НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.02.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2024 року). Розпочався Новий 2024 рік, в січні якого ми перетнули трагічний рубіж – 700-ий день підступного нападу російських загарбників на Україну. Однак не можна зламати дух свободи, який живе в кожному українці. Незалежно від того, воює він на передовій чи займається мирними професіями. Все одно ми всі на фронті, кожний на своєму, боремося за вільну Україну. Українське сучасне музичне мистецтво продовжує завойовувати  »»»03.02.2024

Національна Спілка композиторів України, як і вся наша країна, понесла великі і важкі втрати під час підступної війни, розв’язаної російськими агресорами. На цьому тлі нині особливо зростає важливість поповнення Спілки новими силами – молодими талановитими композиторами та музикознавцями, готовими до боротьби на культурному  »»»01.01.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (грудень 2023) На самому початку грудня вже 37 років поспіль у місті Коломия відбувається Фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського. Він був заснований за ініціативи тоді ще зовсім молодого і дуже талановитого композитора і піаніста, патріота свого рідного міста і палкого популяризатора національної музичної культури Олександра Козаренка, який і став першим музичним директором нового українського фестивалю.  »»»03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»Всі новини »

КАРЛАШ ВОЛОДИМИР ГРИГОРОВИЧкомпозитор, викладач, виконавець


Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія 
Народився в Україні у Полтавській області. Навчався в Полтавському музичному училищі ім. М.В. Лисенка, Полтавському державному педагогічному національному університеті ім. В.Г. Короленка.

Після здобуття професійної освіти працював викладачем по класу гітари у музичній школі №1 м. Полтави, керівником низки творчих колективів міста. Зокрема, був керівником оркестрової групи українського народного хору "Калина" педагогічного університеті ім. В.Г. Короленка.

Володимир Карлаш був засновником і керівником інструментальної групи гітаристів "Bohemia strings" та гітарного дуету у дитячій музичній школі № 1 м. Полтави.

Паралельно з роботою він продовжує самостійно підвищувати виконавську майстерність гри на класичній гітарі та поглиблювати знання з теорії композиції. З метою самовдосконалення періодично здійснює поїздки до Швеції й Німеччини, де дає концерти як класичний гітарист, а також, продовжує навчання композиції. 

Карлаш В.Г. є автором значної кількості музичних творів для класичної гітари учбового характеру і для концертного виконання. Ним також створені музичні твори для виконання на різних музичних інструментах солістами, ансамблями, хоровими та симфонічними колективами тощо. Володимир Карлаш плідно працює у жанрі електронної музики, використовуючи комп'ютер, та інші технічні засоби. Він являється автором численних обробок, перекладів, транскрипцій творів для класичної гітари, ансамблю гітаристів, камерного оркестру.

Карлаш В. здійснив запис кількох аудіо, та відео дисків, зокрема диск з записами власних творів для гітари, диск з записами творів італійського композитора Ф. Каруллі, диск з записами власної електронної музики, диск дуетів з музикою композиторів XIX століття. 

Твори композитора В. Карлаша у різний час виконували народні артистки України Р. Кириченко, Н. Ножинова, народний артист України, гітарист В. Петренко, заслужена артистка України Т. Садохіна, лауреат міжнародних конкурсів Д.Теслов (Росія), симфонічний оркестр Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя та струнний оркестр Полтавської філармонії. 

Заслужена артистка України Вікторія Жадько у своїй викладацькій діяльності постійно використовує ряд творів та етюдів, написаних полтавським автором. Павло Іванніков запровадив використання творчого доробку Володимира Григоровича у педагогічному процесі Донецького музичного училища та Донецької консерваторії. Дует Павла та Аркадія Іваннікових (Донецька обласна філармонія) - виконавець музичних творів В. Карлаша .

Творчість В.Г. Карлаша користується попитом серед викладачів дитячих музичних шкіл у різних регіонах України. Педагоги включають у репертуар своїх вихованців твори композитора, з якими учні ставали неодноразовими переможцями всеукраїнських і міжнародних конкурсів.

З 2006 року - член Національної спілки композиторів України.

В. Карлаш, як гітарист-виконавець, має кілька концертних програм. У його репертуар увійшли класичні та сучасні твори для гітари, гітарних ансамблів з флейтою, з фортепіано, а також - власні авторські твори для класичної гітари. 

Володимир Карлаш веде активну громадсько-суспільну та концертну діяльність в Україні, та за її межами.
Контакти:

Володимир КАРЛАШ

вул. Петровського 31, кв.162
м. Полтава
Україна 
36008

Електронні адреси:
karlash@mail15.com
karlash001@yahoo.com 
karlash-guitar@i.ua

Тел: (0532) 60-60-57