НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.04.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (березень 2024). Разом з усією нашою країною в складних умовах воєнного часу українські композитори невтомно продовжують свій шлях до перемоги. Шлях цей складний, сповнений важких втрат, про які ми завжди пам’ятаємо, але й не здаємося, завойовуючи все нові рубежі на мистецькому фронті. В березневі дні вся музична громадськість України згадувала  »»»11.03.2024

ПРИВІТАННЯ КАРМЕЛЛІ ЦЕПКОЛЕНКО. Сердечно вітаємо нашу дорогу колегу, видатну українську композиторку, заслуженого діяча мистецтв України, професорку Кармеллу Цепколенко з визначною подією –  »»»07.03.2024

Незважаючи на всі складнощі воєнного часу, до Правління НСКУ постійно продовжують надходити заяви від композиторів та музикознавців з проханням прийняти до лав Національної Спілки композиторів України. Нас радує ентузіазм молодих фахівців, які  »»»03.03.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (лютий 2024). Українська сучасна музика різних жанрів у важкий військовий час продовжує виконувати свою патріотичну місію, залучаючи до скарбів національного мистецтва все ширші верстви слухачів як в Україні, так і за її межами. Вона звучить у багатьох концертних програмах на рівні з світовою класикою, що лише підкреслює її художню досконалість.  »»»04.02.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2024 року). Розпочався Новий 2024 рік, в січні якого ми перетнули трагічний рубіж – 700-ий день підступного нападу російських загарбників на Україну. Однак не можна зламати дух свободи, який живе в кожному українці. Незалежно від того, воює він на передовій чи займається мирними професіями. Все одно ми всі на фронті, кожний на своєму, боремося за вільну Україну. Українське сучасне музичне мистецтво продовжує завойовувати  »»»Всі новини »

НОВИНИ

22.06.2011Українська музика в Чікаго


Наприкінці травня 2011 року у Чікаго у Українському Інституті сучасного мистецтва (UIMA) відбувся концерт до 40-ї річниці створення UIMA. У програмі, яка складалася з різноманітних за жанром та стилем творів, був виконаний один з останніх творів української композиторки Людмили Юріної «Пісні птаха Бенну» (2010) для флейти, кларнету, скрипки та віолончелі .

Людмила Юріна, яка зараз перебуває в Каліфорнії на стажуванні у славнозвісному Стенфордському Університеті за програмою американського Фонду Фулбрайта, була почесним гостем Українського Інституту.

Джейсон Рейновіч, Людмила Юріна після премСлухачи концерту гарячо прийняли виступ MAVerick Ensemble у складі - Ліза Гьоте-Макджін - флейта, Андреа Ді Оріо - кларнет, Дженніфер Лекі -скрипка, Джейсон Рейновіч (керівник ансамблю) — віолончель. Джейсон Рейнович є дійсним ентузіастом, який провадить безліч концертів щороку та бере участь у багатьох акціях, прі цьому ще встигаючи викладати.

Приємним штрихом до концерту було те, що музика ювілейного концерту звучала у стінах Інcтитуту, який щорічно пріймає наших співвітчизників  та експонує шедеври мистецтва — твори  Михайла Урбана, Євгена Прокопова, Володимира Макаренка, Лялі Кучми, Олександра Ханенка та інших.Орися Кордоза- директор UIMA, Михайло Голіан, Люба Маркевич, Олена Прийма - всі співробітники Українського Інституту щиро привітали музикантів, що з великим ентузіазмом та віддачею готували концертну програму до ювілею інституту .


Залишається тільки побажати, щоб творчі контакти поміж українською діаспорою зміцнялися й далі, та щоб рідна країна нарешті гідно почала ставитися до своїх митців, які достойно представляють  Україну в світі.

                                                                                                     

                                                                                                          (Інф.НСКУ)