НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.04.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (березень 2024). Разом з усією нашою країною в складних умовах воєнного часу українські композитори невтомно продовжують свій шлях до перемоги. Шлях цей складний, сповнений важких втрат, про які ми завжди пам’ятаємо, але й не здаємося, завойовуючи все нові рубежі на мистецькому фронті. В березневі дні вся музична громадськість України згадувала  »»»11.03.2024

ПРИВІТАННЯ КАРМЕЛЛІ ЦЕПКОЛЕНКО. Сердечно вітаємо нашу дорогу колегу, видатну українську композиторку, заслуженого діяча мистецтв України, професорку Кармеллу Цепколенко з визначною подією –  »»»07.03.2024

Незважаючи на всі складнощі воєнного часу, до Правління НСКУ постійно продовжують надходити заяви від композиторів та музикознавців з проханням прийняти до лав Національної Спілки композиторів України. Нас радує ентузіазм молодих фахівців, які  »»»03.03.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (лютий 2024). Українська сучасна музика різних жанрів у важкий військовий час продовжує виконувати свою патріотичну місію, залучаючи до скарбів національного мистецтва все ширші верстви слухачів як в Україні, так і за її межами. Вона звучить у багатьох концертних програмах на рівні з світовою класикою, що лише підкреслює її художню досконалість.  »»»04.02.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2024 року). Розпочався Новий 2024 рік, в січні якого ми перетнули трагічний рубіж – 700-ий день підступного нападу російських загарбників на Україну. Однак не можна зламати дух свободи, який живе в кожному українці. Незалежно від того, воює він на передовій чи займається мирними професіями. Все одно ми всі на фронті, кожний на своєму, боремося за вільну Україну. Українське сучасне музичне мистецтво продовжує завойовувати  »»»Всі новини »

НОВИНИ

27.04.2012Авторський концерт молодого донецького композитора
 

4 квітня у концертному залі Донецької державної музичної академії ім. С.С. Прокоф'єва відбувся авторський концерт молодого композитора, лауреата міжнародних конкурсів Данила Мілки. Цей концерт Данило присвятив пам'яті свого батька - композитора, лауреата премії ім. С.С. Прокоф'єва, професора Євгена Мілки. Саме 4 квітня Євгену Грігорійовичу виповнилося б 62 роки.
У концерті було представлено твори молодого автора, які написані для народних інструментів - домри, бандури, гітари і ансамблів з їх участю. Такий жанровий нахил програми був невипадковим, враховуючи присвячення концерту: адже саме народно-інструментальному жанру Євген Мілка присвятив останні 20 років свого творчого життя і у великій мірі своїми творами сприяв виведенню народної музики на академічний рівень і композиторського мислення, і концертного виконання.

Немовби продовжуючи цим авторським концертом лінію творчості свого батька, Данило для цієї програми запросив і виконавців не випадкових: всі вони (а це викладачі і студенти кафедри струнно-щипкових інструментів ДДМА ім. С.С. Прокоф'єва) ще за життя Євгена Мілки були та й зараз є активними виконавцями його творів, які неодноразово брали участь у багатьох концертах, в тому числі і авторських, з виконанням творів Євгена Мілки. Тепер вони доповнили свої репертуарні списки і творами Данила Мілки. 


Молодий композитор у 2007 році закінчив Донецьку державну музичну академію ім. С.С. Прокоф'єва за двома спеціальностями: по композиції у класі заслуженого діяча мистецтв України, кандидата мистецтвознавства, професора О.В. Скрипника і по спеціальності "музичне мистецтво естради" у класі бас-гітари В.І. Суменка. У классі професора О.В. Скрипника він також закінчив асистентуру-стажування.

Данило Мілка є автором низки оригінальних творів, серед яких є і твори крупної форми (оркестрові, кантатно-ораторіальні), і камерні твори. Молодий композитор у повній мірі володіє і з успіхом користується в своїх творах різними сучасними техніками композиції і в той же час нерідко звертається до фольклорних мотивів - і в цьому теж можна знайти схожі риси з творчостю Євгена Мілки. Але, незважаючи на наявність суто зовнішних рис схожості, слід відзначити, що Данило знаходиться у постійному пошуку своєї творчої індивідуальності, свого стилю, і можна сказати, що вже володіє власною манерою музичного висловлювання. Це продемонстрували і твори, що виконувалися на його авторському концерті.
Ще в юнацькому віці Данило Мілка стал лауреатом двох міжнародних конкурсов. Це конкурс "Маестро", що проводився в Симферополі в 2000 році, і конкурс "Я композитор" ім. В. Гавриліна в Санкт-Петербурзі 2002 року. Тоді ж він став і лауреатом регіональної програми "Обдаровані діти".

З 2009 року він є членом Національної Спілки композиторів України. А уже в 2010-м і в 2011-м роках твори молодого автора виконувались в программах "Киев-Музик-Фест'ів". Крім того, вони звучали в Донецькій і Запорізькій філармоніях.
І оскільки своїм концертом Данило Мілка немов би проводив паралелі з творчостю свого батька, можна побажати йому такої ж творчої стабільності, такого ж високого професіоналізму, які були властиві Євгену Мілці.


Музикознавець Олена Варшавська