НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»03.07.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2023). Триває жорстока навала російського агресора, але Україна незламна допоки ми всі, українці, стоїмо єдиним фронтом, кожний на своєму місці, захищаючи нашу землю, наші національні цінності, нашу нетлінну культурну спадщину, наше право жити і творити. Українські композитори та їх музика працюють на перемогу. Важливо постійно підкреслювати значення української музики у контексті світової культури, її невід’ємність від загального історичного процесу та її еталонний мистецький рівень. В цьому сенсі цікавим був задум філармонічного вечора в Києві »»»Всі новини »

ГАЙДЕНКО АНАТОЛІЙ ПАВЛОВИЧ

Композитор

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 

Народився 24 грудня 1937 року в селищі Хорошеве Харківської області З1945 по 1952 роки навчався в Безлюдівській та Хорошівській середніх школах, а з 1952 по 1955-в Нікельській середній школі Мурманської області. З 1955 до 1958р.р. навчався й закінчив Харківський авіаційний технікум та Вечірню музичну школу по класу баяна Пономарьова М.В.
З 1958 по 1963 р.р. навчався в Харківській консерваторії по класу баяна Підгорного В.Я. та Потапова П.К.

З 1963 по 1973 р.р.працював у Сумському музучилищі на посаді викладача (спец.баян, диригування, народні інструменти, гармонія, фортепіанний ансамбль), зав.відділом народних інстументів та заступником директора по учбовій частині.
В 1973-1977 роки працював у Харківському інституті культури ( баян, диригування, оркестровка). З 1977 року-старший викладач, доцент (1991), професор (1995) Харківського інституту (нині університету) мистецтв ім. І.П.Котляревського. Викладає спец. баян, акордеон, оркестровку, читання партитур, інструментознавство.

За роки 1968-1974 закінчив історико-теоретичний ( по класу "музикознавство" Калашніка П.П.) та композиторський (по класу "композиція" Золотухіна В.М.) факультети Харківського інституту мистецтв ім.І.П.Котляревського.

Член Національної Спілки композиторів України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Премії ім.Б.Лятошинського, ім.І.Слатіна, міжнародного конкурсу в Торонто(Канада), професор Харківського Державного університету мистецтв ім. І.Котляревського.

Працює в симфонічному, камерно-інструментальному, хоровому, вокальному, пісенному жанрах. Вагома частина творів написана для оркестру українських народних інструментів , баяна, акордеона, домри, цимбалів, бандури, а також для скрипки, віолончелі, валторни. Більшість творів відома з публічних виконань на фестивалі"Київ-музик фест", з видань, радіопередач та студентських виконань, з публікацій.

 

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 

Контакти:

Гайденко Анатолій Павлович
вул. Ахсарова 9, кв.69
Харків-202
61202, Україна
Тел.: +38 (057) 336-92-69
E-mail: anathaidenko @ua.fm