НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.03.2023

У Гамбурзі (ФРН) 24-26 лютого 2023 пройшов 9-й фестиваль нової музики Provinz Laerme, в якому широко була представлена українська сучасна музика. Прозвучали твори Кармели Цепколенко, Юлії Гомельської, »»»24.02.2023

ЇХ ЗАБРАЛА ВІЙНА… Сьогодні роковина трагічної ,страшної, підступної, безглуздої, підлої війни росії проти України. Наша країна понесла великі непоправні втрати. Серед них війна забрала життя багатьох діячів національної культури, які могли б жити і творити ще багато років. Сьогодні ми згадуємо наших незабутніх колег – видатних українських композиторів і музикознавців, чиє життя  »»»03.02.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2023). Українці живуть і продовжують діяти в умовах жорстокої підступної війни, розв’язаної російським агресором. І кожний на своєму місці робить все можливе, щоб зберегти гідність і допомогти своїй країні у важкий час. Зброя українських композиторів – їх музика »»»04.01.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (грудень 2022). Незважаючи на всі труднощі воєнного часу, ні на день не припиняється творча робота українських композиторів і виконавців, які доносять їх музику слухачеві. Ось лише деякі події, що відбулися в грудні 2022, про які хочеться нагадати (традиційно за хронологією). Місяць розпочався в Музичній вітальні Національної Спілки  »»»05.12.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2022) Триває запекла боротьба на всіх фронтах з жорстоким ворогом – російськими окупантами, що нахабно вдерлися на нашу землю. Українські композитори тримають міцні позиції на культурному фронті, одержуючи важливі перемоги, примножуючи надбання, захищаючи здобутки нації в духовній  »»»Всі новини »

Н О В И Н И

26.06.2011

В Симферополе в крымскотатарском академическом музыкально–драматическом театре 20 июня 2011г. состоялся авторский вечер композитора Мерзие Халитовой. В концерте приняли участие оркестр этого театра, дирижёр – заслуженный деятель искусств АРК Ю. Эннанов. Солисты: лауреаты международных »»»

22.06.2011

УКРАЇНСЬКА МУЗИКА В ЧІКАГО. Наприкінці травня 2011 року у Чікаго у Українському Інституті сучасного мистецтва (UIMA) відбувся концерт до 40-ї річниці створення UIMA. У програмі, яка складалася з різноманітних за жанром та стилем творів, був виконаний один з останніх творів української композиторки Людмили Юріної «Пісні птаха Бенну» (2010) для флейти, кларнету, »»»

06.06.2011

Однією з найбільших подій І Міжнародного фестивалю "Книжковий арсенал" стала презентація книжки "Дочекатися музики", яку випустило у світ відоме своїм інтелектуальним і культурологічним спрямуванням київське видавництво "ДУХ І ЛІТЕРА". Автором цієї книги є Валентин СИЛЬВЕСТРОВ - український композитор, музика якого ще пів-століття тому вийшла»»»

05.06.2011

В севастопольской музыкальной школе №5 30 мая 2011 г.состоялся третий ежегодный Концерт-фестиваль "Звуки музыки", организованный Крымской организацией НСКУ. Цель фестиваля - представить широкой публике произведения украинских и крымских композиторов для детей. Исполнителями были ученики музыкальных школ»»»

25.05.2011

Недільний травневий день для полтавців був ознаменований не тільки гомінким "парадом наречених". У камерній залі Полтавського педуніверситету ім. В.Короленка відбулася подія, знакова для музичної культури Полтави і, я впевнена, України. Авторський концерт композитора, члена Національної Спілки Композиторів України, Юлії Корженко презентував постать непересічного музиканта і щирої громадянки. Гасло концерту "Україна моя, солов'їна", і присвячення його 20-й річниці Незалежності України - якнайкраще віддзеркалило дух музично-поетичного дійства, щиру, підсвідомо глибоку любов до рідного краю. Концерт був представлений у рамках проекту Молодіжного Музичного »»»

23.05.2011

12 травня 2011 року у залі Харківської обласної філармонії відбувся ювілейний авторський концерт композитора Ірини Костромітіної. У програмі представлено вокальну музику широкого стильового та жанрового діапазону. Прозвучали романси, ліричні пісні, арії, пісні для дітей, блюзові, джазові композиції на тексти Ренати Мухи, Анатолія Житницького, Ніни Супруненко, Наталії Данильченко, Костянтина Гончара, Геннадія »»»

30.04.2011

“Viva Percussion!” - Таку назву можна дати 17-му міжнародному фестивалю “Два дні й дві ночі нової музики”, який кілька днів тому завершився в Одесі. І не тому, що не було іншої музики, а тому, що цей розділ фестивалю вийшов найфундаментальнішим і найяскравішим. Думаю, пояснюється це не тільки професійною спеціалізацією Президента фестивалю Бернгарда Вульфа – професора Фрайбургського музичного університету та арт-директора Фрайбургського ансамблю перкусії, а й тим, що від другої половини ХХ століття поступово і невпинно перкусійні композиції та професійні перкусійні колективи набувають все більшої питомої ваги у світовій сучасній музичній культурі. Чи могли уявити Едгар Варез та Джон Кейдж, фундатори самодостатньої професійної сольної перкусійної музики, що в ХХІ ст. в невідомій їм Україні, в славному місті Одесі знайдуть »»»

21.04.2011

Одеські композиторки Кармелла Цепколенко і Юлія Гомельська прийняли участь у щорічному Міжнародному Всесвітньому фестивалі Міжнародної спілки сучасної музики (International Society of Contemporary Music - ISCM), що в 2011 році відбувся у Загребі (Хорватія) з 10-15 квітня. ISCM - Міжнародне суспільство сучасної музики (www.iscm.org), засноване в 1922 у Зальцбурзі, складається з національних секцій більш ніж п'ятдесяти»»»

20.04.2011

Известный французский виолончелист и композитор Доминик де Вильенкур снова посетил Крым. 15 апреля 2011 года в Севастопольском центре культуры и искусств прошёл концерт виолончельной музыки под названием "Композиция 2011: Вечер премьер", в котором принимали участие Севастопольский оркестр (дирижёр - В. Ким, солисты - Доминик де Вильенкур, Ольга Веселина, Вадим Ларчиков). »»»

20.04.2011

У березні 2011 року у актовій залі Дрогобицького державного педагогічного університету ім.І.Франка відбувся концерт-презентація видання "Спогади про Станіслава Людкевича". Редактором-упорядником цього ошатного, гарного, з великою любов'ю виконаного видання, є вдова композитора Зеновія Штундер, кандидат мистецтвознавства, професор, Лауреат премії ім.М.Лисенка. На зустріч-презентацію завітали викладачі та студенти ДДПУ ім.І.Франка та музичного училища ім.Василя Барвінського, поцінувачі творчості митця, представники місцевої інтелігенції. Це справді непересічна подія у мистецькому житті нашого міста, адже вперше дрогобичани мали змогу»»»