НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.02.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2024 року). Розпочався Новий 2024 рік, в січні якого ми перетнули трагічний рубіж – 700-ий день підступного нападу російських загарбників на Україну. Однак не можна зламати дух свободи, який живе в кожному українці. Незалежно від того, воює він на передовій чи займається мирними професіями. Все одно ми всі на фронті, кожний на своєму, боремося за вільну Україну. Українське сучасне музичне мистецтво продовжує завойовувати  »»»03.02.2024

Національна Спілка композиторів України, як і вся наша країна, понесла великі і важкі втрати під час підступної війни, розв’язаної російськими агресорами. На цьому тлі нині особливо зростає важливість поповнення Спілки новими силами – молодими талановитими композиторами та музикознавцями, готовими до боротьби на культурному  »»»01.01.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (грудень 2023) На самому початку грудня вже 37 років поспіль у місті Коломия відбувається Фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського. Він був заснований за ініціативи тоді ще зовсім молодого і дуже талановитого композитора і піаніста, патріота свого рідного міста і палкого популяризатора національної музичної культури Олександра Козаренка, який і став першим музичним директором нового українського фестивалю.  »»»03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»Всі новини »

Н О В И Н И

21.04.2011

Одеські композиторки Кармелла Цепколенко і Юлія Гомельська прийняли участь у щорічному Міжнародному Всесвітньому фестивалі Міжнародної спілки сучасної музики (International Society of Contemporary Music - ISCM), що в 2011 році відбувся у Загребі (Хорватія) з 10-15 квітня. ISCM - Міжнародне суспільство сучасної музики (www.iscm.org), засноване в 1922 у Зальцбурзі, складається з національних секцій більш ніж п'ятдесяти»»»

20.04.2011

Известный французский виолончелист и композитор Доминик де Вильенкур снова посетил Крым. 15 апреля 2011 года в Севастопольском центре культуры и искусств прошёл концерт виолончельной музыки под названием "Композиция 2011: Вечер премьер", в котором принимали участие Севастопольский оркестр (дирижёр - В. Ким, солисты - Доминик де Вильенкур, Ольга Веселина, Вадим Ларчиков). »»»

20.04.2011

У березні 2011 року у актовій залі Дрогобицького державного педагогічного університету ім.І.Франка відбувся концерт-презентація видання "Спогади про Станіслава Людкевича". Редактором-упорядником цього ошатного, гарного, з великою любов'ю виконаного видання, є вдова композитора Зеновія Штундер, кандидат мистецтвознавства, професор, Лауреат премії ім.М.Лисенка. На зустріч-презентацію завітали викладачі та студенти ДДПУ ім.І.Франка та музичного училища ім.Василя Барвінського, поцінувачі творчості митця, представники місцевої інтелігенції. Це справді непересічна подія у мистецькому житті нашого міста, адже вперше дрогобичани мали змогу»»»

12.04.2011

31 березня у Великій залі Харківського Національного Університету мистецтв ім. І.П.Котляревського відбувся авторський концерт заслуженого діяча мистецтв України композитора Людмили ШУКАЙЛО. Цікаво, що всі твори були виконані студентами та випускниками професора кафедри спеціального фортепіано Харківського Університету мистецтв Валентини Федорівни Шукайло - лауреатами »»»

06.04.2011

Одним із найяскравіших серед мистецьких подій, якими порадував полтавців останній тиждень березня, став фестиваль класичної і сучасної української музики, що приурочений до річниці народження класика української музики М.В.Лисенка. Концерти фестивалю стали відповідальним оглядом рівня музичної творчості на Полтавщині - батьківщині славетного композитора, масштабна і багатогранна постать якого вкотре привернула увагу і відкрилася новими гранями, примусила відчути значущість внеску музиканта в культуру України, перспективність його ідей. Фестиваль класичної і сучасної української музики проходив під гаслом "Дні Миколи Лисенка »»»

02.04.2011

У Дніпропетровському академічному театрі опери і балету 26 і 27 березня відбулася ще одна грандіозна подія. Ми знову зустрілися з живим українським класиком Євгеном Федоровичем Станковичем, з його черговим шедевром - фольклорним дійством "Колиска життя". Це дійство - не що інше, як його »»»

25.03.2011

З святом, шановна родино! - так завжди в цей день звертається до всіх, хто приходить до Меморіального будинку-музея Миколи Лисенка, його багаторічна завідувачка Роксана Скорульська. Адже, дійсно, композитори, виконавці, музикознавці, студенти мистецьких вузів, шанувальники творчості українського класика і вболівальники за долю сучасного академічного мистецтва - всі вони насправді є великою духовною родиною Миколи Віталійовича Лисенка і збираються 22 березня у його домі, щоб відзначити день його народження. Вже майже 30 років існує гарна традиція - щорічно вручати у цих стінах Премію імені М.В.Лисенка. Саме сюди, після покладання квітів до пам"ятника»»»

10.03.2011

В концертній залі Одеської областної філармонії 26 лютого 2011р. з великим успіхом відбувся авторський концерт відомого композитора, народного артиста України , лауреата премій ім. Б.Лятошинського, В.Косенка, "Народне визнання", професора Володимира Птушкіна. Ім'я цього автора з Харкова»»»

01.03.2011

ПОПОВНЕННЯ В СІМ'Ї "НАЩАДКІВ ЛЕВКА РЕВУЦЬКОГО"! У приміщенні Київської організації НСКУ відбулося вручення мистецької молодіжної премії Левка Ревуцького. Премія ім. Л. Ревуцького була заснована у 1989 році для відзначення талановитих молодих композиторів і виконавців - адже добре відомо, як Левко Миколайович опікувався молодими обдаруваннями, завжди допомагав»»»

19.02.2011

В меморіальному кабінеті Бориса Миколайовича Лятошинського у теплій атмосфері дружнього творчого спілкування відбулося вручення цьогорічних Премій імені класика української музики ХХ століття. Премія імені Б.М.Лятошинського присуджується за визначні досягнення в галузі професійної композиторської творчості і охоплює всі музичні жанри. В 2011 році лауреатами»»»