НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»Всі новини »

ПРЕС-РЕЛІЗ ФЕСТИВАЛЮ КМФ-2013


ПЛАН-КАЛЕНДАР КМФ-2013ПРОГРАМИ КОНЦЕРТІВ ФЕСТИВАЛЮ


 

ПРЕС-РЕЛІЗ

XXIV Міжнародного фестивалю
 
«КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2013»З 26 вересня до 6 жовтня проходитиме XXIV Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2013».


Щоразу цей найповажніший вітчизняний форум, який традиційно проводять Міністерство культури України і Національна спілка композиторів, пропонує численним слухачам особливе «меню», де є страви, що прийдуться до смаку найвибагливішим меломанам: класика, нова музика, джаз, симфонічні, хорові, камерні твори, презентації тощо.

Цьогоріч програму фестивалю спрямовано назустріч знаменній даті – 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка. Форум присвячено Великому Кобзареві. Майже щодня звучатимуть твори, пов’язані з іменем нашого генія, причому більшість із них – прем’єри: Роман Цись. Кантата для читця і хору (28 вересня, Малий зал НМАУ); Мирослав Скорик. «Гамалія». Кантата для хору і симфонічного оркестру (28 вересня, філармонія); Левко Колодуб. «Українські ескізи». Симфонічна сюїта за Тарасом Шевченком (29 вересня, філармонія); Валентин Сильвестров. «Шевченкове слово». Хоровий концерт за участі Муніципального академічного камерного хору «Київ» (керівник – Микола Гобдич) (1 жовтня, храм Св. Василя Великого); Борис Лятошинський. Хори на вірші Тараса Шевченка (виконуються у різних концертах), фортепіанні твори (2 жовтня, зал НСКУ); Євген Станкович. «Страсті за Тарасом» для солістів, хору і симфонічного оркестру (5 жовтня, філармонія); хори сучасних українських авторів (звучать у різних концертах). 

Концепція фестивалю, свого часу розроблена визначним українським композитором Іваном Карабицем і його колегами, ось уже 24 роки залишається незмінною: українська музика в контексті світової. Так, у 24-х заходах (5 симфонічних, 7 камерних, 7 хорових, 2 фортепіанних, фольклорний, джазовий концерти, презентація диска творів Валентина Сильвестрова) буде виконано понад 200 творів різних жанрів, із них – 109 українських.

Лунатиме музика більше ніж 70-ти українських композиторів. Фестиваль представить музику 23-х країн світу: Австрії, Азербайджану, Аргентини, Білорусі, Болгарії, Великої Британії, Естонії, Ірану, Італії, Кіпру, Нідерландів, Німеччини, Південної Кореї, Польщі, Росії, США, Угорщини, України, Франції, Хорватії, Швейцарії, Швеції, Японії.

Очікуємо багато гостей. Зокрема, диригентів: Федора Глущенка (Росія) на концерті-відкритті (28 вересня у філармонії), Ніколя Фаріна (Швейцарія) на симфонічну імпрезу «Феєрія звука» (30 вересня, філармонія), Романа Реваковича (концерт польської хорової музики, 3 жовтня, філармонія), Нікона Жилу (Росія) – регента хору Стрітенського монастиря (концерт у рамках «Днів духовної культури Росії в Україні» 1 жовтня, Великий зал НМАУ). Окрім згаданого хору Стрітенського монастиря, до нас приїдуть: скрипалі Юрій Харенко (США) – перший виконавець Концерту для скрипки з оркестром № 3 Мирослава Скорика, який виконуватиме цей твір на відкритті фестивалю; Хуго Тіціаті (Швеція, концерт 1 жовтня, філармонія); Йюгі Ногучі – музикант (бас-кларнет) із Японії, що мешкає у Швейцарії; піаніст Дмитро Онищенко (Україна–Росія); джазовий піаніст-імпровізатор Джоел Холмс (США), що продемонструє своє мистецтво разом з Оленою Леоновою й колегами в академічно-джазовому проекті «Голоси землі» (4 жовтня, Велика концертна студія БЗЗ); композитори Єжи Корновіч, голова Спілки композиторів Польщі, Ігор Воробйов (Росія), Борис Якоповіч (Хорватія) та інші. 

Великий десант із 11-ти іноземців очікується на концерт-закриття Міжнародного композиторського форуму «KLK NEW MUSIC. ORIENT/OCCIDENT-2013», що включено до програми фесту (28 вересня, Концертний зал НСКУ).


У фестивалі братимуть участь численні солісті й 23 (!) провідні колективи України: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр, Національна заслужена академічна капела України «Думка», Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії, Київський камерний оркестр, Національний ансамбль солістів «Київська камерата», Національний ансамбль «Київські солісти», Заслужений академічний симфонічний оркестр, Академічний хор імені Платона Майбороди, Академічний оркестр народної та популярної музики Національної радіокомпанії України, Хмельницький камерний оркестр, академічні муніципальні камерні хори «Київ» і «Хрещатик», камерні хори «Софія», «Anima» кафедри академічного співу КНУКіМ, ансамбль нової музики Київської організації НСКУ «Рикошет», Квінтет імені Дмитра Бортнянського, квартет «Post Skriptum», Національний заслужений академічний оркестр українських народних інструментів, ансамбль солістів «Благовість», квартет «Козачка» та інші.


Окрім названих програм, великий інтерес викличуть фортепіанні імпрези яскравих піаністів Євгена Громова (1 жовтня, зал НАМУ), вже добре відомого шанувальникам, і Діни Писаренко (2 жовтня, зал НСКУ), чиє ім’я, упевнені, для багатьох стане справжнім відкриттям. Не менш цікаві й своєрідні прелюдія і постлюдія фестивалю – програми квартету «Post Scriprtum» і «“Київська камерата” запрошує…» (відповідно, 26 вересня, зал НАМУ, і 6 жовтня, зал НСКУ), а також концерт Ансамблю нової музики «Рикошет» (3 жовтня, зал НСКУ).


Тож запрошуємо на всі фестивальні заходи (вхід вільний!) з 26 вересня до 6 жовтня у найкращі концертні зали столиці. Від концерту-відкриття – Авторського вечора одного з найвидатніших композиторів України Мирослава Скорика – до масштабного вокально-симфонічного акорду закриття перед шанувальниками відкриється найширший спектр музичної культури України!

Прес-конференція відбудеться 28 вересня (субота) о 17 годині в Національній філармонії України.


За довідками можна звертатися до виконавчого директора фестивалю Ольги Кононенко (тел.: 067-746-08-08; e-mail: kolgasun@gmail.com) і прес-секретаря Ольги Голинської (тел.: 050-356-63-32; e-mails: zhurnal_muzyka@ukr.net; ukrcz@ukr.net; olga.golynska@yahoo.com)ПЛАН-КАЛЕНДАР КМФ-2013


ПРОГРАМИ КОНЦЕРТІВ ФЕСТИВАЛЮ