НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.07.2025

Творчий вечір Олександра ЩЕТИНСЬКОГО. Українська сучасна музика постійно присутня у звуковому просторі нашої країни та за її межами. А в роки агресивного вторгнення Росії в Україну цей процес відстоювання ідентичності національної культури безпрецедентно активізувався, що ми спостерігаємо практично кожного дня в реаліях нашого життя. Це стосується всіх культурних інституцій і,  »»»



03.06.2025

КОНЦЕРТ до 100-річчя Ігоря ШАМО. В цьому році по всій Україні широко відзначається 100-річчя від дня народження видатного українського композитора, неперевершеного лірика, геніального пісняра, автора гімну Києва Ігоря Наумовича Шамо. Великі різножанрові концерти, творчі зустрічі, конференції, круглі столи, музичні конкурси, присвячені цій визначній даті, вже пройшли: в Будинку звукозапису Українського радіо, з музичними колективами  »»»



11.05.2025

КВІТНЕВІ НОВИНИ 2025. Українська музика жива і звучить в Україні та в світі. Бо ніщо і ніхто не може зупинити духовний розвиток нашої нації, як ніхто і ніколи не зламає нашу Україну. Серед багатьох квітневих подій за межами нашої країни, без сумніву, був найяскравішим Концерт української  »»»



02.04.2025

МУЗИЧНІ НОВИНИ БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ. Березень 2025 року був насичений цікавими творчими подіями і ще раз підтвердив, що українські композитори і виконавці, незважаючи на важкі реалії війни, не складають свою зброю, а навпаки – активно діють на мистецькій ниві. Українська сучасна музика постійно звучить на різних концертних майданчиках,  »»»



04.03.2025

Лютий 2025 року – це цілий каскад ювілейних дат і подій, пов’язаних з видатними постатями української музики. Це композитори, кожний з яких зайняв своє неповторне місце у творенні національної культури, у формуванні її унікальної ідентичності. »»»



Всі новини »

НОВИНИ

22.06.2011



Українська музика в Чікаго


Наприкінці травня 2011 року у Чікаго у Українському Інституті сучасного мистецтва (UIMA) відбувся концерт до 40-ї річниці створення UIMA. У програмі, яка складалася з різноманітних за жанром та стилем творів, був виконаний один з останніх творів української композиторки Людмили Юріної «Пісні птаха Бенну» (2010) для флейти, кларнету, скрипки та віолончелі .

Людмила Юріна, яка зараз перебуває в Каліфорнії на стажуванні у славнозвісному Стенфордському Університеті за програмою американського Фонду Фулбрайта, була почесним гостем Українського Інституту.

Джейсон Рейновіч, Людмила Юріна після премСлухачи концерту гарячо прийняли виступ MAVerick Ensemble у складі - Ліза Гьоте-Макджін - флейта, Андреа Ді Оріо - кларнет, Дженніфер Лекі -скрипка, Джейсон Рейновіч (керівник ансамблю) — віолончель. Джейсон Рейнович є дійсним ентузіастом, який провадить безліч концертів щороку та бере участь у багатьох акціях, прі цьому ще встигаючи викладати.

Приємним штрихом до концерту було те, що музика ювілейного концерту звучала у стінах Інcтитуту, який щорічно пріймає наших співвітчизників  та експонує шедеври мистецтва — твори  Михайла Урбана, Євгена Прокопова, Володимира Макаренка, Лялі Кучми, Олександра Ханенка та інших.



Орися Кордоза- директор UIMA, Михайло Голіан, Люба Маркевич, Олена Прийма - всі співробітники Українського Інституту щиро привітали музикантів, що з великим ентузіазмом та віддачею готували концертну програму до ювілею інституту .


Залишається тільки побажати, щоб творчі контакти поміж українською діаспорою зміцнялися й далі, та щоб рідна країна нарешті гідно почала ставитися до своїх митців, які достойно представляють  Україну в світі.

                                                                                                     

                                                                                                          (Інф.НСКУ)