НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.02.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2024 року). Розпочався Новий 2024 рік, в січні якого ми перетнули трагічний рубіж – 700-ий день підступного нападу російських загарбників на Україну. Однак не можна зламати дух свободи, який живе в кожному українці. Незалежно від того, воює він на передовій чи займається мирними професіями. Все одно ми всі на фронті, кожний на своєму, боремося за вільну Україну. Українське сучасне музичне мистецтво продовжує завойовувати  »»»03.02.2024

Національна Спілка композиторів України, як і вся наша країна, понесла великі і важкі втрати під час підступної війни, розв’язаної російськими агресорами. На цьому тлі нині особливо зростає важливість поповнення Спілки новими силами – молодими талановитими композиторами та музикознавцями, готовими до боротьби на культурному  »»»01.01.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (грудень 2023) На самому початку грудня вже 37 років поспіль у місті Коломия відбувається Фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського. Він був заснований за ініціативи тоді ще зовсім молодого і дуже талановитого композитора і піаніста, патріота свого рідного міста і палкого популяризатора національної музичної культури Олександра Козаренка, який і став першим музичним директором нового українського фестивалю.  »»»03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»Всі новини »

НОВИНИ

27.03.2013

Відзначення 171-го дня народження Миколи Віталійовича Лисенка відбувалося 22 березня, можна сказати, у екстремальних умовах. Снігова хуртовина охопила весь Київ міцними обіймами, однак це не завадило найвідданішим шанувальникам українського класика з Національної Спілки композиторів України та Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського на чолі з Першим заступником Міністра культури України Т.Г.Коханом традиційно покласти квіти до пам”ятника Миколі Лисенку біля Національної опери України.

А потім всі гуртом, крізь замети і автомобільні корки, попрямували до Лисенкового дому по вул. Саксаганського, 95, де пройшла, знову-таки традиційна, церемонія вручення Премії імені М.В.Лисенка.

У 2013 році лауреатами стали: композитор, заслужений діяч мистецтв України Володимир Стеценко – за творчі здобутки у жанрі хорової музики (на українські народні та духовні тексти); Тимофій КОХАН вітає композитора В.СТЕЦЕНКАмузикознавець, доктор мистецтвознавства Богдан Сюта – за наукові праці 2006-2011 років; музикознавець, доктор мистецтвознавства Юрій Чекан – за музикознавчі праці 2007-2012 років та за досягнення у педагогічній діяльності.

Дипломи урочисто вручили лауреатам Голова Журі Анна Гаврилець та Перший заступником Міністра Тимофій Кохан. Спілчани щиро привітали своїх колег з високою професійною оцінкою їх діяльності.

Премія імені М.В.Лисенка єднає талановитих людей, будівничих української культури з різних регіонів України. Володимир Стеценко приїхав на вручення з Донецька – він особливо гордиться тим, що є першим лауреатом Премії імені М.В.Лисенка на Донбасі. Свої твори Володимир Стеценко пише переважно на тексти українських народних пісень, але музика завжди оригінальна, авторська, що своєрідно втілює національний дух, особливості нашої ментальності. Композитор привіз з собою свої музичні відеоматеріали: звучали його прекрасні хорові композиції у виконанні хорових колективів з Києва, Одеси, Тернополя, а також блискучий фортепіанний твір “Perpetuun mobile”, спеціально написаний і виконаний на Міжнародному конкурсі піаністів Пам”яті Володимира Горовиця. Публіка, яка давно полюбила музику В.Стеценка, щиро аплодувала донецькому автору.

Лауреатів вітає Голова НСКУ І.ЩЕРБАКОВ і колегиШироко відомі музичній громаді також імена відзначених премією маститих музикознавців – автора фундаментальних наукових праць Богдана Сюти та знаного дослідника, критика, педагога, автора (разом з Оленою Зінькевич) першого підручника по музичній критиці Юрія Чекана. Богдан Сюта виступив у не дуже звичній ролі акомпаніатора, виконавши два маловідомих романси Миколи Лисенка ( співав Вадим Бардаш). А Юрій Чекан у своїй виразній вдячній промові торкнувся болючих питань сучасної культурної ситуації в Україні.

Володимир СТЕЦЕНКО, Богдан СЮТА і Юрій ЧЕКАНЗвичайно, під час таких імпрез, у стінах будинку родини Лисенків панує атмосфера творчості та глибокої поваги до фундатора української музичної культури.
Нині, як і завжди, створенню цієї атмосфери великою мірою сприяла ведуча – берегиня Меморіального музею Миколи Лисенка Роксана Микитівна Скорульська.
Нехай завжди тепло цього дому, його особлива аура глибоко проникають у серця і зігрівають їх незалежно від холодних снігових сюрпризів природи.  

Т.Н.

Фото Романа РАТУШНОГО
(надано журналом "Музика")