НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.02.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2024 року). Розпочався Новий 2024 рік, в січні якого ми перетнули трагічний рубіж – 700-ий день підступного нападу російських загарбників на Україну. Однак не можна зламати дух свободи, який живе в кожному українці. Незалежно від того, воює він на передовій чи займається мирними професіями. Все одно ми всі на фронті, кожний на своєму, боремося за вільну Україну. Українське сучасне музичне мистецтво продовжує завойовувати  »»»03.02.2024

Національна Спілка композиторів України, як і вся наша країна, понесла великі і важкі втрати під час підступної війни, розв’язаної російськими агресорами. На цьому тлі нині особливо зростає важливість поповнення Спілки новими силами – молодими талановитими композиторами та музикознавцями, готовими до боротьби на культурному  »»»01.01.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (грудень 2023) На самому початку грудня вже 37 років поспіль у місті Коломия відбувається Фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського. Він був заснований за ініціативи тоді ще зовсім молодого і дуже талановитого композитора і піаніста, патріота свого рідного міста і палкого популяризатора національної музичної культури Олександра Козаренка, який і став першим музичним директором нового українського фестивалю.  »»»03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»Всі новини »

НОВИНИ

24.01.2013ЛАУРЕАТОМ ПРЕМІЇ ІМ. Б.М.ЛЯТОШИНСЬКОГО 2013р. СТАВ ЗОЛТАН АЛМАШІЗа чудовою традицією, вручення щорічної премії імені Б.М.Лятошинського відбувається в затишній квартирі, де мешкав композитор, у атмосфері, де зберігається його висока духовна аура, де кожен предмет нагадує про величну постать господаря. Нагадаю, що Премія була започаткована в 1995 р. Міністерством культури України і Національною Спілкою композиторів України до 100-річчя з дня народження видатного митця ХХ століття.Цьогоріч лауреатом найпрестижнішої композиторської премії став Золтан Алмаші. Його ім"я вже добре відоме і в Україні, і за її межами. Творчість Золтана Алмаші органічно поєднує композиторську та виконавську діяльність. Він є одним з найталановитіших представників композиторської школи Євгена Станковича. Водночас, Золтан грає у складі Національного ансамблю солістів «Київська камерата». Золтан АЛМАШІЦе вже не перша почесна нагорода З.Алмаші. Як віолончеліст, він є лауреатом Міжнародного конкурсу ім.С.С.Прокоф"єва, як композитор — володарем Премії ім.Л.М.Ревуцького.

Премію ім. Б.М.Лятошинського новому лауреату вручали 22 січня — у день його 38-річчя: тож Золтан мав подвійне свято. Урочистості розпочалися з музики З.Алмаші в авторському виконанні: в оточенні колег, друзів, рідних Бориса Миколайовича натхненно звучало соло віолончелі.

Після яскравої музичної прелюдії почалася церемонія вручення. Цю почесну місію виконали Мирослав СКОРИК та Золтан АЛМАШІНачальник відділу музичного та циркового мистецтва Міністерства культури України Михайло Швед, Голова журі і почесний Голова Національної спілки композиторів України Мирослав Скорик, Голова НСКУ Ігор Щербаков, Голова правління Київської організації НСКУ Анна Гаврилець.

Завдяки їм та колегам, офіційна частина набула тепле й щире звучання. Золтан отримав також чимало подарунків, серед яких — видання епістолярної спадщини Бориса Лятошинського: його вручила упорядник листів, доктор мистецтвознавства Маріанна Копиця.

У відповідь на привітання лауреат 2012-го року наголосив, що сприймає Премію, як надзвичайну честь і високе професійне визнання своєї композиторської діяльності, як великий стимул для подальшої творчої праці.

А в неформальній частині вечора, яка завдяки рідним Бориса Миколайовича, нагадувала радше зібрання близьких і друзів, прозвучали добрі слова й побажання, і насамкінець — у «телефонному» режимі — привітання також батькам Золтана.

Леся ОЛІЙНИК
Фото - Роман РАТУШНИЙ