НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»03.07.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2023). Триває жорстока навала російського агресора, але Україна незламна допоки ми всі, українці, стоїмо єдиним фронтом, кожний на своєму місці, захищаючи нашу землю, наші національні цінності, нашу нетлінну культурну спадщину, наше право жити і творити. Українські композитори та їх музика працюють на перемогу. Важливо постійно підкреслювати значення української музики у контексті світової культури, її невід’ємність від загального історичного процесу та її еталонний мистецький рівень. В цьому сенсі цікавим був задум філармонічного вечора в Києві »»»Всі новини »

ПРЕС-РЕЛІЗ ФЕСТИВАЛЮ КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2010

 Щ О Д Е Н Н И К  Ф Е С Т И В А Л Ю
ХХІ Міжнародний фестиваль "КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2010" 


25 вересня - 3 жовтня


П Р Е С - Р Е Л І З


 
Як і кожного року, "КиївМузикФест" розпочинає свій тижневий марафон в останню суботу вересня. Цього року найкрупніший в Україні міжнародний музичний форум представить близько 30 мистецьких заходів. Традиційно КиївФест поєднує сучасну музичну творчість і шедеври світової класики. 

 Якнайширше Фестиваль презентує палітру української музики. Зокрема, цього року прозвучать твори понад ста авторів з усіх регіонів України. Серед них - імена, відомі за межами нашої країни і ті, які з`являться на афішах уперше. Спеціальні концерти присвячені незабутнім іменам української культури - А.Веделю, К.Стеценку, Б.Лятошинському, І.Карабицю, В.Бібіку.

Окремі програми представлять музику композиторів Кримського регіону та Закарпаття. Зокрема, з кримською програмою виступить дебютант фестивалю - Севастопольський муніципальний оркестр.

Значну увагу КиївФест приділяє новим напрямам творчості. Це і електронна музика, лідером якої є сьогодні Алла Загайкевич, це і "Нова музика в Україні", з якою продовжує знайомити слухачів Володимир Рунчак, це і пошуки молодих композиторів, які озвучує ансамбль нової музики "Рикошет".

Подією має стати презентація книги, в яку увійшли матеріали бесід-лекцій з Валентином Сільвестровим, проведені свого часу Сергієм Пілютиковим.

В цьому році фестиваль розпочинає новий проект -"Зафільмоване мистецтво України". На цей раз це буде показ у Будинку кіно унікальних документальних матеріалів про Б.Лятошинського, К.Данькевича, Г.Майбороду, А.Філіпенка тощо. 

Сучасна зарубіжна музика буде презентована на Фестивалі творами композиторів США, Росії, Великої Британії, Польщі, Литви, Хорватії, Німеччини, Азербайджану, Нідерландів, Сербії, Канади, Японії, Казахстану, Угорщини. Майже у кожному концерті звучатимуть українські і світові прем`єри.

6 хорових, 5 симфонічних і 10 камерних концертів відбудуться на провідних сценах столиці та Концертному залі Національної спілки композиторів. Духовна музика лунатиме також у київських храмах. Так, Середньовічна Літургія св. Іоанна Златоуста, твори царя Федора, і сучасна українська хорова музика прозвучить у Трапезній церкві Києво-Печерської Лаври. А у Храмі Василя Великого співатиме хор Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних сил України (!).

КиївМузикФест спирається на кращі виконавські сили України. Це і Національний симфонічний оркестр, і симфонічний оркестри Національної філармонії, і симфонічний оркестр Національної радіокомпанії, і Естрадно-симфонічний оркестр, Національна академічна капела "Думка", і муніципальний камерний хор "Київ". Фестивальними колективами вважаємо також Національний Ансамбль солістів "Київська камерата", Ансамбль солістів "Благовість", Академічний Муніципальний камерний хор "Хрещатик", багатьох солістів, тощо. Учасниками Фестивалю стануть також зарубіжні виконавці з Канади, Росії, США.

 "КиївФест" готує для слухачів і так звані спеціальні пропозиції. У співпраці з Представництвом Росспівробітництва і посольством Росії 1-5 жовтня пройдуть "Дні музики Андрія Петрова у Києві", присвячені 80-річчю від дня народження композитора.

Запрошений спеціальний гість Фестивалю - Молодіжний симфонічний оркестр СНД під орудою Володимира Співакова. У програму класичної музики оркестр включив і твір Мирослава Скорика. Гостем Фестивалю стане також відомий англійський піаніст Джонатан Пауелл, який спільно з київський квартетом Post Scriptum представить сучасну музику Великої Британії, класичні зразки камерної музики і твір В.Сільвестрова.

Твори українських авторів звучатимуть у "Музичному діалозі України-США", "Музичних паралелях Канади-Польщі-Сербії-України".  
 
Фестиваль традиційно відкриється симфонічним концертом у Національній філармонії і завершиться там же великою симфонічно-хоровою імпрезою.

Своєрідною постлюдією "КиївМузикФесту" стане 3 жовтня Камерний нон-стоп, який триватиме півдоби - з 12 дня і до 12 ночі.

Вхід на фестивальні заходи (крім двох концертів) вільний. 

Слідкуйте за концертами Фесту і пишіть про свої враження на нашу електронну адресу:
ucomposeru@svitonline.com. 

Щоденник подій фестивалю - на офіційному сайті НСКУ: www.composersukraine.org. 

Запрошуємо Вас долучитися до сучасного високого мистецтва!  


Прес-центр "КиївМузикФесту"