НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»Всі новини »

А Н О Н С КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2009

Національна спілка композиторів України, Міністерство культури і туризму України інформують про значну мистецьку подію – проведення ювілейного, ХХ Міжнародного музичного форуму „Київ Музик Фест’2009”. Заходи Фестивалю триватимуть з 25 вересня по 4 жовтня.

 Щ О Д Е Н Н И К  Ф Е С Т И В А Л ЮСаме „Київ Музик Фест” відкриває 20-річну історію музичного фестивального руху в незалежній Україні, метою якого є входження української музичної культури у світовий мистецький простір. Щорічно „Київ Музик Фест” представляє класичну та сучасну музику України та
зразки композиторської творчості зарубіжних країн.

 Концертні програми ХХ „Київ Музик Фесту” презентують, насамперед, українську музику, в усьому її стильовому та жанровому розмаїтті. У виконанні провідних музикантів звучатимуть твори композиторів різних поколінь з усіх регіонів України, об’єднаних у Національну творчу спілку. Учасниками Фестивалю стануть також музиканти з США, Швейцарії, Росії, Литви.

 Фестивальна програма складається з цілого ряду цікавих мистецьких проектів, кожний з яких представить ту чи іншу гілку української музичної культури. Зокрема, п’ять концертів присвячені симфонічному жанру, чотири – хоровому мистецтву. У Михайлівському Золотоверхому соборі звучатиме духовна хорова музика ХХІ століття. Національний ансамбль солістів „Київська камерата” запросить Вас на концерти камерної музики, а донецький Ансамбль „Кварта+” готує слухачам „Спеціальну пропозицію”.

 Концертом "In memoria" Фестиваль складе шану видатним митцям ХХ століття – Левку Ревуцькому, Віталію Губаренку, Івану Карабицю, який був одним із засновників „Київ Музик Фесту”. Віддасть шану Фестиваль також іншим ювілейним датам українських композиторів –  А.Лазаренку, Є.Льонку, а відкриється фестивальна програма симфонічним  твором  Лесі Дичко, виконання якого стане початком мистецьких заходів з нагоди ювілею всесвітньовідомої композиторки.

 

200-річчю Миколи Гоголя „Київ Музик Фест” присвятить показ у Національному українському драматичному театрі ім. Івана Франка вистави Луганського українського музично-драматичного театру „Тарас Бульба”, музику до якої написав Сергій Турнєєв, прем’єрне виконання вокально-симфонічної „Балади про Дніпро” Мирослава Скорика та симфонічної „Гоголіади-ХХІ” Тетяни Оскоменко-Парулави.

Вечором прем’єр стане концерт „Хорові імпрези” у Національній філармонії України.

 Фестивальними подіями, сподіваємося, будуть також інші прем’єри, серед них – твір для хору і симфонічного оркестру на канонічні духовні тексти Євгена Станковича,  камерна опера Івана Небесного „Із життя комах” (за мотивами п’єси Карела Чапека). Два концерти – „Дебют на „Київ Музик Фесті” – представлять нові фестивальні виконавські колективи.

 Міжнародний День музики, 1 жовтня „Київ Музик Фест” відзначить симфонічним тріалогом: під орудою швейцарського диригента Ніколя Фаріна Симфонічний оркестр Національної філармонії України представить сучасну симфонічну творчість України, Швейцарії та США. Для участі у цьому концерті прибувають також відомий швейцарський композитор Жан Люк Дарбелле та зі США – Джон Гейбл. Ще один американський композитор – Девід Вінклер візьме участь у Концерті-відкритті Фестивалю.

 Розпочнеться та завершиться ХХ „Київ-Музик-фест”, за 20-річною традицією, у Національній  філармонії концертами Національного симфонічного оркестру України.

Прелюдією до Фестивалю прозвучить традиційний „Музичний діалог”, який цього разу буде присвячений Україні і Росії. А фестивальною постлюдією стане молодіжний проект „Короткометражки”.

Гострі питання 20-річного фестивального руху в Україні маємо намір обговорити на засіданні Круглого столу, на який запрошуємо композиторів, музикознавців, виконавців, журналістів, усіх, хто не байдужий до сучасного музичного життя України.

 Теж ювілейна, ХХ прес-конференція для представників ЗМІ відбудеться 24 вересня, о 16.00. у Концертному залі Національної спілки композиторів України. Під час прес-коференції відбудеться непересічна подія – повернення з Росії авторського рукопису Концерту для фортепіано з оркестром Левка Ревуцького.

 

Щоденну інформацію про заходи „Київ Музик Фесту” ви зможете отримувати на нашому сайті: www.composersukraine.org


Керівник Прес-центру Фестивалю

Леся Олійник
(конт. тел.: 8-050-150-93-46)

 

Щ О Д Е Н Н И К  Ф Е С Т И В А Л Ю


ПЛАН-КАЛЕНДАР ФЕСТИВАЛЮ КМФ-2009


ПРОГРАМИ КОНЦЕРТІВ ФЕСТИВАЛЮ

Запрошуємо на свято

сучасної академічної музики!