НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.03.2023

У Гамбурзі (ФРН) 24-26 лютого 2023 пройшов 9-й фестиваль нової музики Provinz Laerme, в якому широко була представлена українська сучасна музика. Прозвучали твори Кармели Цепколенко, Юлії Гомельської, »»»24.02.2023

ЇХ ЗАБРАЛА ВІЙНА… Сьогодні роковина трагічної ,страшної, підступної, безглуздої, підлої війни росії проти України. Наша країна понесла великі непоправні втрати. Серед них війна забрала життя багатьох діячів національної культури, які могли б жити і творити ще багато років. Сьогодні ми згадуємо наших незабутніх колег – видатних українських композиторів і музикознавців, чиє життя  »»»03.02.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2023). Українці живуть і продовжують діяти в умовах жорстокої підступної війни, розв’язаної російським агресором. І кожний на своєму місці робить все можливе, щоб зберегти гідність і допомогти своїй країні у важкий час. Зброя українських композиторів – їх музика »»»04.01.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (грудень 2022). Незважаючи на всі труднощі воєнного часу, ні на день не припиняється творча робота українських композиторів і виконавців, які доносять їх музику слухачеві. Ось лише деякі події, що відбулися в грудні 2022, про які хочеться нагадати (традиційно за хронологією). Місяць розпочався в Музичній вітальні Національної Спілки  »»»05.12.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2022) Триває запекла боротьба на всіх фронтах з жорстоким ворогом – російськими окупантами, що нахабно вдерлися на нашу землю. Українські композитори тримають міцні позиції на культурному фронті, одержуючи важливі перемоги, примножуючи надбання, захищаючи здобутки нації в духовній  »»»Всі новини »

НОВИНИ

27.04.2013КОМПОЗИТОРИ ЗАПОРІЖЖЯ ЗАПРОШУЮТЬ…16 квітня Запорізький обласний осередок Національної Спілки композиторів України запропонував слухачам свою першу програму – «КОМПОЗИТОРИ ЗАПОРІЖЖЯ ЗАПРОШУЮТЬ…»

Про цю подію напередодні йшлося на прес-конференції в облдержадміністрації, написано статті на шпальтах провідних газет міста. На зустріч з музикою запорізьких авторів були запрошені голови найбільш споріднених творчих спілок міста – поет Григорій Лютий від Національної Спілки письменників, Валерій Колядюк (Всеукраїнська Національна музична Спілка).
Виконавцями стали студентські колективи Запорізького музичного училища імені Платона Майбороди та окремі провідні музиканти міста. Таким вибором учасників композитори намагалися довести думку про майбутнє музичного мистецтва, подальша доля якого - за молоддю, нинішніми студентами музичної Alma-mater Запоріжжя. Композитори ЗапоріжжяЗапорізьке музичне училище ім. П. Майбороди в різні роки закінчили Дмитро Савенко, Гана Хазова та Наталія Боєва.

Але на початку творчого становлення всіх професійних композиторів Запоріжжя об’єднав Донецьк. Микола Попов, Гана Хазова, Дмитро Савенко в різні роки вчилися на композиторському факультеті Донецької державної консерваторії ім. С.С.Прокоф’єва у професора О.М. Рудянського. Н.Боєва, - вихованка Київської консерваторії, першою вступає у Національну Спілку композиторів України саме від Донецької організації НСКУ. Через кілька років шляхом через Донецьк – Київ привезуть у Запоріжжя свої членські квитки НСКУ М.Попов та Вадим Симонов. З цієї причини вітальна телеграма від Донецької композиторської організації була прийнята бурхливими оплесками переповненої зали.

Камерна програма Запорізького обласного осередку НСКУ із чотирнадцяти творів виявилася різноманітною за концертними формами, жанрами та виконавцями і продовжувалася півтори години. Студентський оркестр «Концертино» (художній керівник, диригент Ігор Горський) та академічний хор «Запоріжжя» під орудою Оксани Братцевої готували її з початку навчального року. Студентський оркестр "КОНЦЕРТИНО" та ХОР "ЗАПОРІЖЖЯ"

Завдяки ретельному репетиційному періоду колективи продемонстрували високий рівень професійної майстерності та глибоке відчуття змісту кожного твору. Для участі у концерті були також запрошені солістки обласної філармонії та академічного музично-драматичного театру ім. В.Магара - Ілона Турчанінова (фортепіанні твори Н.Боєвої), Світлана Ремжина (Старосвітська балада Н.Боєвої «Із янголом на плечі»).

Солістка Світлана РЕМЖИНАУ творчій співдружності зі студентським оркестром виступили викладачи училища – Ярослав Ревуцький (Д.Савенко. Елегія. Скрипка-соло), Володимир Лимарченко (М.Попов. Осінній блюз. Саксофон-соло) та Роман Пригродський (Г.Хазова. Простий танок. Кларнет- соло). 

Досить насиченою була і поетична палітра концерту. Серед вокальних світових прем’єр – твори на вірші Івана Малковича та Анатолія Матвійчука (Київ), Григорія Лютого та Віри Коваль (Запоріжжя).
Незабутньою прикрасою програми стала її духовна сторінка з хоровими творами на канонічні тексти Г. Хазової («Lobet Gott») та М.Попова.
Лілія АВРАМЕНКО
Рік, що об’явлений наказом Президента України роком «Дитячої творчості», подарував участь у програмі наймолодшої співачки, учениці Школи мистецтв № 1 м. Запоріжжя Лілії Авраменко.
ЇЇ сольний спів високою нотою освятив ліричну кульмінацію концерту ( М.Попов. «Господи, помилуй»).

Музичне свято з квітами та телеграмами від композиторських організацій Львова, Одеси, Донецька, Сімферополя, Харкова, Полтави було записано у фонд Запорізької державної телерадіокомпанії. Композитор Наталія БОЄВАІ вже незабаром всі мешканці міста, яким не пощастило бути на концерті, зможуть її побачити, а також послухати вітання запорізькому осередкові від Героя України, композитора Мирослава Михайловича Скорика, яке присутні слухали стоячи. 
Наталія Боєва