НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.04.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (березень 2024). Разом з усією нашою країною в складних умовах воєнного часу українські композитори невтомно продовжують свій шлях до перемоги. Шлях цей складний, сповнений важких втрат, про які ми завжди пам’ятаємо, але й не здаємося, завойовуючи все нові рубежі на мистецькому фронті. В березневі дні вся музична громадськість України згадувала  »»»11.03.2024

ПРИВІТАННЯ КАРМЕЛЛІ ЦЕПКОЛЕНКО. Сердечно вітаємо нашу дорогу колегу, видатну українську композиторку, заслуженого діяча мистецтв України, професорку Кармеллу Цепколенко з визначною подією –  »»»07.03.2024

Незважаючи на всі складнощі воєнного часу, до Правління НСКУ постійно продовжують надходити заяви від композиторів та музикознавців з проханням прийняти до лав Національної Спілки композиторів України. Нас радує ентузіазм молодих фахівців, які  »»»03.03.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (лютий 2024). Українська сучасна музика різних жанрів у важкий військовий час продовжує виконувати свою патріотичну місію, залучаючи до скарбів національного мистецтва все ширші верстви слухачів як в Україні, так і за її межами. Вона звучить у багатьох концертних програмах на рівні з світовою класикою, що лише підкреслює її художню досконалість.  »»»04.02.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2024 року). Розпочався Новий 2024 рік, в січні якого ми перетнули трагічний рубіж – 700-ий день підступного нападу російських загарбників на Україну. Однак не можна зламати дух свободи, який живе в кожному українці. Незалежно від того, воює він на передовій чи займається мирними професіями. Все одно ми всі на фронті, кожний на своєму, боремося за вільну Україну. Українське сучасне музичне мистецтво продовжує завойовувати  »»»Всі новини »

НОВИНИ

10.03.2011

 В концертній залі Одеської областної філармонії 26 лютого 2011р. з великим успіхом відбувся авторський концерт відомого композитора, народного артиста України , лауреата Премій ім. Б.Лятошинського, В.Косенка, "Народне визнання", професора Володимира Птушкіна.

Ім'я цього автора з Харкова на протязі багатьох років знайоме одеським слухачам. Він був автором обов'язкових фортепіанних творів "Українське капрічіо" та "Імпровізація та бурлеска" на III та IV Міжнародних конкурсах піаністів ім.Е.Гілєльса. І те, що ці твори звучать на престижних конкурсах піаністів пам'яті ім.В.Горовиця у Київі, Д.Шостаковича у Москві та інших, означає - путівку в життя дала Одеса.

В концерті взяв участь Камерний оркестр Одеської філармонії (художній керівник і головний диригент - заслужений артист України Ігор Шаврук). Диригував програмою лауреат міжнародних конкурсів Андрій Чорний.

З успіхом прозвучали концертні оркестрові твори, транскрипції, відбулось перше виконання цікавого твору для віолончелі та струнних "Ранкові молитви". Партію віолончелі виконав дуже перспективний молодий виконавець - учень 11-го класу Одеської спеціалізованої музичної школи ім. Столярського, лауреат міжнародних конкурсів Олександр Михайлов.
Вперше в Одесі прозвучала моносимфонія "Сповідь" на вірші відомого поета Б.Чичибабіна, яку одеська публіка сприйняла з великою цікавістю.

Прикрасою концерта став фортепіанний дует відомих одеських музикантів О.Бєгунової та Ж.Міссон. Твори В.Птушкіна по-новому, своєрідно, з деяким шармом прозвучали у виконанні цих піаністів.

Наприкінці концерту дуже яскраво прозвучав "Concerto-buffo" для скрипки та фортепіано з оркестром, де солістами виступили лауреат міжнародних конкурсів Марія Могилевська та автор, народний артист України Володимир Птушкін.

Концерт був проведений за сприяння директора Одеської філармонії заслуженого працівника культуриУкраїни Г.Б. Зіцер, начальника концертного відділу, заслуженого артиста України Н.В.Ксіди та інших працівників філармонії. Велику роботу по підготовці багатьох номерів концерту зробила лауреат міжнародних конкурсів Світлана Серенко, вона ж брала участь у виконанні творів В.Птушкіна на високому професійному рівні.
 

(Наш кор.)