НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.04.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (березень 2024). Разом з усією нашою країною в складних умовах воєнного часу українські композитори невтомно продовжують свій шлях до перемоги. Шлях цей складний, сповнений важких втрат, про які ми завжди пам’ятаємо, але й не здаємося, завойовуючи все нові рубежі на мистецькому фронті. В березневі дні вся музична громадськість України згадувала  »»»11.03.2024

ПРИВІТАННЯ КАРМЕЛЛІ ЦЕПКОЛЕНКО. Сердечно вітаємо нашу дорогу колегу, видатну українську композиторку, заслуженого діяча мистецтв України, професорку Кармеллу Цепколенко з визначною подією –  »»»07.03.2024

Незважаючи на всі складнощі воєнного часу, до Правління НСКУ постійно продовжують надходити заяви від композиторів та музикознавців з проханням прийняти до лав Національної Спілки композиторів України. Нас радує ентузіазм молодих фахівців, які  »»»03.03.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (лютий 2024). Українська сучасна музика різних жанрів у важкий військовий час продовжує виконувати свою патріотичну місію, залучаючи до скарбів національного мистецтва все ширші верстви слухачів як в Україні, так і за її межами. Вона звучить у багатьох концертних програмах на рівні з світовою класикою, що лише підкреслює її художню досконалість.  »»»04.02.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2024 року). Розпочався Новий 2024 рік, в січні якого ми перетнули трагічний рубіж – 700-ий день підступного нападу російських загарбників на Україну. Однак не можна зламати дух свободи, який живе в кожному українці. Незалежно від того, воює він на передовій чи займається мирними професіями. Все одно ми всі на фронті, кожний на своєму, боремося за вільну Україну. Українське сучасне музичне мистецтво продовжує завойовувати  »»»Всі новини »

НОВИНИ

28.04.2012СВЯТО СУЧАСНОЇ МУЗИКИ В ОДЕСІМузична спільнота України, всі, хто захоплюється новою музикою, мали велику приємність вкотре побувати на традиційному одеському фестивалі "Два дні й дві ночі нової музики", який відбувся у чарівному південному місті вже 18 разів.

Як зазначали на цьогорічному урочистому відкритті, вік знаменний - вік повноліття. А це означає, що фестиваль росте і розвивається, набуваючи мистецького досвіду і з кожним роком набираючи молодої, життєдайної енергії. Цієї весни на "Два дні й дві ночі" завітали музиканти 32-х країн -  Європи, а також  Аргентини, Еквадору, Ізраїля, Казахстану,  Китаю, Індонезії, Японії, тощо.

Серед публіки довелося почути різні думки щодо представлених сучасними композиторами світу музичних творів - дійсно, планка класика авангарду Карлгайнца Штокгаузена (прозвучав твір 1959 року "Контакти" для фортепіано, перкусії та електроники)  залишилася недосяжною. Але в одному слухачі були абсолютно одностайні - загальний  виконавський рівень фестивалю був виключно високим, а інколи навіть фантастичним - як, наприклад, у перкусіоніста Вень Чен Лі (Тайвань-Китай) з Ансамблю перкусії Фрайбургського музичного університету.

Фото Олександра Воропаева

Як завжди, широко  виконувалася музика сучасних українських композиторів - за нашими підрахунками їх було не менше 15-ти. Серед них були  такі "ветерани" фестивалю як Володимир Рунчак, Людмила Юріна, Вікторія Польова, Алла Загайкевич, Юлія Гомельська, Людмила Самодаєва, Альона Томльонова і, безперечно, арт-керівниця  фестивалю Кармела Цепколенко. Виконувалися також нові твори Г.Ляшенка, С.Пілютикова, О.Шимка, Б.Сегіна, Л.Сидоренко, О.Шмурака. Традиційно, але, як завжди, по-новому продемонстрував свою композиторську і виконавську майстерність Золтан Алмаші. 


Про нинішні "2Д2Н"  ще багато напишуть, а ми пропонуємо нарис Лесі Олійник та Світлани Агрест-Короткової "Повноліття Нової музики в Одесі", а також  фотогалерею фестивалю  фотомайстра Олександра ВОРОПАЄВА.


                                                                                                            Інф. НСКУ