НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2021

У славному місті Коломия за багаторічною традицією 26-28 листопада проходив ХХХУ музичний фестиваль імені А.Кос-Анатольського. Програма нинішнього фестивалю була відзначена особливим розмаїттям. Це і концерти класичної та сучасної музики, і велика імпреза »»»29.10.2021

Зважаючи на різке загострення епідеміологічної ситуації у Києві та областях України, стрімке збільшення захворювань серед делегатів, відсутність у багатьох сертифікатів про Covid-вакцинацію, Секретаріат Правління НСКУ »»»08.10.2021

29 ЖОВТНЯ 2021 р. В КИЄВІ ВІДБУДЕТЬСЯ ХУІ З"ЇЗД НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ. Він проходитиме протягом одного дня з дотриманням вимог карантинних обмежень у м.Київ, які визначені для громадських зібрань (масковий режим, безпечна дистанція та інш.). На з"їзд НСКУ обрано 93 делегати, що представлятимуть 13 регіональних, »»»16.09.2021

«КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2021» Традиційно в останню суботу вересня, симфонічним концертом в Національній філармонії України 25 вересня відкривається ХХХІІ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2021». Як завжди, його основна ідея і творче завдання - представити сучасну  »»»15.09.2021

Протягом року на засіданнях Правління та секретаріату НСКУ 2021 року неодноразово розглядалося питання проведення підготовки і проведення чергового ХУІ з’їзду НСКУ, що мав відбутися 11 грудня 2020 року і був перенесений у зв’язку з різким погіршенням епідеміологічної ситуації в Україні до офіційного скасування жорстких карантинних обмежень. 2 вересня 2021 року на засіданні Правління була остаточно затверджена  »»»Всі новини »

А Н О Н С КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2009

Національна спілка композиторів України, Міністерство культури і туризму України інформують про значну мистецьку подію – проведення ювілейного, ХХ Міжнародного музичного форуму „Київ Музик Фест’2009”. Заходи Фестивалю триватимуть з 25 вересня по 4 жовтня.

 Щ О Д Е Н Н И К  Ф Е С Т И В А Л ЮСаме „Київ Музик Фест” відкриває 20-річну історію музичного фестивального руху в незалежній Україні, метою якого є входження української музичної культури у світовий мистецький простір. Щорічно „Київ Музик Фест” представляє класичну та сучасну музику України та
зразки композиторської творчості зарубіжних країн.

 Концертні програми ХХ „Київ Музик Фесту” презентують, насамперед, українську музику, в усьому її стильовому та жанровому розмаїтті. У виконанні провідних музикантів звучатимуть твори композиторів різних поколінь з усіх регіонів України, об’єднаних у Національну творчу спілку. Учасниками Фестивалю стануть також музиканти з США, Швейцарії, Росії, Литви.

 Фестивальна програма складається з цілого ряду цікавих мистецьких проектів, кожний з яких представить ту чи іншу гілку української музичної культури. Зокрема, п’ять концертів присвячені симфонічному жанру, чотири – хоровому мистецтву. У Михайлівському Золотоверхому соборі звучатиме духовна хорова музика ХХІ століття. Національний ансамбль солістів „Київська камерата” запросить Вас на концерти камерної музики, а донецький Ансамбль „Кварта+” готує слухачам „Спеціальну пропозицію”.

 Концертом "In memoria" Фестиваль складе шану видатним митцям ХХ століття – Левку Ревуцькому, Віталію Губаренку, Івану Карабицю, який був одним із засновників „Київ Музик Фесту”. Віддасть шану Фестиваль також іншим ювілейним датам українських композиторів –  А.Лазаренку, Є.Льонку, а відкриється фестивальна програма симфонічним  твором  Лесі Дичко, виконання якого стане початком мистецьких заходів з нагоди ювілею всесвітньовідомої композиторки.

 

200-річчю Миколи Гоголя „Київ Музик Фест” присвятить показ у Національному українському драматичному театрі ім. Івана Франка вистави Луганського українського музично-драматичного театру „Тарас Бульба”, музику до якої написав Сергій Турнєєв, прем’єрне виконання вокально-симфонічної „Балади про Дніпро” Мирослава Скорика та симфонічної „Гоголіади-ХХІ” Тетяни Оскоменко-Парулави.

Вечором прем’єр стане концерт „Хорові імпрези” у Національній філармонії України.

 Фестивальними подіями, сподіваємося, будуть також інші прем’єри, серед них – твір для хору і симфонічного оркестру на канонічні духовні тексти Євгена Станковича,  камерна опера Івана Небесного „Із життя комах” (за мотивами п’єси Карела Чапека). Два концерти – „Дебют на „Київ Музик Фесті” – представлять нові фестивальні виконавські колективи.

 Міжнародний День музики, 1 жовтня „Київ Музик Фест” відзначить симфонічним тріалогом: під орудою швейцарського диригента Ніколя Фаріна Симфонічний оркестр Національної філармонії України представить сучасну симфонічну творчість України, Швейцарії та США. Для участі у цьому концерті прибувають також відомий швейцарський композитор Жан Люк Дарбелле та зі США – Джон Гейбл. Ще один американський композитор – Девід Вінклер візьме участь у Концерті-відкритті Фестивалю.

 Розпочнеться та завершиться ХХ „Київ-Музик-фест”, за 20-річною традицією, у Національній  філармонії концертами Національного симфонічного оркестру України.

Прелюдією до Фестивалю прозвучить традиційний „Музичний діалог”, який цього разу буде присвячений Україні і Росії. А фестивальною постлюдією стане молодіжний проект „Короткометражки”.

Гострі питання 20-річного фестивального руху в Україні маємо намір обговорити на засіданні Круглого столу, на який запрошуємо композиторів, музикознавців, виконавців, журналістів, усіх, хто не байдужий до сучасного музичного життя України.

 Теж ювілейна, ХХ прес-конференція для представників ЗМІ відбудеться 24 вересня, о 16.00. у Концертному залі Національної спілки композиторів України. Під час прес-коференції відбудеться непересічна подія – повернення з Росії авторського рукопису Концерту для фортепіано з оркестром Левка Ревуцького.

 

Щоденну інформацію про заходи „Київ Музик Фесту” ви зможете отримувати на нашому сайті: www.composersukraine.org


Керівник Прес-центру Фестивалю

Леся Олійник
(конт. тел.: 8-050-150-93-46)

 

Щ О Д Е Н Н И К  Ф Е С Т И В А Л Ю


ПЛАН-КАЛЕНДАР ФЕСТИВАЛЮ КМФ-2009


ПРОГРАМИ КОНЦЕРТІВ ФЕСТИВАЛЮ

Запрошуємо на свято

сучасної академічної музики!