НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.03.2023

У Гамбурзі (ФРН) 24-26 лютого 2023 пройшов 9-й фестиваль нової музики Provinz Laerme, в якому широко була представлена українська сучасна музика. Прозвучали твори Кармели Цепколенко, Юлії Гомельської, »»»24.02.2023

ЇХ ЗАБРАЛА ВІЙНА… Сьогодні роковина трагічної ,страшної, підступної, безглуздої, підлої війни росії проти України. Наша країна понесла великі непоправні втрати. Серед них війна забрала життя багатьох діячів національної культури, які могли б жити і творити ще багато років. Сьогодні ми згадуємо наших незабутніх колег – видатних українських композиторів і музикознавців, чиє життя  »»»03.02.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2023). Українці живуть і продовжують діяти в умовах жорстокої підступної війни, розв’язаної російським агресором. І кожний на своєму місці робить все можливе, щоб зберегти гідність і допомогти своїй країні у важкий час. Зброя українських композиторів – їх музика »»»04.01.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (грудень 2022). Незважаючи на всі труднощі воєнного часу, ні на день не припиняється творча робота українських композиторів і виконавців, які доносять їх музику слухачеві. Ось лише деякі події, що відбулися в грудні 2022, про які хочеться нагадати (традиційно за хронологією). Місяць розпочався в Музичній вітальні Національної Спілки  »»»05.12.2022

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2022) Триває запекла боротьба на всіх фронтах з жорстоким ворогом – російськими окупантами, що нахабно вдерлися на нашу землю. Українські композитори тримають міцні позиції на культурному фронті, одержуючи важливі перемоги, примножуючи надбання, захищаючи здобутки нації в духовній  »»»Всі новини »

ШУКАЙЛО ЛЮДМИЛА ФЕДОРІВНА


Композитор


Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | ДискографіяНародилась 26 грудня 1942 року у місці Верхня Салда Свердловської області. Батько - інженер, мати - співачка оперного театру. У 1961 році закінчила Харківську музичну десятирічку за двома фахами: фортепіано ( клас Р.С.Горовиць) та композиції ( клас Л.М.Булгакова). У 1966 р. закінчила Харківський інститут мистецтв одночасно за двома факультетами: композиторський ( клас заслуженого діяча мистецтв України В.Нахабіна) та фортепіанний ( клас професора А.Лунца).

З 1965 року викладає композицію та музично-теоретичні дисципліни у Харківський середній музичній школі - інтернаті. Понад 20 учнів класу композиції Л.Шукайло одержали звання лауреатів Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів юних композиторів.

Заслужений діяч мистецтв України ( 1999 р.)

Лауреат Премії ім.В.С.Косенка (2010)

Лауреат Муніципальної премії ім.С.Богатирьова ( 2005 р.)
Лауреат Регіонального рейтингу "Харків'янин року - 2001"

Нагороджена медаллю "За трудову доблесть" ( 1986 р.)

Людмила Шукайло - автор багатьох симфонічних та камерних творів. Особливе місце у творчості композитора займає фортепіанна музика. Людмила Шукайло не тільки яскравий композитор, а ще й прекрасний виконавець, що дозволяє автору переконливо втілювати образний зміст її творів у досконалих засобах фортепіанної виразності.


Твори Л.Шукайло мають яскраву національну забарвленість у поєднанні з сучасною композиторською технікою. Не випадково, що її твори для фортепіано були обов'язковими для учасників I, II та III Міжнародних конкурсів юних піаністів Володимира Крайнева.

Твори Л.Шукайло зайняли чільне місце у репертуарі багатьох хорових колективів, музичних шкіл, училищ та вищих навчальних закладів. У Фонді Національного Радіо є записи творів композитора.

Людмила Шукайло виступала з авторськими концертами у Харкові, Києві, Москві, Марцалі ( Угорщина). Твори композитора звучали в Україні, Іспанії, Німеччині, Польщі, Росії, США, Франції.
Контакти:

063 - 879-85-09 ( mob.)