НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.04.2025

МУЗИЧНІ НОВИНИ БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ. Березень 2025 року був насичений цікавими творчими подіями і ще раз підтвердив, що українські композитори і виконавці, незважаючи на важкі реалії війни, не складають свою зброю, а навпаки – активно діють на мистецькій ниві. Українська сучасна музика постійно звучить на різних концертних майданчиках,  »»»



04.03.2025

Лютий 2025 року – це цілий каскад ювілейних дат і подій, пов’язаних з видатними постатями української музики. Це композитори, кожний з яких зайняв своє неповторне місце у творенні національної культури, у формуванні її унікальної ідентичності. »»»



05.02.2025

ПАМ"ЯТІ МАЙСТРА. Українська композиторська спільнота, незважаючи на масовані атаки ворога і намагання нас зламати, продовжує самовіддано працювати на культурному фронті. Одне з приорітетних наших завдань – докласти всіх зусиль для збереження та широкої популяризації української музичної спадщини, для національної ідентифікації творчих досягнень культурної історії України.  »»»



05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



Всі новини »

РЕГІОНАЛЬНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ОСЕРЕДКИ

ДОНЕЦЬК

Історія і сучасність / Композитори / Музикознавці

Донецька організація Національної Спілки композиторів України (ДО НСКУ) створена у 1969 році. Активну творчу діяльність організація розпочала з січня 1970р. і в травні провела свій перший організаційно-творчий Пленум. Її першим головою був обраний А.Ф.Водовозов, згодом заслужений діяч мистецтв України.
З 1983р. організацію очолює С.О.Мамонов – заслужений діяч мистецтв України, професор.

 Спочатку Донецька композиторська організація об’єднувала професійних композиторів і музикознавців Донецької, Запорізької, Луганської, Дніпропетровської і Кіровоградської областей, в деяких з них згодом були створені самостійні композиторські організації.

ДО НСКУ має значний науково-творчий потенціал. У її творчому складі 12 композиторів і 5 музикознавців, серед них 9 професорів, 1 доктор і 4 кандидати мистецтвознавства, 4 лауреати республіканських премій і конкурсів, 4 лауреати обласної премії ім. С.С.Прокоф’єва, 1 лауреат і 2 дипломанти міжнародних конкурсів. Композитори С.О.Мамонов, О.І.Некрасов, О.М.Рудянський та О.В.Скрипник удостоєні почесного звання “Заслужений діяч мистецтв України”, композитор В.М.Івко – “Заслужений артист України”, композитори Є.Петриченко та О.Скрипник є лауреатами Всеукраїнської премії ім. Л.М.Ревуцького.

Жанровий діапазон творчості донецьких композиторів простягається від пісні, вокальної і інструментальної мініатюри до опери, балету і симфонії. Підвищений останнім часом в Україні інтерес до хорової музики, поява цікавих хорових колективів у значній мірі вплинули на жанрову спрямованість творчості багатьох донецьких композиторів. Творчий доробок В.Стеценка, О.Некрасова, О.Рудянського, О.Скрипника, О.Чистої збагатився низкою цікавих творів хорового жанру, які увійшли до репертуару таких, наприклад, відомих колективів, як київський хор «Хрещатик», Чернігівський камерний хор ім. Д.Бортнянського, канадський хор «Веснівка» (м.Торонто), а також до репертуару хорових колективів різних музичних навчальних закладів України. З виконанням творів донецьких авторів багато хорових колективів вибороли звання лауреатів на престижних хорових фестивалях і конкурсах в різних країнах світу.

Широка географія звучання творів донецьких композиторів: Вірменія, Грузія, Казахстан, Молдова, Росія, Україна, Австралія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Нідерланди, Німеччина, Польща, США, Фінляндія, Чехія, колишня Югославія. Наукові праці і статті донецьких музикознавців періодично публікуються в спеціальних науково-музичних виданнях, журналах і газетах.

Творчість донецьких композиторів постійно представлена в програмах міжнародних музичних фестивалів “Київ-Музик-фест”, “Прем’єри сезону”, “Форум музики молодих”, інших престижних міжнародних музичних фестивалів в різних країнах світу. Твори донецьких авторів звучать в програмах творчих звітів, оглядів, Днів літератури і мистецтва, в теле-радіопередачах.

Організація плідно співпрацює з різними виконавськими колективами і солістами: симфонічним оркестром ім. С.С.Прокоф’єва і солістами Донецької філармонії та Донецького академічного театру опери і балету ім. А.Солов’яненка, а також зі студентськими колективами Донецької державної музичної академії ім. С.С.Прокоф’єва – камерним оркестром (художній керівник і диригент – доцент М.Очосальський), камерним хором (художній керівник – лауреат всеукраїнського конкурсу А.Мурзаєва), ансамблем бандуристок “Берегиня” (художній керівник – лауреат міжнародних конкурсів, доцент О.Симонова), оркестром народних інструментів (художній керівник і диригент – народний артист України, академік В.Воєводін), камерним оркестром «Лік домер». Створений і очолюваний членом ДО НСКУ, заслуженим артистом України В.Івком оркестр «Лік домер» має в репертуарі цілу низку творів донецьких авторів (В.Івка, Є.Мілки, О.Рудянського, С.Мамонова, В.Стеценка, О.Некрасова), багато з яких написано спеціально для цього унікального колективу.

Результатом звернення до теми рідного краю з’явилося створення низки пісень, симфонічних і вокально-симфонічних творів, серед яких Симфонічна поема «Донбас» О.Рудянського, «Донеччина» (сл. А.Кравченка), «Відродиться Донбас» (гімн Союзу за єдність, згоду і відродження, сл. Ю.Лебедя), гімни Донецького Національного університету і Донецької державної музичної академії ім. С.С.Прокоф’єва С.Мамонова (сл. автора). У 1988р. фірмою грамзапису “Мелодія” випущено платівку “День міста Донецька” з піснями композиторів А.Водовозова, В.Куржева, С.Мамонова, О.Некрасова на вірші В.Шутова, Ю.Мальцева, Є.Нефьодова, А.Левіна, І.Лазаревського, О.Некрасова.

На здійснення статутної діяльності та проведення різних мистецьких заходів організації неодноразово надавали фінансову підтримку Управління культури Донецької облдержадміністрації, Донецький міськвиконком, Приазовський державний технічний університет (м.Маріуполь), корпорація «Альфа», АТ «Варас», спільне українсько-ліберійське підприємство авіакомпанія «CABI», спільне українсько-німецьке підприємство фірма «ВТЛ», фірми «CORTMI», «БРОДНИК-ЛТД», добродійна громадська організація “КЛУБ ЛЕВІВ” м.Донецька.

На здійснення творчих проектів організації також надавалися Гранти Донецької обласної ради, а на підтримку відомих діячів мистецтва Донецькою обласною радою запроваджені щорічні стипендії.

Контакти:
ДОНЕЦЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ НСКУ
вул. Артема, 44
83086, м. Донецьк,
Україна
Тел. +38 (062(2) 305-28-97