грудень 2023) На самому початку грудня вже 37 років поспіль у місті Коломия відбувається Фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського. Він був заснований за ініціативи тоді ще зовсім молодого і дуже талановитого композитора і піаніста, патріота свого рідного міста і палкого популяризатора національної музичної культури Олександра Козаренка, який і став першим музичним директором нового українського фестивалю.  »»»03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»Всі новини »

НОВИНИ

02.06.201323 травня, голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов урочисто вручив Мистецьку премію «Київ». 

Уже традиційно вручення відбувається напередодні святкування Дня Києва. 

Переможці отримали дипломи, нагрудні знаки та грошові премії. 

«Дякую всім лауреатам премії за те, що цього року ви віднаходили нові творчі підходи, створювали нові роботи, високо піднімали прапор культури і мистецтва столиці України.

Бажаю, щоб і в подальшому ви примножували здобутки вітчизняної літератури, кіно, журналістики, музики, живопису», – сказав Олександр Попов та привітав присутніх із Днем Києва, який незабаром святкуватиме усе місто.

Так, за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури та високу професійну майстерність нагороджено загалом семеро видатних киян:

у галузі музичної композиції мистецькою премією «Київ» ім. Артемія Веделя нагороджена Вікторія Польова – член Національної спілки композиторів України – за твір «Ars moriendi» – книга пісень для голосу, фортепіано, тинг-ша та фонограми (2012 р.).

Зазначимо, що Премія започаткована 13 років тому з метою відзначення та підтримки найкращих митців Києва, які є гордістю сучасної національної культури. Наразі вона є другою за розміром нагородою в Україні після Національної премії імені Тараса Шевченка. Її розмір становить 25 тисяч гривень.

За роки існування лауреатами Мистецької премії «Київ» стали композитори Євген Станкович, Мирослав Скорик та багато інших відомих митців.